Která země změnila Angelině Jolie život?

Která země změnila Angelině Jolie život? 7 obrázků v galerii
Angelina Jolie jako Lara Croft | Foto: Paramount Pictures
Angelina Jolie patřívala mezi nejdivočejší herečky Hollywoodu, a byla považována za nezřízenou střelu. Co z ní před několika lety udělalo politicky angažovanou prosazovatelku lidských práv?

Zásadní změna (ne)překvapivě pro Angelinu Jolie neproběhla v rámci hollywoodského drogového dýchánku či pobytu v odvykací léčebně, ale uprostřed zběsilé válečné zóny africké Sierra Leone.

Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie? Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?

Poté, co jsem viděl v kině nového Tomb Raidera (k němuž se snad o víkendu dostanu v samostatné recenzi), nedalo mi to a po příchodu domů jsem si...

"Byla jsem mladá a odvážná, ale neměla jsem ve skutečnosti žádný pojem o tom, jaký je svět. Neměla jsem potřebný vhled, na který člověk potřebuje trochu zestárnout. Pak jsem začala cestovat a klást si otázky. Zhruba před jedenácti lety jsem poprvé přijela do válkou zmítané Sierra Leone. Bylo to poprvé, co jsem viděla válku na vlastní oči. Pohled na utečenecký tábor mě absolutně paralyzoval. Celý svět se pro mě najednou úplně změnil. Už nikdy jsem se neprobudila se sebedestruktivními touhami nebo sebelítostí. Uvědomila jsem si, jak neskutečně vděčná musím být za každý den, za svou rodinu, za příležitosti, které mám."

Populární herečka v následujících letech podnikla na pozici velvyslance OSN nespočet návštěv dalších zemí, zmítaných válkou, hladomorem či nemocemi.

"V Afghánistánu jsem strávila hodně času s paralyzovaným patnáctiletým chlapcem. Nestěžoval si vůbec na nic a byl plný smíchu a lásky. Zemřel několik měsíců po mé návštěvě a od té doby jsem si mnohokrát říkala, jak úžasný člověk z něj mohl vyrůst. Jak moc mohl ovlivnit svou zemi a celý svět, kdyby jen dostal šanci..."

Angelina Jolie | Foto: Universal Pictures
Angelina Jolie | Foto: Universal Pictures
Ankety
Těšíte se na nového Batmana?
Ano
Ne
TOPlist