Padesát odstínů šedi (2015)

Fifty Shades of Grey (USA)
« další názvy »
USA USA
124 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Erotický
Motto: Nech se ovládat

Obsah

:
„Pan Grey vás přijme za okamžik.“ Tahle prostá věta uvedla setkání, které zcela změnilo život nesmělé studentky Anastasie. Zároveň je součástí příběhu, více »« méně

Režie

:
Sam Taylor-Johnson

Scénář

:
Kelly Marcel E.L. James

Herci

:
Jamie Dornan Jennifer Ehle Dakota Johnson Marcia Gay Harden Luke Grimes ...
Premiéra: 12. 2. 2015
Distributor: CinemArt

Komentáře

znaků
 • (27984 bodů)
  2. 3. 2015 12:40
  20%
  0
  0
  Psisko59

  Padesát, ne, sto odstínů nudné šedi: hladce nudný Christian bez špetky charismatu, nudná Anastasia, u níž by nevinnost hledal jenom zarytý naivka či optimista. Nudný předvídatelný děj, nudné postavy (nejenže nic moc vypadají, ale i to herectví je jeden z odstínů šedi), nezajímavé a nevzrušivé erotické scény ... Ten název dokonale sedí, ale asi jinak, než si autoři přáli.

 • (19940 bodů)
  19. 12. 2015 19:04
  55%
  0
  0
  olga-pu

  No...podruhé už ne

 • (7414 bodů)
  25. 3. 2016 15:27
  80%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Velmi netradiční snímek, jaký tu vskutku dlouho nebyl. Romantika, touha, sexualita. Atmosféra podpořená velmi povedeným soundtrackem vytvářející romantické touhy po lásce, štěstí a sexuálního opojení. Co tu oproti romantickým komediím logicky není, je humor, komediantství, švih a živost. Tady se jedná pouze o opojení dvou lidí pohybující se na hranici lásky, přitažlivosti, pomalého rozjímání a štěstí. Myšlenkové pochody a chování je tak pro mnohé naprosto tak nepochopitelné, že je snímek tímto složitější než se zdá. Mnohé se tu bez vysvětlení jen naznačuje, mnohé je vytvořeno bez aspektu a sounáležitosti. A tak je snímek určen jen pro velmi malý okruh diváků a není to ani na škodu.  

 • (6538 bodů)
  12. 8. 2016 21:42
  40%
  0
  0
  Sheldon

  Tohle je malér. Musím říct, že i romantické filmy se dají natočit dobře, ale tohle je naprosto jalové a celé je to reklama na Audi a nějaké mobilní značky. Dokonce se tam baví i o product placementu. Jako producenta mě však tato hra na jednu stranu dokáže i pobavit, ale jinak než tvůrci původně zamýšleli. Prachy jim přeju a divákům, co tohle hltají se sluší jen říct, že jim to patří.

 • (5135 bodů)
  7. 5. 2016 00:26
  40%
  0
  0
  lamps

  Film bez děje, bez emocí, beze snahy vyvolat k postavám sympatie a uvrhnout je do jejich kontroverzního intimního vztahu daleko hlouběji, než jen sepsat povrchní sexuální smlouvu a nechat je párkrát zalaškovat v chladném luxusním sídle bez náznaku jakékoli erotické atmosféry. Tohle měl dostat onehdy do rukou Stanley Kubrick, jehož Eyes Wide Shut strčí jen kreativní prací s mizanscénou a precizním vedením "nadržených" herců tuhle bezpředmětnou ptákovinu hravě do kapsy. Zbytečný film bez jediné zapamatování hodné scény či tvůrčí obrazové myšlenky, která by rutinní dění na plátně alespoň nějak ozvláštnila a zvýraznila.. Dvě hvězdy výhradně za Dakotu, které lze její herectví uvěřit, a za dvě pěkně odvedené erotické scény, které když už nic, tak minimálně výstižně charakterizovali celou formální úroveň filmu - něco mezi snaživým uměleckým pohledem na NIC a povrchní prezentací NĚČEHO, co je pouze okrajově nakousnuto a uchytí se maximálně jako užitečná pomůcka pro studenty středních filmových škol...

 • (3544 bodů)
  18. 2. 2015 13:59
  40%
  1
  0
  Tom Hardy

  Velká nuda, ale filmařsky je to vlastně ok - všechno, co se tomu dá vyčítat (plytké charaktery, špatně vystavěný příběh, nezajímavá erotika), to vše je pouhým věrným odrazem samotné knihy. Sam Taylor-Johnson se s prázdnotou předlohy docela poprala a přestože ve filmu de facto o nic moc nejde, většinu času se na to nic slušně kouká. Herecky to bohužel příliš nefunguje (hlavně Dakota mi do role naivní školačky vážně nesedla, ale i Dornan je na nejvíc sexy muže málo nadsamec) a hlavně ke konci už nuda vibruje na maximální stupeň, protože přichází nucené drama, vedoucí k "To Be Continued". Existují ale mnohem větší a horší slátatiny. Tahle má jedinou (ne)výhodu v tom, že o ní každý mluví.

  • vizuál
  • soundtrack
  • občas vtipné (úmyslně i neúmyslně)
  • plytký děj
  • nevěrohodné chování postav
  • nudná erotika
 • (2708 bodů)
  4. 3. 2016 17:53
  35%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Tohle je prostě film pro dámskou část publika. A hlavně pro tu znalou předlohy. Ctím vcelku jejich názor, já to shlédl čistě ze zájmu proč je kolem toho takové haló a ještě ani předlohu neznám. Musím ale říct, že natočené je to pěkně blbě a zahrané také. Nevěrohodně na mě působila jak zamilovanost její, tak touha jeho a vývoj obojího už naprosto nevěrohodný, s čímž mám ale problém u jakýchkoliv milostných linek dost často. Jamie Doman je herecky celkem ještě snesitelný, ale pánskou část publika nemá absolutně čím zaujmout, mohl bych jmenovat tucty zajímavějších filmových milionářů a lamačů dívčích srdcí, kteří ve filmu něčím zaujmou i mužskou obec (jakože takový bych chtěl jednou být!), dokonce snad včetně Edwarda Cullena z Twilight. A pokud jde o Dakotu Johnson...přihlédnu-li k donekonečna skloňované erotické stránce filmu, tak musím říct, že Dakota by mě nedokázala rozpálit ani po dvou letech na samotce.Nevím, proč by se pro Graye měla zrovna ona stát to pravou femme fatale. Tím pro mě padá i tato významná stránka filmu. Mám z toho úplně stejné pocity jako z Twilightu - něco na tom asi musí být, ale já to v tom nevidím ať se snažím sebevíc.Dámy holt prominou.

 • (2462 bodů)
  8. 8. 2015 09:39
  10%
  1
  0
  FiL44

  Nekonečná nuda

 • (2455 bodů)
  14. 3. 2015 17:39
  30%
  0
  0
  evismaior

  Padesát odstínů nudy se tentokrát představuje jako film. Jeden by si řekl, že nudnější než kniha to už být nemůže, neboť se přece ani při nejlepší vůli nemůže povést dostat na plátno všechny ty nekonečné, úporně se opakující rádoby erotikou nabité scény. Částečně se to povedlo, kupodivu to ani moc nevypadá jako Twilight (který autorka knihy ve svojí původní fanfiction oslavovala, než dala postavám jiná jména a z upíra Edwarda udělala "netušímekdyvlastněvydělávátymiliardy" pana Greye), hraje k tomu prima hudba a herci se to alespoň pokoušejí hrát vážně a nedělají z toho parodii, jakkoli by je to mohlo svádět. Tvůrci se dokázali vyhnout i trapností nasáklým vnitřním monologům hlavní hrdinky a omezit nejkřiklavější projevy stalkingu hlavního hrdiny. Takže to vlastně zas tak moc neurazí. Ale na to, že jsem podle popisu cílová skupina, mi to pořád přijde především jako... nuda.

 • (2424 bodů)
  21. 2. 2015 11:07
  5%
  0
  0
  harry456

  Tenhle film se nemůže brát vážně... Já jsem se po celou dobu projekce smál, jak absurdní scénář je. Když jsem si poprvé přečetl synopsi, tak v ní stálo bylo, že se má Dakota Johnson objevit v roli studentky, ale ve filmu vypadá tak na třicítku (nejspíš zaspala ve škole a zůstala tam o trochu déle). Dále mám výhrady k celkovému ději, který je velmi hloupoučký a vleklý. Jediné pozitivum patří skvělým songům, které dokázaly alespoň trochu film oživit.

 • (2369 bodů)
  1. 12. 2014 14:56
  100%
  0
  0
  roque

  Knížky byly dobré, uvidíme co film. :D
  Někdo to kritizuje, někdo to miluju. Já si udělám obrázek, až tento film uvidím.
  Podle mého názoru, dobrá kniha dá dobrý základ filmu. Ale záleží i na výkonu herců, režiséra a dalších.
  Podle ukázek to zatím vypadá dobře.
  Knihy jsem kdysi i četla, tak uvidíme v únoru.

  • dobré obsazení
  • kvalitní a oblíbená knižní předloha
  • trochu klišé
 • (2235 bodů)
  2. 3. 2015 09:55
  10%
  0
  0
  sporkaska

  Toľko filmovej šedi som už dlho nevidela. Tuctový, nepríťažlivý chlap a vychudnutá naivná panna sa plytkými dialógmi dostanú k ukážkam slabého porna. Neustále debaty o tom, čo si nechá strčiť do zadku, alebo čím sa nechá zviazať aj tak nikam nevedú, tak načo…? Z kombinácie - príšerná pesnička + zvíjanie sa nadržanej pipky s kockou ľadu v pupku - sa mi robilo mdlo, takže tento film už nechcem vidieť.

 • (2009 bodů)
  28. 4. 2016 17:39
  30%
  0
  0
  stantheman

  hrozná pindovina....na čem se dá dnes vydělat, to je příšerné...červená knihovna natvrdo...co říct....i chudý lid potřebuje nějakou zábavu :)

 • (1974 bodů)
  8. 12. 2015 13:24
  15%
  0
  0
  rkotvald

  Jak by se mohlo na první pohled zdát, není to ten film, který způsobuje fyzickou bolest... Ale ten druh, už něhož si člověk uvědomí, že první Stmívání vlastně nebyl tak hrozný film. Pokud je džus Happy Day 100% vymačkaných pomerančů, tak tady je to 100% vymačkaná nuda, nic více, nic méně.

 • (1831 bodů)
  14. 2. 2015 19:02
  60%
  0
  0
  Larrysbride

  Tak musím říct, že jsem čekala větší odpad, ale ono to překvapivě zas tak špatné není a ještě Vás to po skončení filmu nechá přemýšlet "a co bude dál?!?". Velmi solidních 60%!

 • (986 bodů)
  10. 3. 2015 21:00
  15%
  0
  0
  Melody Harkness

  Tak 15% a to jen proto, že sem se u toho važně zasmála. Film by měl mít varovnou nálepku, nekoukat když máte kašel... skoro sem se tu udusila :D A jo, opravdu ten film neberu vážně, leda jako blbej vtip :D

 • (926 bodů)
  29. 1. 2016 11:03
  10%
  0
  0
  Rapaport

  Nejlepší antierotický film jaký jsem viděl. Vřele doporučuji rozpáleným párům, aby si krásně zchladili večer. Dokonale neumělecky antikoncepční parodie na romatické dramata. Priti Wumn musí blednout závistí. Postavy jsou dokonale napsány, jako idiotský pár rozežrance a trubky. Příběh je tak báječně plochý, že přesně zasahuje do černého. Opravdová pochoutka pro všechny sadomasochisty, kteří se bojí výprasku.

 • (642 bodů)
  2. 3. 2016 17:09
  50%
  0
  0
  hovorkok

  Díky všem těm odpadům a velké kritice jsem měla velmi nízké očekávání, až se mi na to nechtělo vůbec koukat. Nicméně, díky tomu, tento film nesplnil mé očekávání, že to bude totální ... , a nakonec se na to celkem dalo dívat. Na druhý díl mě to ale moc nenavnadilo.

 • (529 bodů)
  27. 2. 2015 12:20
  50%
  0
  0
  Brcolka

  Film jsem navštívil na přání mé přítelkyně. Knihu jsem nečetl takže jsem nevěděl do čeho jdu. Musím říct, že mě to ani nevzrušovalo a ani nenadchlo. Pár vtipných situací k zasmání bylo plus. Podle přítelkyně bylo vynecháno pár podstatných věcí.
  Jinak znovu to vidět nemusím

 • (485 bodů)
  1. 5. 2014 11:17
  50%
  0
  0
  foxina-beier

  Jde vidět,že autorka se knihy opravdu nebála a to se ji vyplatilo.Ponořila se do toho tak,že film bude muset být jeden z těch delších aby nebyl divák ochuzen o nejzajímavější scény.Myslím si,že tento výběr je pro filmaře dost důležitý aby vybrali správně.Ovšem docela mě děsí výběr herců.Moc mi to nesedí,ale můžou překvapit.Pravda,že kniha mě moc nezaujala,ale na film si počkám. I když děj mi přijde docela chaotický,ale na druhou stranu je poutavý,takže čtete dál protože jste zvědaví co se bude dále dít.Nic mě však zase nepřekvapilo. Uvidíme jak se poperou s filmem.Zatím dávám 50%

1 2 3 4 5 6 dalsi posledni
56 36 ?
 • anull-dvorakova 100%
 • Sheldon 40%
 • Lipi4 45%
 • ErizChan 90%
 • andiepastelka 60%
 • Dave5991 20%
 • divid.jh 75%
 • fido68 55%
 • mil78 45%
 • RoCo 50%
všechna hodnocení (223)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 10 v žebříčku uživatele michal-oktabec
32. místo z 33 v žebříčku uživatele Petra8619
Sdílet tuto stránku:

Partneři: