5.6.2019, 11:30

Která země změnila Angelině Jolie život?

Která země změnila Angelině Jolie život?
Angelina Jolie jako Lara Croft | Foto: Paramount Pictures

Angelina Jolie patřívala mezi nejdivočejší herečky Hollywoodu, a byla považována za nezřízenou střelu. Co z ní před několika lety udělalo politicky angažovanou prosazovatelku lidských práv?

Zásadní změna (ne)překvapivě pro Angelinu Jolie neproběhla v rámci hollywoodského drogového dýchánku či pobytu v odvykací léčebně, ale uprostřed zběsilé válečné zóny africké Sierra Leone.

Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie? Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?

Poté, co jsem viděl v kině nového Tomb Raidera (k němuž se snad o víkendu dostanu v samostatné recenzi), nedalo mi to a po příchodu domů jsem si...

"Byla jsem mladá a odvážná, ale neměla jsem ve skutečnosti žádný pojem o tom, jaký je svět. Neměla jsem potřebný vhled, na který člověk potřebuje trochu zestárnout. Pak jsem začala cestovat a klást si otázky. Zhruba před jedenácti lety jsem poprvé přijela do válkou zmítané Sierra Leone. Bylo to poprvé, co jsem viděla válku na vlastní oči. Pohled na utečenecký tábor mě absolutně paralyzoval. Celý svět se pro mě najednou úplně změnil. Už nikdy jsem se neprobudila se sebedestruktivními touhami nebo sebelítostí. Uvědomila jsem si, jak neskutečně vděčná musím být za každý den, za svou rodinu, za příležitosti, které mám."

Populární herečka v následujících letech podnikla na pozici velvyslance OSN nespočet návštěv dalších zemí, zmítaných válkou, hladomorem či nemocemi.

"V Afghánistánu jsem strávila hodně času s paralyzovaným patnáctiletým chlapcem. Nestěžoval si vůbec na nic a byl plný smíchu a lásky. Zemřel několik měsíců po mé návštěvě a od té doby jsem si mnohokrát říkala, jak úžasný člověk z něj mohl vyrůst. Jak moc mohl ovlivnit svou zemi a celý svět, kdyby jen dostal šanci..."

Angelina Jolie | Foto: Universal Pictures
Angelina Jolie | Foto: Universal Pictures
-
-
Servus
Autor:
Servus
Související osoby: Angelina Jolie

Související články:

Wanted: Jak to vypadá s pokračováním akční pecky s Angelinou Jolie?

O pokračování akční pecky Timura Bekmambetova nebylo už hodně dlouho slyšet. Včera se film prohnal televizí, tak si připomeneme, jak na tom případná dvojka je.

Billy Bob Thornton: Být manželem Angeliny Jolie je jako vzít si Audrey Hepburn

Když se Billy Bob Thornton rozhodl publikovat vlastní knihu The Billy Bob Tapes: A Cave Full of Ghosts, zaměřil se v ní mimo jiné na svůj vztah s Angelinou...

Angelina Jolie by ráda nadobro skončila s herectvím

Úspěšných hereček, které by dokázaly samy utáhnout film, na světě moc není. Dvakrát tolik to platí o akčním žánru. Angelina Jolie, která dnes slaví...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: