8.3.2019, 14:00

Trailer: Cesta ze Země na Měsíc se zvrtne v existenciální noční můru

Trailer: Cesta ze Země na Měsíc se zvrtne v existenciální noční můru
Aniara | Foto: Magnolia Pictures

Švédská sci-fi Aniara, vycházející z básně Harryho Martinsona, je příběhem pasažérů vesmírné lodi, které sužují pocity izolace a klaustrofobie poté, co se loď odchýlí z kursu a namísto plánované cesty na Mars zamíří do vesmírného prázdna.

Očekávaný snímek si již získal pozornost značně netradičním uvedením na filmovém festivalu ve švédském Göteborgu - diváci ho mohli zhlédnout v moderním bílém sarkofágu, aby co nejvíce pocítili úzkost postav filmu.

Technologie se jmenuje The World's Most Claustrophobic Cinema, viz trailer:

Ale zpátky k samotné Aniaře, která relativně tradiční sci-fi zápletku (Země končí a lidé migrují na novou planetu) pojímá jako psychologickou hru:

Trailer nabízí hodně intenzivní atmosféru, několik opravdu krásných záběrů a současně má pořád dost technického koření, aby potěšil i hardcore scifisty.

Aniara bude premiérově uvedena v českých kinech v rámci festivalu Febiofest a to v CineStar Praha na Andělu ve dnech 21, 22 a 23. března.

Oficiální text distributora: Pozemšťané chtějí opustit poničenou planetu a Aniara je jednou z mnoha kosmických lodí, která je převáží za novým životem na Marsu. Nálada je optimistická a podmínky na palubě skvělé. Brzy po startu je však Aniara vychýlena z kurzu a čelí oklice, která potrvá celé roky. Znepokojivý a velice věrohodný sci-fi snímek našel inspiraci v básni Aniara spisovatele Harryho Martinsona, oceněného Nobelovou cenou.

Aniara | Foto: Magnolia Pictures
-
-
Související filmy: Aniara

Související články:

Nejlepší sci-fi za celou dobu existence kinematografie

Píše se rok 2001 a ze Země odlétá výprava k Jupiteru. Palubní počítač Hall 9000, který je možná naprogramovaný mimozemskou civilizací, nebo ohrožen vlastní...

Sci-fi nerváky, ve kterých se ve vesmíru bojuje o život

Mám pro tenhle specifický žánr, kombinující scifi a horor, slabost. Škoda, že se podobným filmům v Hollywoodu příliš nevěnují. Ale na jejich obranu - on...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: