Recenze: Rodiče na tahu - Nejhorší film Aleca Baldwina a Salmy Hayek?

Recenze: Rodiče na tahu - Nejhorší film Aleca Baldwina a Salmy Hayek? 5 obrázků v galerii
Rodiče na tahu | Foto: teaser trailer
Filmy z ranku komedie si představujeme jako odlehčený pohled na naše problémy či vztahy, který je plný vtipů a diváka v prvé řadě rozesmává. A přesně něčím takovým "Rodiče na tahu" ani za mák nejsou. A to i přesto, že by moc chtěli.

Pokud jste člověk jako Fred Wolf, tedy tvůrce velmi průměrných až podprůměrných komedií, a do svého chystaného projektu se vám povede nalákat hvězdy formátu Aleca Baldwina a Salmy Hayek, můžete buďto ohromně překvapit, nebo si navzdory ambicím zachovat tristní výkonnost a pošramotit renomé i přítomným hercům. Salma sice není kdovíjak excelentní herečka, ale i v padesáti rozdává šarm a přirozenou krásu měrou vrchovatou, a Alec se v posledních letech zase objevuje v zajímavých projektech ve výrazných vedlejších rolích. O to více nemohu pochopit, že se oba upsali téhle výstřední hovadině.

Trailer:

Příběh, pokud se tomu tak dá říkat, sleduje sedm bouřlivých dní v životě zkrachovalé manželské dvojice, které nedávné plány na výdělek příliš nevyšly a nyní tráví veškerý čas nasáváním a oddalováním všemožných exekucí. Oba teď navíc dohlíží na domov jejich bohatého a pracovně zaneprázdněného souseda, v čemž spatří jedinečnou možnost. Dům na vlastní pěst prodávají a nového majitele, podivína obviněného z obtěžování dětí, následně donutí, aby si bydliště prohodili. To se samozřejmě rychle zvrtne a manželé končí bez střechy nad hlavou a v sérii absurdních, hrozně hloupých a nudných událostí.

Rodiče na tahu | Foto: Aviron Pictures

Celý film vypadá, jako kdyby režisér jen pustil kameru, odešel někam na párek a herci pak na place křečovitě improvizovali a dělali kraviny. Hlavně Salma je sice tím nejkrásnějším prvkem, což se snímek občas pokouší prodat a trochu ji vysvléct, ale jinak rozjíždí šíleně přehrávací show, a moc se bojím, že z toho vyleze nominace na Zlatou malinu. Alec je na tom o něco lépe, avšak také značně bolí sledovat herce jeho formátu, jak se nechává mlátit lopatou na sníh, protože po něm lezl malý pavouk. A přesně takové vtipy jsou neustále na pořadu dne a opravdu si nevzpomínám, že bych se byť jedinkrát zasmál.

Všichni aktéři jsou buď divní, nebo úplní imbecilové, takže si jistě dokážete představit, jaký druh humoru nám scénář vnucuje. A ničemu nepomáhá ani potenciálně fungující absurdní charakter, kdy si film dělá legraci v podstatě ze všeho, protože legrace to prostě není a nenašel jsem takřka jedinou situaci, s níž bych se mohl nějak ztotožnit, popřípadě si říci, že film skrze ní povedeně reflektuje nějaké skutečné životní pravdy. Kdepak, příběh místo toho najede do absolutně neuvěřitelných kolejí a s hrdostí se v nich drží až do úplného konce, takže je velká fuška to celé vůbec dokoukat.

Rodiče na tahu | Foto: Deadline

Rodiče na tahu lákali na herecké obsazení a lákavou představu vidět dospěláckou reminiscenci opilých a lascivních teenagerských komedií, ovšem v součtu nenabízí vůbec nic zajímavého nebo odvážného a navrch neumí naservírovat jedinou dobrou hlášku a vtip. Jen díky hercům se to dá přežít, na druhou stranu vám jich bude pravděpodobně stejně líto jako mně. Vyhnout se obloukem je ideální doporučení.

Hodnocení: 20%

Průměr hodnocení ze všech recenzí najdete ZDE

Ankety
Jaký film Alana Parkera máte nejraději?
Bugsy Malone (1976)
Půlnoční expres (1978)
Sláva (1980)
Pink Floyd: The Wall (1982)
Střílejte na měsíc (1982)
Křídla (1984)
Angel Heart (1987)
Hořící Mississippi (1988)
Navštivte ráj (1990)
The Commitments (1991)
Vítejte ve Wellville (1994)
Evita (1996)
Andělin popel (1999)
Život Davida Galea (2003)
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist