Hvězdy nám nepřály (2014)

The Fault in Our Stars (USA)
USA USA
125 minut

Žánry

:
Drama, Romantický
Motto: Nejvtipnější smutná lovestory.

Obsah

:
Hazel a Augustus jsou dva svérázní teenageři, které spojuje záliba v černém humoru, opovržení konvencemi a láska, která s nimi pořádně zamává. Jejich vztah více »« méně

Režie

:
Josh Boone

Scénář

:
Scott Neustadter Michael H. Weber John Green

Herci

:
Shailene Woodley Ansel Elgort Nat Wolff Laura Dern Sam Trammell ...
Premiéra: 5. 6. 2014
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (5135 bodů)
  6. 5. 2016 10:39
  70%
  0
  0
  lamps

  Není to síla námětu nebo mediálního statutu, co dělá z filmového hitu filmovou kvalitu. Čím by byl Shawshank Redemption s jeho hereckým, dějovým a myšlenkovým potenciálem, kdyby byl zfilmován konvenčně, zacílen výhradně na spolehlivé a pohodlné jednorozměrné motivy a kdyby sázel výhradně na to, že veškeré publikum má v sobě tolik lidskosti a automatické empatie, aby ho docenilo jednoduše proto, že nese chvályhodné poselství...? Hvězdy nám nepřály mají skvělé herce a chvályhodnou myšlenku, ale je to kýč nejhrubšího zrna, který nemám potřebu už v životě vidět znovu a který mi nedokázal i přes všechny ty roztomilé tvářičky a dojemná obětí nic nového sdělit. Láska i smrt jsou v životě samozřejmostí a existuje mnoho jiných filmů, díky kterým si té první věci nepopsatelně vážím a tu druhou beru coby neškodného, byť nepřejícího společníka..

 • (2993 bodů)
  6. 11. 2014 12:42
  75%
  0
  0
  Petrson

  Ano, jasně naplánovaný scénář, přesně popsáno podle kuchařky, co by se mělo stát, aby tam bylo dáno úplně všechno, co by mělo dojmout, už chyběli jen mladší děti, které by měly taky rakovinu. Trochu mně vadila raklama na Amsterdam, muzea, auta, restaurace, ale třeba mám na to zvýšenou hladinu pozornosti:). Pozitivní na tom filmu jednoznačně bylo, že hlavní herci hráli positivně, odlehčeně. Tak působí film a za to velké plus. Ostatní postavy hrály jen křoví a škoda postavy Van Houtena (Willem Dafoe), měla potencionál to víc nakopnout.

  • herecké výkony: Shailene Woodley a Shailene Woodley
  • lehkost, nezatíženost, jemný humor
  • kalkul č.1 : p.r. na Amsterdam, muzeum AF, auta...jakoby zaplacený od města, partnerů
  • kalkul č.2 : slepý, jednonohý a dívka závislá na přístroji, ale není to mínus v pravém slova smyslu
 • (2009 bodů)
  30. 9. 2014 18:27
  75%
  0
  0
  stantheman

  Místy sympatický , místy nadlehčeny...bohužel nevyhnul se tento film citovému vydírání...což je škoda

 • (1974 bodů)
  18. 7. 2015 22:33
  45%
  0
  0
  rkotvald

  Více laciného citového vydírání na minutu stopáže není ani v reklamě na útulek opuštěných zmrzačených zvířátek v poslední fázi rakoviny. Přičemž v prvních minutách je řečeno, že toto není jen další hollywoodská pohádka, s přimhouřením oka je to pravda sotva z půlky, protože je to jen další hollywoodská krmě poburťaček, jenž se snaží prodávat osudovost. Bohužel papírové postavy a schéma přesně žádaného konceptu, bez špetky nápadivosti, smrdí až za humny.

 • (1857 bodů)
  3. 6. 2014 13:47
  90%
  0
  0
  beseda

  Může obsahovat spoiler. - Téměř do dvou třetin působil film až příliš idylicky a optimisticky. Teprve poté nastává lehký zvrat ve vyprávění (který divák musel tušit, že nastane) a rozčarování z toho, že se hlavní cíl celé cesty do Amsterdamu (setkání s oblíbeným spisovatelem) vůbec nevydařil podle představ. Přesto však tato cesta nakonec přinesla něco pozitivního. - Willem Dafoe, v roli podivínského, nevrlého a alkoholu holdujícího spisovatele Petera Van Houtena, opět dokázal, že mu tento typ postav vyloženě sedí (stejně jako např. Jopling v „Grandhotelu Budapešť“). Nevím zda to byl záměr, ale dost mi vizáží i chováním připomínal H. Laurieho v roli Dr. House. - Na scénáři se podílela úspěšná dvojice Scott Neustadter (1977) a Michael H. Weber (1978) (obdrželi několik významných amerických cen v kategorii nejlepší scénář k filmu „500 dní se Summer“) a také samotný autor knižní předlohy John Michael Green (1977). - I když nejsem zrovna moc velký fanoušek „písničkových soundtracků“, musím uznat, že zde se výběr skladeb i interpretů povedl a o zbytek se mistrně postarali kolegové z kapely Bright Eyes - Nate Walcott (1978) a Mike Mogis (1974), kteří spolupracovali s režisérem J. Boonem již na filmu „Stuck in Love“ (2012). - Filmů na podobné téma jsem měl možnost vidět hodně, ale „Hvězdy nám nepřály“ bude patřit mezi ty nezapomenutelné. Místy to sice až balancovalo na hraně sentimentu (což při tomto tématu nebývá nic zvláštního), ale režisér to pokaždé mistrně ustál. Nezasvěcenému by se mohlo zdát (kdo dobře nezná naturel američanů), že například líbající scéna v domě Anny Frankové už opravdu hraničí s klasickým hollywoodský happy endem, ale musím uznat, že i tam to režisér „utnul“ ve správný čas a zakončil roztomile. - Možná to bylo právě tou nenuceností a přirozeností, možná i díky komediálnímu ladění (přesně tak akorát), ale rozhodně jsem odcházel z projekce silně citově „otřesen“ a zároveň naplněn silným optimismem. - Viděno: 02.06.2014 (kino); - Mé hodnocení: 90%.

 • (1031 bodů)
  2. 8. 2014 20:19
  85%
  0
  0
  michaela159

  Zábavné a velmi dojemné. :)

 • (926 bodů)
  19. 5. 2015 15:20
  90%
  0
  0
  Rapaport

  Film mě velice mile překvapil. I když byl na těžké téma, byl velice odlehčený a příjemný. Hlavní zásluhu na tom má samozřejmě hlavní herecká dvojce,která byla vážně moc dobrá. Hlavně mě ohromila Shailene Woodley, protože vážně hrála skvěle.

 • (825 bodů)
  3. 11. 2014 09:33
  95%
  0
  0
  salisbury

  Rakovinovým bujením zhoubně nasáklý příběh mi doširoka rozevřel zkornatělými víčky oční jamky a já hleděl pln smutku na souznění dvou lidí skomíraje pnoucí se k životu. Jejich láska dokázala přemoct mnohé a radost ze života byla díky ní pohonným motorem opomíjející přicházející smrt. Ač prvoplánovitost klišoidního příběhu je jasná, přesto nabízí příjemně melancholický pohled do světa lidí, kteří bojují s tím, co visí jak Damoklův meč nad každým z nás.

 • (750 bodů)
  7. 6. 2014 14:08
  90%
  0
  0
  marie-kolarova

  Režisér Josh Boone přes téma, které vybízí k fasování náruče kapesníků před vstupem do sálu, udržel po celou dobu vzácnou vyváženost mezi humorem a dramatem. Nikdy není podbízivý ani přehnaně sentimentální, vždy ve správný moment odlehčí ironickou věcnou poznámkou. Dávka černého humoru je přiměřená okolnostem, nefunguje brutálně, ale jen do té míry, aby člověk pochopil, že není potřeba být zoufalý až k smrti, protože tím stejně nic nezmění. Film je namixován ve vzácném poměru míst, která jsou něžná a romantická s těmi, ve kterých jednotliví protagonisté jen trpí a obávají se, protože konec je na dohled.

 • (682 bodů)
  11. 11. 2014 10:12
  75%
  0
  0
  evana

  Poslední dobou se s podobnými náměty k filmu roztrhl pytel bych řekla..Každopádně Hvězdy nám nepřály se mi z těch všech líbí zatím asi nejvíc. Ačkoliv težce ždímá emoce a slzy z bezbranného diváka. Plusem jsou sympatičtí hlavní hrdinové a jejich humor. Mínusem je to, že film hraničí s citovým vydíráním diváka a možná až moc tlačí na pilu. Po tomhle to bude chtít naordinovat si minimálně dvě komedie na spravení nálady.

 • (529 bodů)
  18. 12. 2014 12:46
  90%
  0
  0
  Brcolka

  Pozitivní film o negativním prostředí. Tento film mě zavedl do prostředí lidí kteří dostali úděl nést břemeno, které snesou jen oni. Velmi dobře se s tím popasovávají.

 • (469 bodů)
  9. 8. 2016 22:48
  20%
  0
  0
  MessiáŠ

  Tragicky povrchní love story, která o hloubce a nekonečnosti může akorát tak unyle žvatlat a psát esemesky. Pomyslnym i doslovnym vrcholem potom je, když si ten páreček, přičemž vona s rakem s sebou musí vláčet kufr s hadičkama do stovky křivolakejch schodů a von beznohej jí zatajuje, že má taky znova raka, dá první pusu v nejvyšším patře muzea Anny Frankový za potlesku kolemstojících. Už jsem jenom čekal, kdy jeden z nich (nebo nejlíp voba) voslepne stejně jako jejich třetí kámoš do party. Prostě aporický rakovinotvorný kýč, jehož postavy ani nechápou fikci, stejně jako tenhle blábol nemá ponětí o filmový konstrukci, protože z toho ta knižní předloha trčí jak pahejl toho týpka, třebaže se to taky snaží maskovat. Fakt mě to málem rozbrečelo. Jo a sen toho afektovanýho romea se asi taky naplní, protože to, jak řekl stodvacetpětkrát Hazel Grace, je fakt nezapomenutelný, not okay at all.

 • (437 bodů)
  2. 11. 2014 22:11
  90%
  0
  0
  Batista

  Dojemný film o umírání, kde se občas i zasmějete. Skvělé.

 • (390 bodů)
  3. 3. 2016 21:58
  60%
  0
  0
  EXpenzza

  Příjemná romance o dospívajících, říznutá dramatem o dospívajících s rakovinou. Ty dialogy zoufale šustí papírem a jak už téma napovídá, film chce, abyste plakali na povel, ale úplně mu to nejde. Stejně tak se chce vymezovat vůči mainstreamu, což mu nejde už vůbec, přesněji řečeno, je to jenom póza a vlastně se o to ani nesnaží. Přesto celkově dávám palec výrazně nahoru. Je to feel-good jako máloco a Shailene Woodley je opět moc fajn. Mimochodem, hraje tam Wait od M83 a to vždycky potěší.

 • (338 bodů)
  19. 10. 2014 19:36
  100%
  0
  0
  fifek-fifi

  Dnes jsem zhlédla předpremiéru a jen pocit, že jsem film viděla asi o šest dní dřív, než Američani mě naplnil. Co říci...dokonalost. Knížka opravdu neuvěřitelně přepracovaná jako film. Výborně vybraní herci (ten roztomilý šibalský úsměv Ansela Elgorta vidím ještě teď), humor pro odlehčení oné závažné situace s rakovinou a samozřejmě plno citů. Jak jsem čekala, z kina jsem odcházela s rozpatlanou řasenkou a durch kapesníkem. Opravdu doporuču

 • (331 bodů)
  20. 1. 2015 19:44
  95%
  0
  0
  KajkaFajka

  Hezky pribeh o ludoch který snesů tuto nelehků situaciu a je to paradox ze tito lide ziju viacej ako ty zdravi. Velmi pekne zahrane az sem mala pocit ze citim s hlavnou hrdinkou.

 • (321 bodů)
  31. 10. 2014 13:53
  100%
  0
  0
  prcek1712

  Přiznám se - skoro přes celý film jsem plakala. Je to tak smutné, ale zároveň tak krásné! :') Když jej sleduju, uvědomuju si, co všechno mám a že mé problémy jsou oproti jiným, větším.. jen malichernosti :)

 • (289 bodů)
  31. 7. 2016 00:02
  70%
  0
  0
  minimoj

  Velmi dojemné drama. Představitelé hlavních rolí hráli opravdu přesvědčivě a takovou sílu v nemoci bych přála lidem i ve skutečném životě. Hodně smutný film bez šťastného konce. velmi dojemné , bez kapesníku do kina lépe nechodit

 • (268 bodů)
  2. 11. 2014 21:42
  90%
  0
  0
  kijifa

  Povedené a velmi věrné zpracování knížní předlohy. Po přečtení předlohy jsem byl moc zvědavý, jak dopadne filmové zpracování a dopadlo na jedničku. V podstatě nic mi v něm nechybělo. P.S. Přiznávám, že i když jsem děj znal, měl jsem místy na krajíčku.

 • (263 bodů)
  29. 5. 2014 21:13
  95%
  0
  0
  TerkaCZ

  Dnes jsem zhlédla předpremiéru a jen pocit, že jsem film viděla asi o šest dní dřív, než Američani mě naplnil. Co říci...dokonalost. Knížka opravdu neuvěřitelně přepracovaná jako film. Výborně vybraní herci (ten roztomilý šibalský úsměv Ansela Elgorta vidím ještě teď), humor pro odlehčení oné závažné situace s rakovinou a samozřejmě plno citů. Jak jsem čekala, z kina jsem odcházela s rozpatlanou řasenkou a durch kapesníkem. Opravdu doporučuji.

1 2 3 dalsi posledni
82 84 ?
 • petra-ticha 95%
 • danca-kralova 85%
 • Messiአ20%
 • minimoj 70%
 • ErizChan 100%
 • Michaela Juránková 80%
 • Anett092 100%
 • andiepastelka 100%
 • pepatuleň 85%
 • michal-bernard 70%
všechna hodnocení (232)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: