Na hraně zítřka (2014)

Edge of Tomorrow (USA)
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi
Motto: Žít. Zemřít. Zažít znovu.

Obsah

:
Příběh filmu se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, hmyzu podobní mimozemšťané, vytrvale útočí na Zemi a mění velká města v hromadu sutin s milióny více »« méně

Režie

:
Doug Liman

Scénář

:
Christopher McQuarrie Jez Butterworth Joby Harold John-Henry Butterworth

Herci

:
Tom Cruise Emily Blunt Brendan Gleeson Bill Paxton Jonas Armstrong ...
Premiéra: 5. 6. 2014
Distributor: Warner

Komentáře

znaků
 • (7414 bodů)
  19. 9. 2015 03:48
  90%
  1
  0
  martin-mickey-stusak

  Jedno se rozhodně nedá upřít a to je fakt, že téma neustále se opakujícího dne a tím i událostí vlivem paměti dotyčného se neustále vylepšujících tu skutečně dlouho nebylo. Úcta střihači že z toho nezblbnul. Sci-fi žánr není překvapující, zato styl provedení ano. Drsné válečné momenty spojeny s trefným černým humorem jsou tak dokonale vyvážené, že nebudí dojem trapnosti ani nudy. Zpočátku to trochu šokuje a velice dlouho vypadá, že dle kratičkého dějového momentu snad o nic jiného ani nepůjde, ale pak jako když utne a příběh směle pokračuje dál. Válečná vřava s mimozemskými bytostmi my stylem provedení dala vzpomenout na neméně skvělou ´Hvězdnou pěchotu´. Tady se však jedná hlavně o sólo dvou postav, kterým ostatní jen podle potřeby sekundují. Tom Cruise a Emily Blunt si výborně vypomáhají a vše náležitě bez sebemenších problémů skvěle utáhnou. Jestli jde o nejlepší snímek svého žánru by se dalo polemizovat, ale rozhodně se jedná o vcelku povedený počin.

 • (6538 bodů)
  2. 11. 2015 19:54
  85%
  0
  0
  Sheldon

  Po herecké stránce je Na hraně zítřka v mezích standardního letního filmu. Zpestřením je pak návrat Billa Paxtona, kterému role vojenské gumy příjemně sedla. Trochu jsem se nemohl zbavit pocitu, že některé scény jsou jak z Cameronových Vetřelců, ale to asi ke každému militantnímu filmu vzniklému v Hollywoodu už tak nějak neodmyslitelně patří.

 • (5489 bodů)
  2. 6. 2015 16:08
  60%
  0
  0
  cerfik

  Upřímně nechápu co tahle herní slátanina dělá na csfd.cz v TOP 200, ale budiž asi jsme se těch technicky propracovaných počítačových sračiček ještě dosyta nenabažili. Hlavní nápad s omegou její inteligencí a posunem v čase není až tak špatný, nicméně zas tak originální také ne, ale co je pro mě na tomto filmu zlé je to do jak šíleně pitomého hávu to rozvedli - skáče se sem a tam, nápad úplně ztratí konzistenci, o hlavních hrdinech se kromě siláckých klišé nedozvíme zhola nic a tak věřím tomu, že až nás opustí ona pitomá pudová touha po stejně pitomých siláckých hrdinech zachráncích, tohle veledílo formátu upoutávky na bojovou počítačovou hru zmizí v propadlišti času.

 • (5135 bodů)
  17. 5. 2016 13:34
  80%
  0
  0
  lamps

  Takřka dokonale opracovaný scénáristický drahokam. Jelikož film namísto kladení otazníků rovnou chytře předkládá odpovědi, nezbývá pod záplavou atraktivních dialogů a suprové akce žádný čas na přemýšlení, které by mohlo celkový prožitek beztak jen pokazit. Ke spokojenosti bohatě stačí, že vše neskutečně odsýpá, na herce se krásně dívá a že celé schéma působí navzdory své historické opotřebovanosti natolik originálně a novátorsky, až se tomu ani nechce věřit. V dlouhodobém měřítku jeden z malé hrstky sci-fi blockbusterů, které úspěšně vyvažují vizuální orgie skvělým příběhem a ještě skvělejšími postavami. Na plný počet to ale nevytáhnu, jelikož po vyčerpání všeho originálního přestane film v poslední půlhodině gradovat (a jeden megavýbuch na tom nic nemění) a očekávaný happyend mi do jinak precizní struktury vůbec, ale opravdu vůbec nezapadá.

 • (3711 bodů)
  14. 12. 2014 23:43
  85%
  0
  0
  bidlobox

  Aby bylo zřejmo, osmdesáti procenty hodnotím filmy "velice dobré", leč ničím extra oslňující, osmdesáti pěti procenty filmy "velice dobré", leč s přidanou hodnotou, a u filmů s tématikou sci-fi je to zvlášť dobré hodnocení. Přidanou hodnotou je tady umný mix toho, co jsme viděli třeba Na hromnicích s Matrixem i feelingem Avataru. A určitě by si tam každý fanoušek sci-fi lumpáren našel to své. Přidanou hodnotu tvoří i oba hlavní protagonisté, šarmantní, leč sadistická Emily Blunt (co má furt s tou střelbou do hlavy) a nestárnoucí Tom Sawyer. Film je zábavný, na jedno shlédnutí určitě, ale zas to není taková pecka, aby dostala 90% a člověk jí chtěl vidět znova, třeba padeátkrát (a stále poprvé)...

 • (2993 bodů)
  2. 6. 2014 21:57
  70%
  0
  0
  Petrson

  Přestože cestování časem je fenomén poslední doby a hojně se ve sci-fi využívá, nutno podotknout, že humor, příběh a dobře vykreslené postavy, i když ne do hloubky (škoda), jsou plusem této sci-fi. Na mě je tam příliš mnoho stříleček na úkor mrazivých, překvapivých, či dějotvorných scén. Na hromnice o den více, nebo Osudový dotek jsou pro mne ve stejném schématu přínosnější. Prostě bum bum a ratatata mě neuspokojuje, i když v rámci schématu a akčního žánru je to pro mnohé asi OK. Pro mne ne. Adrenalin, rychlé tempo filmu a napětí funguje i bez toho. Z příběhu ( námětu ) by se dalo více vytřískat na úkor bojových, vlastně nepřehledných scén. Bohužel logika chvílemi vázne, zejména v druhé polovině filmu, kdy mimozemská civilizace podcení nesmyslně obranu vlastního řídícího centra. Vše zůstane "prakticky bez obrany", podobně jako v Nevědomí a vypadá to, jako když scénárista je na konci s nápady, tak nechá projít kde co, tedy i blbosti, jen aby došel ke své vizi, jak má vše dopadnout. A opět: přesto, že jsem s despektem na dílko šel, byl jsem v kině celkem mile překvapen. "Samozřejmě" je našlápnuto na další díl. Jo a pokud vám to bude chvílemi připomínat Zachraňte vojína Ryana, nebo v určitých prvcích Matrix, tak mě se to stalo a asi nebudu sám.

  • dobře vybrakovaný námět z desítek jiných filmů jako "Lásky čas" či "Na hromnice o den více" na akční sci-fi ( a nejen námět )
  • dodržení žánru, nadhled, humor, akce
  • hlavní hrdina nechlastá, když má depku :)
  • chvílemi už dlouhé opakovačky, mnoho střílení
  • nedotažený scénář, i když v základu to vypadalo hodně OK
 • (2369 bodů)
  24. 11. 2014 09:46
  70%
  0
  0
  roque

  Dobrej film i když Cruise tedy nemusím.

 • (2049 bodů)
  24. 12. 2014 12:55
  90%
  0
  0
  farb

  No ty bláho! Od Vetřelců tu takovej sci-fi nářez nebyl. Atraktivní a až na dřeň vytěžená premisa, chytrý scénář a luxusní balení. Jeden nápad a cool scéna stíhá druhou, humor je stejně používaný/důležitý jako akční vychytávky, Tom do toho šlape na maximum a full metal bitch Emily Blunt chci mít doma. Ale hlavně (což se v blockbusterech moc nevidí) naplno fungují emoce a chemie, díky čemuž se mi podařilo k těmhle živelným postavám neuvěřitelně přilnout. Těžko bych si dokázal představit lepší letní zábavu. Pecka. Ale absolutní.

 • (2009 bodů)
  22. 9. 2014 16:38
  65%
  0
  0
  stantheman

  Přehnal jsem to s hodnocením....asi bych to dal ještě níž...film , který nepřináší nic nového ani zajímavého...trikově zvládnuto bez připomínek..ale jinak nic světoborného a Tomík , tak jak jsem si už zvykl ve filmu , který se ani nesnaží o nic..takže ztráta času

 • (1867 bodů)
  1. 12. 2014 15:12
  75%
  0
  0
  LenkaVL

  Cruise tedy moc nemusím, ale ten nápad filmu není až tak špatný. Možná by i stálo za to tento zajímavý americký film shlédnout a pak nějak ohodnotit. To by se ukázalo, jak se Cruisovi daří, jestli jo nebo ne. Určitě za to dostal spoustu peněz, tak by se měl docela snažit, aby studiu stál za ty prachy, co do něj vrazilo. Co s těma prachama ty hvězdy dělají? Utrácejí je jako na běžícím páse. :( No nezáviďme jim. :D

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 11:50
  95%
  0
  0
  Larrysbride

  Pomineme-li fakt, že se tiskovému mluvčímu podaří na*rat generála tak, že ho pošle nepřipraveného do bitvy... Pomineme-li fakt, že přestože jde zřejmě o jednu z nejznámějších tváří v armádě, nikomu není ani podobný... Pomineme-li fakt, že se ze zdánlivě předem vyhrané bitvy stane masakr... Pomineme-li fakt, že i v tomto masakru dokáže nezkušený tiskový mluvčí nejdříve zabít (censored), než oni zabijí jeho... Pomineme-li fakt, že v té samé bitvě zrovna bojuje nejvíc badass vojanda... Pomineme-li fakt, že stejná nejvíc badass vojanda si prošla tím samým, co tiskový mluvčí... Tak jde o víc jak nadprůměrný snímek a po dlouhé době konečně akční sci-fi, u kterého jsem málem neusla nudou! Film se s ničím nepáře, neotravuje se s nějakým zdlouhavým úvodem a okamžitě Vás vtáhne do děje, který ještě dokáže odlehčit (konečně ne vulgárním) řádně povedeným humorem. Za mě 95%! Holt souhry náhod hrály v showbusinessu svou roli přeci jen již od dob antickýh her.

 • (1114 bodů)
  20. 1. 2015 21:38
  0
  0
  Jakub.Selesi

  Výtečný film, není co vytknout...

 • (954 bodů)
  19. 10. 2015 20:10
  100%
  0
  0
  leafroller

  Nevím, jestli je to tím, že jsem zrovna dohrál Crysis, nebo tím, že film využívá nápad Harolda Ramise z Groundhog day (jednoho z mých naprosto nejmilejších filmů), ale Edge of tomorrow mě naprosto uchvátil. Jsou to takové Hromnice nového tisíciletí. Tom Cruise opět ukázal, že má čuch na filmy a ztvárnění mimozemšťanů je prostě parádní. Konečně po dlouhé době zase něco nehumanoidního! A i když jsem občas nechápal, proč musel dostat kulku do hlavy pokaždé, když upadl, nezabránilo mi to v dosažení filmové extáze. Jistě, hnidopich si na filmu hnidu najde, ale já spíš hledám důvody, proč si ho nepouštět pořád dokola. Snad je najdu, aby se mi film neomrzel. Ale bude to boj:-)

 • (926 bodů)
  21. 12. 2014 14:25
  95%
  0
  0
  Rapaport

  Na Hromnice o den více se skřížily s Hvězdnou pěchotou a vyšla tahle sci-fi akční pecka. Výborná je hlavně první polovina filmu, druhá už je trochu jako kdyby osekaná, ale celkově film působí skvěle. Napínavá akční řež a film nerušil nějakým velkým vykecáváním o ničem. Tom Cruise prostě ve sci-fi umí.

 • (847 bodů)
  4. 2. 2015 17:48
  100%
  0
  0
  majk123

  hodně zajímavý film doporučuji

 • (825 bodů)
  3. 11. 2014 09:18
  85%
  0
  0
  salisbury

  Časová smyčka stahující se na hraně zítřka, restartována omegou, byla velmi brilantně zakomponována do vcelku jednoduchého příběhu, kterému vévodil Tom Cruise. Trošku jsem se obával neustálých opakovaček, ale naštěstí byly podány velmi vkusně, některé dokonce mě přinutily se usmát až srdce dostalo záchvěv padoucnice. Děj byl svižný, neměl jsem nutkání se topit v nevědomosti a jen jsem si tu jízdu, stále dokola jak chycen v kolotoči času, užíval.

 • (760 bodů)
  31. 7. 2014 23:31
  90%
  0
  0
  voleman

  Jeden z nejlepších sci-fi filmů za poslední roky. Je tu všechno co si jen u takovéhoto typu filmu přát, chytlavý příběh, který ani trochu nenudí, sympatičtí herci, hodně akce a výborné triky. Scénář sice není kdovíjak revoluční, ale všechno je to natočeno tak, že si tenhle fakt během sledování filmu vůbec neuvědomíte a jen se dobře bavíte. Navíc se během filmu i často zasmějete, což není u akčního sci-fi thrilleru vůbec žádná samozřejmost. Jen možná v poslední zhruba půlhodině začne filmu docházet dech, ale to skoro ani nepoznáte, protože předchozí hodina a půl je tak výživná, že na vás působí intenzivně až do konce a slabší chvilky překryje. Zkrátka je to naprosto ideální letní blockbuster, který splnuje všechny aspekty, které od něj divák může očekávat. 90%

 • (747 bodů)
  20. 1. 2015 20:41
  70%
  0
  0
  Pajmen

  Po Oblivionu jsem čekal další propadák, ale tenhle film mě překvapil. Je to sice další akční film, u kterého po třetině odehrání divák tuší, kam to všechno směřuje a nesplete se. Vše je zakončeno klasickým happy endem. Jediná změna je, že hrdina není na konci monstrózně oslavován, jelikož nikdo netuší, že právě zachránil lidskou rasu.

 • (744 bodů)
  6. 6. 2014 22:47
  80%
  0
  0
  marie-kolarova

  Kladem filmu je solidní logika bez zásadních výpadků nebo využívání obezliček. Ačkoliv si ani hrdinové nepamatují, kolikrát už zemřeli, v příběhu se neztrácíme. Dialogům nechybí smysl pro černý humor. Tom Cruise v roli Cage přesvědčivě zvládá přerod nafrněného zbabělého pitomce v poctivého a odhodlaného vojáka, který udělá maximum pro záchranu lidstva. Emily Blunt jako Rita Vrataski, alias anděl Verdunu je přímočará a drsná, její odhodlání je skálopevné a s Cruisem si sednou velmi dobře. Ke konci lehce ztrácí na tempu a k závěru si člověk říká, že už vlastně všechno viděl a nějak to skončit musí, přičemž finále je, no americké.

 • (710 bodů)
  27. 2. 2015 14:22
  45%
  0
  0
  davsuch

  • dobrý herecký výkon Toma Cruise
  • dobrý pokus znázornění jak by mohly vypadat robotičtí vojáci budoucnosti
  • děsný děj - časová opakující se smyčka je dost nudná záležitost, když se tam děje jen hodně málo nového
  • akcňárka od začátku do konce a nic moc k tomu
1 2 3 4 dalsi posledni
84 85 ?
 • Gangster 75%
 • lucie-adamcova 90%
 • netherlord 90%
 • ErizChan 95%
 • JanTung 85%
 • Anomik 90%
 • RoCo 85%
 • tit3k 90%
 • pepatuleň 90%
 • Liboul 80%
všechna hodnocení (304)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 3 v žebříčku uživatele mr.hack
6. místo z 11 v žebříčku uživatele filamubobes
22. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
26. místo z 93 v žebříčku uživatele HappyPiere
40. místo z 47 v žebříčku uživatele zdenda-subrt
95. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
Sdílet tuto stránku:

Partneři: