Matrix: Co stojí za tajemnou směsicí slavného zeleného kódu? Opravdová lahůdka!

Matrix: Co stojí za tajemnou směsicí slavného zeleného kódu? Opravdová lahůdka! 3 obrázky v galerii
Tajemná směsice zelených kódů, označující virtuální svět Matrixu, vždycky vyzařovala jakousi tajemnou bizarností, přičemž určitě každému fanouškovi vrtalo hlavou, co přesně je obsahem volně splývajících zelených linek. Důslední badatelé jistě přišli na to, že se zde kombinují znaky kandži dvou japonských abeced – hiragany a katakany.
Jednou na to dojít muselo - chystá se reboot Matrixu Jednou na to dojít muselo - chystá se reboot Matrixu

Bylo jen otázkou času, než se v Hollywoodu odváží přijít s novou verzí nejzásadnějšího akčního filmu devadesátých let. Pár let zpátky...

Vedoucí výpravy filmu, Simon Whiteley, který kód vytvořil, tuto záhadu v nedávném rozhovoru konečně odhalil. Ovšem žádnou hlubokou veledůležitou zprávu světu nečekejte. Téměř dvacetileté tajemství úspěšné trilogie bratrů (dnes už sester) Wachowských je konečně odhaleno. A spousta z nás bude možná reagovat stejně, jako když se chudák Neo od Morphea poprvé dozvěděl, že celý život strávil ve virtuálním světě.

Pokud vás už omrzelo dávat si k obědu všední jídlo jako těstoviny či svíčkovou s knedlíky a chcete si pro změnu dát něco speciálního, zkuste rozluštit právě zmíněný zelený text Matrixu. „Všem bych chtěl sdělit, že kód Matrixu se skládá z japonských receptů na sushi,“ potvrdil Whiteley pro rozhovor se Cnet. Údajně orientální znaky oskenoval z japonské kuchařky své manželky, přičemž následným mixem vytvořil jeden z nejikoničtějších filmových symbolů.

Vybízí se otázka - znamená to tedy, že když se k Matrixu připojíme, stanou se z nás nejenom úchvatní mistři kung-fu, ale taktéž vynikající kuchaři asijských pokrmů? Kdo ví. Třeba nám to plánovaný příští díl vyjeví.

Poznámka pod čarou. Otázkou samozřejmě je, zda si to celé Simon Whiteley, uznávaný počítačový designér, celé nevymyslel jako takovou malou pomstu studiu či tvůrcům filmu za to, že není uvedený v titulcích filmu této moderní sci-fi klasiky.

Vedoucí výpravy filmu Matrix – Simon Whiteley
Matrix
Ankety
Vadí vám homosexuální polibky v popkultuře?
Vůbec ne.
Jsem rád/a, když tam jsou!
Je mi to jedno.
Z nějakého důvodu mi vadí.
Nemám na to žádný názor.
Nejnovější články:
Načíst další články