Angelina Jolie prozradila, která země jí navždy změnila život

 Angelina Jolie prozradila, která země jí navždy změnila život 5 obrázků v galerii
Angelina Jolie v Kdo mi jde po krku | Foto: New Line Cinema
Angelina Jolie, která dnes slaví narozeniny (je jí 46 let) a dlouhá léta patřívala mezi nejdivočejší herečky Hollywoodu, byla považována za neřízenou střelu. Co z ní před několika lety udělalo politicky angažovanou prosazovatelku lidských práv?

Zásadní změna (ne)překvapivě pro Angelinu Jolie neproběhla v rámci hollywoodského drogového dýchánku či pobytu v odvykací léčebně, ale uprostřed zběsilé válečné zóny africké Sierra Leone.

"Byla jsem mladá a odvážná, ale neměla jsem ve skutečnosti žádný pojem o tom, jaký je svět. Neměla jsem potřebný vhled, na který člověk potřebuje trochu zestárnout. Pak jsem začala cestovat a klást si otázky. Zhruba před jedenácti lety jsem poprvé přijela do válkou zmítané Sierra Leone. Bylo to poprvé, co jsem viděla válku na vlastní oči. Pohled na utečenecký tábor mě absolutně paralyzoval. Celý svět se pro mě najednou úplně změnil. Už nikdy jsem se neprobudila se sebedestruktivními touhami nebo sebelítostí. Uvědomila jsem si, jak neskutečně vděčná musím být za každý den, za svou rodinu, za příležitosti, které mám."

Angelina Jolie | Foto: Universal Pictures

Populární herečka v následujících letech podnikla na pozici velvyslance OSN nespočet návštěv dalších zemí, zmítaných válkou, hladomorem či nemocemi.

"V Afghánistánu jsem strávila hodně času s paralyzovaným patnáctiletým chlapcem. Nestěžoval si vůbec na nic a byl plný smíchu a lásky. Zemřel několik měsíců po mé návštěvě a od té doby jsem si mnohokrát říkala, jak úžasný člověk z něj mohl vyrůst. Jak moc mohl ovlivnit svou zemi a celý svět, kdyby jen dostal šanci..."

Jolie se navzdory svým humanitárním aktivitám nadále věnuje herectví. Letos se již objevila v průměrně hodnoceném thrilleru Kdo mi jde po krku a na konec roku má přichystanou marvelovku Eternals (premiéra 4. listopadu).

Eternals | Foto: Marvel Studios
Ankety
Chtěli byste vidět Rambův příběh v pojetí Quentina Tarantina?
Ano, určitě by to bylo velmi zajímavé
Ne, verze se Stallonem je vynikající
Možná, ale raději bych, aby zase natočil něco vlastního
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist