Celý film zdarma: Dokument o polských pedofilech je zdrcující výpovědí o dnešní době

Celý film zdarma: Dokument o polských pedofilech je zdrcující výpovědí o dnešní době 3 obrázky v galerii
Tylko nie mów nikomu
Není to příjemná podívaná, přesto před ní nesmíme zavírat oči. Polský dokumentární snímek Tylko nie mów nikomu (aka Nikomu to neříkej) o pedofilních kněžích a jejich obětech vyvolal v katolickém Polsku zemětřesení.

Snímek je volně dostupný na internetu od soboty 11. května a od té doby stihl nasbírat přes 20 milionů zhlédnutí. Níže ho najdete celý (s anglickými titulky):

Šokující odhalení, která film přinesl, mohou vážně poškodit šance vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Strana má totiž nadstandardní vztahy s katolickou církví a dosud byla k tématu pedofilních kněží lhostejná. Podpora od té doby razantně klesá.

Autoři k filmu dodávají: Tento film byl zcela financován ze sbírky. V průběhu práce k nám přišlo mnoho obětí, jejichž příběhy se v tomto dokumentu neobjevily. V těchto věcech máme nové, šokující důkazy. Proto hodláme pokračovat a stejně jako dříve chceme, aby to byla nezávislá produkce.

Tématu pedofilie je věnován i chystaný český dokument Víta Klusáka V síti. Pozdvižení letos vyvolat i dokument HBO Leaving Neverland, v němž Wade Robson a James Safechuck, dnes již třicetiletí muži, mluví o tom, jak je Michael Jackson údajně zneužíval na svém ranči na počátku 90. let.

Tylko nie mów nikomu
Tylko nie mów nikomu
Ankety
Která filmová přestřelka je podle vás nejlepší?
Finále Butche Cassidy a Sundance Kida
Finále Divoké bandy
Finále Zjizvené tváře
Útok na policejní stanici v Terminátorovi
"Kácení pralesa" v Predátorovi
Přestřelka v nemocnici v Hard Boiled
Pouliční přestřelka v Nelítostném souboji
Přestřelka v hale v Matrixu
Přestřelka v Candyho sídle v Nespouatném Djangovi
Akce v klubu v Johnu Wickovi
Jiná
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist