Tatiana Vilhelmová řeší dilema - je lepší Oldřich Kaiser, nebo Vojtěch Dyk?

Tatiana Vilhelmová řeší dilema - je lepší Oldřich Kaiser, nebo Vojtěch Dyk? 12 obrázků v galerii
Dívka za zrcadlem / Tatiana Vilhelmová a Oldřich Kaiser (foto: Miroslav Kučera)
Dívka za zrcadlem (2018) je již pátý televizní film Andrey Sedláčkové s hlavní hrdinkou Renatou Soukupovou. Emancipovanou ženu, alter ego úspěšné české režisérky žijící v Paříži, si již počtvrté zahrála Tatiana Vilhelmová.

Jak se vyvinul osud Renaty (Tatiana Vilhelmová) a jejího partnera, novináře Ivana, kterého opět ztvárnil Oldřich Kaiser, a jak jejich vztah naruší mladý, atraktivní a vtipný herec v podání Vojtěcha Dyka? Odpoví Dívka za zrcadlem.

Dívka za zrcadlem: Upoutávka

„Režisérka a scenáristka Andrea Sedláčková zvolila k dalšímu pokračování volné minisérie velice zajímavý koncept ‚filmu ve filmu‘. Hlavní hrdinka tak při natáčení filmu inspirovaného vlastním životem vyvolává z hlubin své minulosti dávné viny a bolesti, což jí paradoxně pomáhá překonávat překážky a pasti, kterým čelí v současném životě,“ říká kreativní producent Jan Štern.

Dívka za zrcadlem - Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová a Oldřich Kaiser | Foto: David Raub / Česká televize

Renata a Ivan mají desetiletou dcerku a žijí v prvorepublikovém dřevěném srubu na břehu zatopeného lomu. Místo je to idylické, vztahy mezi Renatou a Ivanem jsou ale komplikovanější. „Postava Renaty se velmi vyvinula, protože za těch čtrnáct let toho poměrně dost zažila. Narodilo se jí dítě, přestěhovala se, vystřídala více partnerů a ukotvila ve vztahu s Ivanem Holým. Nicméně je vidět, že ten vztah není ideální a přichází krize. Mám pocit, že už je to dospělá žena,“ popisuje svou postavu Tatiana Vilhelmová.

Z Ivana je nyní zapomenutý mrzout. Dá se říct, že nyní jsou pro mou postavu slova jako Charta 77 nebo underground mrtvou záležitostí, nebo to aspoň tak říká. Myslím ale, že ta doba v něm stále je. Žije v ústraní a ani nemá potřebu se stýkat s lidmi, se kterými dříve trávil čas. Těch frajerů, kterých si váží, ubývá, anebo jsou už po smrti,“ uvádí Oldřich Kaiser.

Zatímco Ivan je stále pasivnější, Renata se stala režisérkou a je na vrcholu svých sil. Režíruje film, do nějž obsadí mladého herce Ondřeje Hellebranta (Vojtěch Dyk). Vzniká mezi nimi intenzivní citové pouto, což pro Renatu představuje problém, který bude nucena bolestivě řešit. „No jen se na mě podívejte. Charisma, skvělá postava, humor. To všechno se velmi nenásilně přesunulo i do role Ondřeje,“ odpovídá Vojtěch Dyk na otázku, čím jeho postava Renatě učarovala.

Dívka za zrcadlem - režisérka a scenáristka Andrea Sedláčková a Vojtěch Dyk | Foto: Miroslav Kučera / Česká televize

„Scénář Dívky za zrcadlem jsem začala psát zhruba po šesti letech od natáčení filmu Opravdová láska v okamžiku, kdy mě napadlo téma rozpadající se lásky a hledání vztahu k matce. Přála jsem si napsat příběh, kde se nachází hodně paralel a zrcadlových situací mezi minulostí a přítomností,“ uzavírá Andrea Sedláčková (Fair Play, Oběti a vrazi).

Volný cyklus, jehož protagonistkou je postava Renaty Soukupové, započala Andrea Sedláčková televizním filmem Ze života pubescentky (1999). Následovaly snímky Můj otec a ostatní muži (2003), Krásný čas (2006) a Opravdová láska (2007).

Dívka za zrcadlem - Vojtěch Dyk a Tatiana Vilhelmová, partneři ve filmu i v životě | Foto: Miroslav Kučera / Česká televize

Premiéru filmu Dívka za zrcadlem uvede ČT1 v neděli 11. února ve 20:15.

Ankety
Který z první desítky nejlepších filmů všech dob podle ankety britského magazínu Sight & Sound máte nejraději?
1. Jeanne Dielman, Obchodní nábřeží 23, 1080 Brusel
2. Vertigo
3. Občan Kane
4. Tokijský příběh
5. Stvořeni pro lásku
6. 2001: Vesmírná odysea
7. Dobrá práce (Beau travail)
8. Mulholland Drive
9. Muž s kinoaparátem
10. Zpívání v dešti
Žádný z nich jsem neviděl/a.
Nejnovější články:
Načíst další články