Borat, neboli Sacha Baron Cohen, zaplatí za Čechy pokutu Kazachům. Kvůli plavkám!

Borat, neboli Sacha Baron Cohen, zaplatí za Čechy pokutu Kazachům. Kvůli plavkám! 3 obrázky v galerii
Kromě toho, že je Sacha Baron Cohen borec, který nezkazí žádnou legraci, má též smysl pro solidaritu s českými občany. Ti byli za producírování v takzvaných mankinách pokutováni kazašskými úřady za výtržnictví.

Vtípek, který si Češi neodpustili v kazašské Astaně, čímž poukázali na Boratovu domovinu, se nesetkal s pochopením úřadů. Představitel Borata, herec Sacha Baron Cohen, nicméně vtipálkům na sociálních sítích sděluje: "Pošlete mi údaje a důkaz, že jste to byli vy, a já pokutu zaplatím."

Vtipný je též e-mail, na který se postižení Češi mají obrátit. Překlad do češtiny totiž znamená "zatčeni za nošení vašich mankin".

Čeští turisté vzbudili pozornost kazašských úřadů minulý týden, když se vyfotili v Astaně v legendárních plavkách filmového Borata. Policie skupinku pokutovala za výtržnictví (každého částkou v přepočtu 1.500,-- KČ) a odvedla do vazby.

Snímek Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006) byl prvním z řady kultovních děl, kde si hlavní roli zahrál Sacha Baron Cohen. Doku-fikce byla plná narážek a nebrala si servítky. Kazachstán z toho vyšel jako zaostalá diktatura, takže se na jednu stranu nelze jejich policistům a úředníkům divit, že narážka na Borata po letech se nesetkala s pochopením.

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist