19.5.2019, 10:30

Vynikající Spojenec s Denzelem Washingtonem se letos dočká pokračování

Vynikající Spojenec s Denzelem Washingtonem se letos dočká pokračování
Spojenec | Foto: Universal Pictures

V původním Spojenci, jehož režíroval Spike Lee, se vyjednavač Denzel Washington snažil dostat na kobylku lupiči v podání Clivea Owena. Snímek zabodoval u kritiků i diváků, došel si pro nějaké ty ceny a velmi brzy se začalo mluvit o dvojce.

To se psal rok 2006 a tehdy byl s pokračováním spojován sám Lee. A pak... se nic nedělo. O dvojce se přestalo mluvit, Lee se přesunul k jiným projektům a fanoušci dávno zapomněli na to, že se kdy nějaký další díl chystal. Studia nicméně začala v posledních letech v relativní tichosti na videu chrlit pokračování dávných hitů - viz nedávný žraločí Útok z hlubin 2 nebo Oheň 2, který vyšel tento týden (a na který se hodlám v nejbližší době zaměřit v recenzi, neboť jsem shodou okolností měsíc zpátky viděl jedničku).

O výše zmíněných pokračováních se dopředu vědělo. Proto mě osobně překvapilo, když jsem projížděl filmografii režiséra M.J. Bassett (vynikající Solomon Kane, zklamání Návrat do Silent Hill 3D) a zjistil, že je podepsán pod Spojencem 2. Už je dotočeno, film je nyní v post-produkci a příběh se znovu zaměří na vyjednavače, jenž musí spojit síly s federálním agentem, aby společně zachránili turisty, kteří jsou drženi jako rukojmí v bance.

Jak už vám ale nejspíš podle prvního odstavce došlo, tentokrát se Spojenec do kina nepodívá. Dvojka vzniká pod divizí Universal 1440 Entertainment, jejíž produkce vždy míří rovnou na video (distribuční práva si pro americký trh na letošní rok již zajistil Netflix). Obsazení sází na neznámé tváře a scénář napsal jistý Brian Brightly, jehož filmografie nenabízí nic, co by stálo za zmínku. Jednička nabídla chytrou strukturu a k tomu nějaký ten sociální komentář navrch, druhý díl bude nejspíš jednoduchým tahem na branku. Přesto jsem osobně docela zvědavý, co Bassett s podobnou látkou udělá.

Spojenec | Foto: Universal Pictures
Spojenec | Foto: Universal Pictures
-
-

Související články:

Trailer: Kultovní Oheň se dočkal pokračování, s původními herci a béčkovou příchutí

Oheň Rona Howarda patřil k největším hitům roku 1991, došel si pro tři Oscarové nominace a dodnes jde o nejlepší film na dané téma, jaký v Hollywoodu vznikl.

Nejzábavnější žraločí akčňák dostal pokračování! Podívejte se na první trailer

Ne, tohle nebude o jednom z těch šílených céček, v nichž žraloci přežívají v písku / ve sněhu, létají díky tornádům, případně vraždí jako duchové. Dnes se...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: