Česká republika Česká republika
90 minut

Žánry

:
Rodinný, Pohádka

Obsah

:
Anděl Páně 2 je volným pokračováním úspěšné vánoční pohádky s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské více »« méně

Režie

:
Jiří Strach

Scénář

:
Marek Epstein Jiří Strach

Herci

:
Jiří Dvořák Ivan Trojan Vica Kerekés Jiří Bartoška Boleslav Polívka ...
Přehrát online O2
Premiéra: 1. 12. 2016
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  3
  0
  7. 12. 2016
  sabule (12737 bodů)

  Moc hezká a povedená pohádka,která se povedla stejně jako jednička a z kterése asi časem stane taková předvánoční klasika.Je dobře,že herecké osazenstvo se moc neměnilo a že ve filmu hrají hlavně neseriálový rádoby herci.Dobrý byl i výběr lokality,protože Krumlov je krásný.

 • 75%
  3
  0
  7. 12. 2016
  bayern (12441 bodů)

  Málokdy se stane,že se pokračování úspěšné předvánoční pohádky povede lépe nežli jeho jednička.Příběh je zajímavější a hlavní předtavitelé jsou povedení i když maďarsko-slovenská Vica není zrovna můj šálek kávy,ale i to se dá nakonec překousnout.Moc se mi to líbilo!!

 • 65%
  2
  0
  18. 12. 2016
  Petrson (3186 bodů)

  Hezky natočený český film, kamera, kostýmy, výprava, ale pokulhával scénář. Všechno postaveno jen na hláškách a známých českých tvářích z pop kultury. Bohužel neujasněné možmnosti andělů a čertů (mohou, či nemohou kouzlit, anděl ani jednou nevyužije křídla...). Zloději jsou krutí a věší malé holčičky na háky, nebojí se andělů a čertů, kteří dělají, nedělají, zázraky. Zvláštní. Nejlepší a srozumitelnou figurkou je záporák Košťál (Bolek Polívka). Nejnesmyslnější je vztah párkaře a Magdaleny, kde to funguje na principu deus ex machina. Přesto, kdyby bylo takových milých českých pohádek více, jen dobře.

  • atmosféra
  • hrátky s biblickými motivy
  • scénář
  • příliš mmoho hlášek na úkor příběhu
 • 100%
  0
  0
  22. 4. 2017
  JosefTomas (2535 bodů)

  40% za příběh, 20% za duo Trojan/Dvořák, 10% za skvělý casting, 15% za výborné prostředí, 10% za výbornou režii a 5% za to, že tu konečně vzniklo něco, co dosahuje kvality. Strach vytvořil mistrovské dílo, které (na rozdíl od těch ostatních p*čovin, které se tu točí) má hlavu, patu, ponaučení a zábavu, jakou si dítě i rodič může přát.

 • 100%
  3
  1
  2. 1. 2017
  limeta (2298 bodů)

  Plnohodnotná a povedená vánoční pohádka. S dvojicí hlavních postav je dvojka důstojným pokračováním, tentokrát zasazená do kouzelného Českého Krumlova. Děj je možná trochu klikatý a děti asi některé použité hlášky nepoberou, ale celkově je to moc podařený kousek, který má na to, aby se zapsal do zlatého fondu českých pohádek stejně, jako mladší "sourozenec".

 • 75%
  3
  0
  4. 12. 2016
  marie-kolarova (972 bodů)

  Dvojka je milá a hravá, ale na rozdíl od jedničky nestojí na jednom silném příběhu. Ani jednou během celého vyprávění nepocítí divák tíži nezvratného osudu. Je to více sled zábavných epizod. Zhruba po dvou třetinách je už zřejmé, že to nějak dobře dopadne a žádného dramatického pointování se nedočkáme. Když se Petronel s Uriášem vlečou tím sněhem, je pochopitelně jasné, že se nakonec připojí k Anežce, a není třeba to protahovat. Potíž je také s nedotažením některých motivů, což se nejvíce projevilo v klíči od očistce. Petronel ho nechá cukráři a nikdo už to nikdy dál neřeší. Škoda těchto nedomyšleností. Je to milé, ale chybí ta skládačka uzavřeného příběhu.

 • 80%
  1
  0
  20. 2. 2017
  Kick077 (537 bodů)

  Jednička patří k mým nejoblíbenějším pohádkám a dvojka se zařadí hodně blízko k ní. Nejsem si sice jistý, jak moc je to ještě pohádka pro děti, nicméně pro dospělé je to perfektní. Spoustu povedených trefných vtipů i dobře vymyšlený příběh prostě dokáže upoutat od začátku do konce.

 • 80%
  1
  0
  26. 12. 2016
  barborasalome (482 bodů)

  Zklamaná nejsem, ale jednička byla lepší. Trochu mi scházel příběh.

 • 90%
  0
  0
  15. 4. 2017
  pou (481 bodů)

  Pěkná česká pohádka .

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  minimoj (420 bodů)

  Moc hezká pohádka. Mrzí mně že jsem ji nevyděla před vánoci . V předvánoční atmosféře by byla ještě hezčí,druhý díl byl povedenější než první. Vtipné a skvěle herecky zahrané. Vřele doporučuji

 • 70%
  4
  0
  1. 12. 2016
  majhan (344 bodů)

  Matně si vzpomínám na první díl a nenapadlo by mne, že by někdo mohl vymyslet další pokračování, i když námět mi připadne zajímavý a dalo by se z něj vytěžitještě mnoho. Nicméně zvědavost mi nedá shlédnout a porovnat jak si povedou. Určitě na vánoce vhodné téma.

 • 90%
  1
  0
  20. 2. 2017
  paniks (317 bodů)

  Film se povedl, dokonce v některých pasážích dvojka předčila jedničku. Výborná kamera, kostýmy, výprava, výborné výkony představitelů. Celé kino se bavilo, milé pokoukání pro všechny věkové skupiny. Výborný anděl Petronel i jeho věčný pokušitel čert Uriáš. Příjemné exteriéry.

 • 90%
  1
  0
  14. 2. 2017
  tyna-berbrova (234 bodů)

  To je film, který krásně pohladí po duši. Navodí Vánoční atmosféru a vůbec je to milé. Najde si něco každý, jak dospělák tak i děti.
  Oproti jedničce je to více dospělácká pohádka :-) Herecké obsazení je skvělé a bavila mě ta různorodost. Jen bych si odpustila přehrávání Lucie Bílé
  na konci.

 • 60%
  0
  0
  1. 3. 2017
  daisyna (215 bodů)

  Jednička byla skvostná a dvojce říkali, že je snad jeste vtipnejsí, tak jsem byla zvedava, vsechno od postav, kostýmu, rezie je výborné, ale také mi trochu chyběl vtipnější scénář, protože jinak by se mi asi nestalo, že v kině usnu, v pulce filmu jsem vytuhla, takže to až zas tak vtipné opravdu nebylo a nemuzu zcela objektivne hodnotit celý film

 • 90%
  2
  0
  1. 12. 2016
  cirkusačka (213 bodů)

  Pohádku jsem viděla na předpremieře na Černém mostě. I když se mi první díl nic moc nelíbil a vůbec nic jsem od filmu nečekala, byla jsem mile překvapena a potěšena. Za poslední dobu zdaleka nejlepší česká původní hraná pohádka, doporučuji ke shlédnutí všem dalším divákům

 • 40%
  0
  0
  7. 4. 2017
  dadoool (211 bodů)

  Opravdu nerozumím těm pozitivním ohlasům. Vždyť to byla oproti jedničce totální katastrofa! Děj to nemělo naprosto žádnej (jako vážně, o čem to vlastně bylo??) pár vtipů, které byly docela povedené, ale jinak hrůza. To co bylo u dvojice čerta a anděla kouzelné a vtipné, tady je už jen ohraná písnička a vůbec to nemá takové kouzlo. Zlá trojice čerta, anděla a mikuláše je totálně trapná. Jediné scény, které se mi líbily, jsou asi ty u nebeské brány, ale to je tak celé. Opravdu nechápu ta vysoká hodnocení.

 • 85%
  0
  0
  1. 3. 2017
  bonduelka (198 bodů)

  Nádherná pohádka s vánoční tématikou. neumím si představit, jestli by takto byli shovívaví k pojetí nebe byla i jiná náboženství. Tady se nám s humorem přestaví veškeří svatí a tak se pobaví rodiče i děti. Nezbývá než autorům pogratulovat. Těším se až se z této pohádky stane vánoční klasika.

 • 85%
  2
  0
  1. 12. 2016
  zoouška (182 bodů)

  Tuto pohádku jsme viděly s dcerou v předpremieře spojené s autogramiádou hlavních představitelů, film se nám velice líbil, už samo krásné prostředí Českého Krumlova a zimní atmosféry, spojené s Mikulášem. Jistě se nám líbilo i herecké obsazení a samotné téma. Skvěle!

 • 85%
  1
  0
  14. 2. 2017
  odla (134 bodů)

  Byl jsem na projekci s plným kinem dětí a byla rto skvělá atmosféra.
  Dvojka je oproti jedničce plná dvojsmyslů a náboženských narážek.
  Natáčeno v nádherných uličkách Krumlova. Herci v hlavních rolích, tak i vedlejších podávají dobré výkony a celý film působí uceleným dojmem.

 • 70%
  1
  0
  4. 12. 2016
  shalmirane (115 bodů)

  Pokračování tentokráte o pomoci svobodné matce Eva "Vica" Kerekés, která roli zahrála velmi uvěřitelně. I to, jak snadno se nechala svést záporákem :) A samozřejmě padouši v podobě tlupy zbojníků a odporného kapitalisty mistra krejčíře.

  • uvěřitelná Vica Eva Kerekés
  • občas přehráváno (zvrhnutá husa,...)
 • 95%
  1
  0
  14. 2. 2017
  bubu (105 bodů)

  Stejná partička se po deseti letech sešla a - natočila ještě lepší film než byla jednička. Více gagů, více poetiky a příslib 3. dílu při milionové návštěvnosti. Myslím se, že se ještě máme na co těšit .-). Po návratu z kina si stále broukám ústřední melodii.

 • 90%
  2
  0
  1. 12. 2016
  konstantin (80 bodů)

  Po bezvadné jedničce před x lety, jsem se moc těšil na dvojku - a nebyl jsem zklamán. Film se skutečně povedl a dovolím si říci, že dvojka předčila jedničku. Skvělé výkony herců, vtipné texty, krásné prostředí a působivý film jako celek. Rozhodně doporučuji k návštěvě kina

 • 75%
  0
  0
  22. 2. 2017
  trckova (63 bodů)

  Viděla jsem jedničku, takže jsem šla na film s očekáváním. Většina "dvojek" zklame, ale to se netýká Anděla páně, tedy podle mého názoru, manžel měl výhrady. Možná jiný "mužský" pohled. Herecké obsazení klasika, trochu mi nesedí Vica Kerekes, nemusím ji, možná bych volila i jinou představitelku její dcery. Jinak vtip, odkazy na schopnosti svatých super, logika někde pokulhává (jak tu někdo psal, kouzlo funguje a někdy ne), ale je to milá a vtipná pohádka. České filmy poslední dobou moc nevyhledávám, ale tohle mě v době Vánoc potěšilo.

 • 65%
  0
  0
  13. 3. 2017
  tomas-robovsky (52 bodů)

  Nato jaký to má v českých kinech obrovský ohlas to pro mě zas takový skvělí film nebyl. Byl sice velmi pěkně natočen i měl velmi zajímavou pointu, avšak na první díl to prostě nemá. Já osobně jsem hrozně postrádal tu vánoční atmosféru, která by u vánoční pohádky rozhodně měla být. A navíc se mi film zdál spíše pro ty větší, protože některé pasáže filmu děti chápat nemohou. Takže já jsem byl osobně trocho zklamaný z příchodu z kina, protože jsem čekal, že film bude alespoň stejně dobrý jako první díl.

 • 100%
  4
  2
  4. 12. 2016
  jana-batejka (24 bodů)

  První díl tohoto českého filmu jsem před lety viděla, musím říct že byl nádherný, jak námětem tak i hereckými výkony! Byla to vtipná, povedená komedie. Na pokračování tohoto filmu se vážně těším, slyšela jsem na něj i dobré a pozitivní recenze. Těším se !

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2017
  davidvurma (18 bodů)

  Jedna hvězda za duo Trojan-Dvořák, jedna za skvělou Čtvrtníčkovou, jedna za Stracha (Jirko, jo, je to tam!), jedna za humor, který opravdu fungoval přesně. No a tu poslední dávám za náladu, nostalgii, malou slzu, která mi ukápla při závěrečném Chtíc, aby spal. Není to nejlepší pohádka ze všech, ale za posledních 11 let tu takhle dobrá česká pohádka nebyla...

 • 90%
  2
  0
  5. 12. 2016
  evaprido (10 bodů)

  • Velmi povedená vánoční pohádka
  78 71 ?
  • Jarusu 80%
  • JosefTomas 100%
  • tomas-mach 100%
  • pou 90%
  • Senn 90%
  • logomak 90%
  • fifek-fifi 95%
  • dadoool 40%
  • fesoj1 100%
  • virgoii 50%
  všechna hodnocení (91)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: