Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug (USA)
« další názvy »
Nový Zéland Nový Zéland
USA USA
161 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Fantasy

Obsah

:
Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem více »« méně

Režie

:
Peter Jackson

Scénář

:
Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson Guillermo del Toro J. R. R. Tolkien

Herci

:
Ian McKellen Martin Freeman Richard Armitage Ken Stott Graham McTavish ...
Přehrát online O2
Premiéra: 12. 12. 2013
Distributor: Warner Bros. CZ
DVD: 9. 4. 2014

Komentáře

znaků
 • (5459 bodů)
  29. 4. 2014 20:20
  60%
  0
  0
  Standa.

  Moje první půlnoční premiéra. Po shlédnutí trailerů jsem myslel, že to bude konečně plnohodnotná LOTRovská fantasy, ale to teda ani náhodou. Daleko nudnější a zdlouhavější, než jednička. Měl jsem co dělat, abych neusnul a nebýt slečny vedle, která se smála každý kravině, tak se mi to povedlo. Jeden z nejambicióznějších letošních filmů se nakonec proměnil ve zklamání :( Snad si za rok konečně spravím chuť.

 • (5135 bodů)
  18. 7. 2016 14:50
  95%
  0
  0
  lamps

  Mohl bych souhlasit s většinou negativních názorů, které jistě mají své opodstatnění, a také sám přispět svou troškou do zarputilé kritiky, ale jednoduše se mi nechce. Neboť je zcela zbytečné plakat nad výdělkem, když se člověk mohl celý rok připravovat na nevyhnutelné a těšit se na nadílku odpovídající "klidu před bouří", jak mnozí příznivci od počátku vzhlíželi k prostřednímu dílu hobití trilogie. Jackson je prostě bůh a od okamžiku, kdy si ve svém úvodním minicameu bezstarostně chroupnul do mrkve, mě opět na celé tři hodiny obří silou vtáhl do svého impozantního, nádherně stylizovaného světa plného nečekaných serepetiček a hravých nástrah, v němž by se i sám Tolkien po pár minutách ztratil a spoléhal jen na pomoc všech originálních charakterů, kterými mistr Jackson jeho příběh možná značně zatížil, ovšem větší zpestření si nostalgický LOTRovský fanda mohl přát jen těžko. A jestli mi vytanula na čele drobná vráska v okamžiku, kdy zcela přebytečnou romantickou pasáž přestala zachraňovat i nezkrotná elfská krása Evangeline Lilly, vše mi zase dokonale vynahradil grandiózní příchod charakterního pana Šmaka, při jehož výstupech mi přebíhal mráz po zádech snad stejně, jako když se onehdy otřásal Železný pas pod náporem nelítostných skřetů. Vyzdvihovat hudbu Howarda Shora by už bylo nošením dříví do lesa, stejně jako herecké mistrovství Martina Freemana, který táhne celou trilogii ještě daleko lépe než před deseti lety taktéž skvěle obsazený Elijah Wood. Jedinou skutečnou slabinou tak zůstává nenažrané prase sedící v kině po mé pravici, které vyvíjelo dosud nevídanou frekvenci při kmitání ruky z popkornového sáčku k ústům a zpět, čímž značně prozkoušelo mou svatou trpělivost..

 • (3519 bodů)
  29. 12. 2013 20:24
  85%
  0
  0
  saboter

  Film vás ze začátku docela trefí do hlavy trochu zamotanějším příběhem což se celkem dalo čekat a takže ty co neviděli jedničku budou celkem tápat ale film celkem počítá že ste aspoň o něm slyšeli ale film se jako jednička opravdu hodně liší od knihy a tak fanoušci knihy udou možná zklamáni ale tvůrci od začátku říkaly že jdou svou cestou což je možná dobře a film tentokrát jako jednička má hodně dialogů ale akce je tu dost a je celkem dorá ale občas jsem žasnul že je film přístupný jekéhokoli věku prtože ve filmu je tolik utínání hlav a mrtvol že je čemu se divit a je celkem výce temnější a krutější efekty celkem ujdou ale občas jsou divně udělané ale jen minymálně,herci jsou opravdu skvělý a konec celkem je osti useknut ale celkem navozuje skvělou amtosferu a je clekm možná idobře že je rozdělen na tři části.

  • herci
  • temná atmosféra
  • hudba
  • celková kouzelnost,a skvělé zasazení na Nový Zéland
  • na filmu je vidět trochu toho že rozdělenost vadí hlavně příběhu
 • (2993 bodů)
  11. 12. 2013 22:37
  60%
  0
  0
  Petrson

  Mám velmi rád Pána prstenů (prakticky za režijní verzi na DVD-BR 100%), resp. filmové zpracování. Jedna kniha jeden film. Hobit aneb cesta tam a zase zpátky 3 x 2,5 hodiny? Nějak to ztratilo tempo, objevují se situace, které nejsou v knize, předvídavé a popisné dialogy, ztratila se ta skvělá filmařina Pána prstenu. Jeden režisér, dvě různé trilogie. Ta první skvělá a báječná, druhá jakoby akčně televizní s povrchními fórky a "lacinějšími" figurkami (Starosta). Triky a výprava nejsou všechno, pokud není co sledovat. Ploché herecké výkony jsou asi součástí scénáristického polopatického výkladu a režijní mise, pod heslem vydělejme na každé stránce bestselleru víc a ještě víc. Schází už jen seriál, kde se jeden díl bude věnovat hledání tajného zámku ve skále "na pětníku" 3x3 metry, který by musel najít i slepýš. Film jsem viděl s dabingem, 3D,( a přišlo mi to televizní, což mohlo ovlivnit můj úsudek, nevím, jestli HFR).

 • (2921 bodů)
  14. 12. 2013 19:17
  85%
  0
  0
  výfuk

  V podstatě... nevím co říct. Zimomriavky jsem měl ještě dřív, než se na plátně objevil název "Hobbit". Předne nutno podotknout, že film se natolik liší od knihy, že Tolkien by se asi zastřelil... nicméně Pete si to tak nějak sám okočíroval... teď ale jak? Předně, Film byl hrozně unáhlený a mezitím co příběh jedničky se táhl jako dohady koaliční smlouvy, tak tady jste ani neluskli a Hobbit už byl za Hvozdem... což je škoda, protože Ten a ještě Medděd, měli v celku hodně k nabídnutí. Obejdu to, že Azog má být dávno mrtev. Pete ve filmu zachoval jistou odlehčenost a humor, který vídáme v jeho každém díle o Středozemi. Tajemství, která rozkrýval Gandalf byla ohromující a naprosto úžasná (apropo... v knize o tom není skorem ani zmínky). Úžasnou práci odvedli i herci... Ian je klasa, Martin se utvrdil, že je úžasný... ale nejlépe práci asi odvedl Benedict, který představil draka, tak jako nikdo nikdy a nikde! NEJLEPŠÍ DRAK VŠECH DOB! Celkově... film rozhodně nebyl zklamáním, ale taky ne maximálním potěšením... a ten FINISH, KTERÝ NÁS ZAVEDE TO TŘETÍHO POKRAČOVÁNÍ........... LEGENDARY!!!!

 • (2708 bodů)
  4. 2. 2016 19:13
  90%
  0
  0
  Ombak_Penari

  První díl ve mě budil trochu rozpaky, ale dvojka, to je prostě plnokrevná Středozemě. Ani chvilku jsem se nenudil a u některých scén jsem si vysloveně rochnil. Mám k ní také pár výhrad, ale to je spíše podružné. Akční scény jsou na můj vkus až moc hravé (skákající sud ze břehu na břeh a drtící nepřátele), víc mi sedí reálnější bitevní styl v Lotrovi. V některých scénách bohužel také do očí fláknou kulisy, ale i nad to se dá v pohodě povznést. Celkově je to super pokoukání, hrdě se hlásící k Lotrů.

 • (2593 bodů)
  15. 12. 2013 22:38
  90%
  0
  0
  PipBOY

  Dneska shlédnuto v kině a můžu jen doporučit! Ještě o chlup lepší než jednička,která byla místy i zdlouhavá, celkově druhé pokračování je akčnější, živější a vtipnější.Pokud očekáváte vážnější a temnější fantasy jako byl Pán Prstenů tak zde ho rozhodně nehledejte.Byl jsem překvapen kolik vtipných momentů tam byli schopni nasázet ( hlavně Bombur se předvedl).Nejvíce mě dostávaly pasáže, kde vystupoval Smaug, ten drak je prostě geniální.

 • (2279 bodů)
  29. 12. 2013 09:22
  100%
  0
  0
  ferry-farka

  Neočekávaná cesta se mi hodně líbila ale tohle byla naprostá pecka ! :-)

 • (2049 bodů)
  24. 12. 2014 13:00
  80%
  0
  0
  farb

  Šmakózní! Poutavější, dějově a i vizuálně výživnější a hlavně temnější / dospělejší část hobitího dobrodružství. Atmosferický prolog dokonale naladí na potemělejší notu, děj krásně odsýpá ( po prologu hurá za Medďedem, potom do Temného hvozdu pohrát si s pavoučky, přátelsky pokecat s elfy, krátce nakouknout k Nekromantovi a přes Jezerní město do nádherného dračího finále), nikde se zbytečně nestojí a nostalgicky nevzpomíná (jako minule:-) a jedna skvělá akce střídá druhou. A když přidám zajímavě se vyvíjející stávající postavy (Bilbo, Thorin, konflikty ve "společenstvu" trpaslíků...) a šťavnaté postavy nové (Bard a pak HLAVNĚ Tauriel, která je nejen správně ostrá bojovnice, ale také nejkrásnější elfka Středozemě :-), tak musím prohlásit, ... že mi to šmakovalo! A závěrečný cliffhanger mě ani trochu nenaštval, ale spíš hezky navnadil na věci příští.

 • (2009 bodů)
  21. 5. 2014 13:17
  50%
  0
  0
  stantheman

  Na pokračování se asi zlákat už nenechám . Tohle už byl guláš z guláše...Ukecaný drak, ani hrozivý , ani legrační a opakující se postupy a nápady....Nuda a mrhání časem....ani trochu mne nezajímá co se stane , až drak doletí do toho rádoby ohroženého města a určitě tam předvede tříhodinouvou přednášku o tom , jak se ho mají všichni bát a pak usně spolu s obyvateli a diváky v kině ...

 • (1576 bodů)
  25. 12. 2013 23:13
  65%
  0
  0
  Hare77

  Tak jsem se rozhodl, že to napíši stručně v plusech a mínusech:

  • kamera, výprava, triky, pořád výjimečný film v rámci US fantasy produkce, zvlášní linka mezi Elfkou a trpaslíkem
  • příběh, slabé dialogy, scénář, rozpytvání knížky do tří dílů, herecké výkony trpaslíků (Thorin-Pavéza a jeho jeden jediný pohled pro celý díl), nestačí zdaleka na trilogii Pána prstenů, řežby dokola stejné a nenápadité, Bilbo Pytlík se vytrácí
 • wop
  (1524 bodů)
  12. 12. 2013 10:29
  70%
  0
  0
  wop

  Druhý Hobit je opět natahovaný jak kšandy na Bomburových kalhotách, tentokrát to ale tolik nevadí, protože se alespoň stále něco děje - v této části se totiž odehrává většina dramatických okamžiků, známých z knížky a scénárista si jich ještě notnou dávku přimyslel.
  Bohužel se ale (opět) nepodařilo slepit tyto okamžiky způsobem, který by ve mě zanechával nějaký silnější pocit. Mám pocit, že by Hobitovi mnohem lépe sedla forma seriálu, kde každý díl může mít svůj vlastní příběh, náladu a postavy a celku to nijak neublíží.
  Nevím jestli za to může půlnoční premiéra spolu s téměř tříhodinovou stopáží, ale když v "dramatickém" závěru dští Šmak oheň na nebohé trpaslíky, už jsem se těšil na závěrečné titulky.

  • krásně se na to kouká
  • akční scéna na řece
  • Gandalfův side-quest
  • prohřešky proti předloze
  • příliš nerealistický souboj se Šmakem
  • náhlý konec
 • (1314 bodů)
  11. 3. 2014 18:31
  100%
  0
  0
  VasaFlasa

  Ačkoliv se jedná o druhou částk, která je přechodným můstkem a putování k cílové bitvě o poklad, tak i přesto jsem se u tohoto 3D snímku bavil a byl jsem rád, že film splnil moje očekávání a úspěšně navázal na první díl. Nyní musím jen doufat, že závěrečný snímek trilogie bude ve stejném duchu. A všechny kritiky, že se jedná o komerční rozšiřování si strčte za klobouk. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl i 4. díl. Pan Jackson by jej určitě zvládl skvěle.

 • (1150 bodů)
  18. 12. 2013 19:35
  55%
  0
  0
  6thSun

  První díl pro mě byl strhující jízdou a jen málokdy mně čas v kině utekl tak rychle. Tyto pocity jsem u dvojky postrádal, nejblíže k nim měla sudo-kajakářská jízda na řece, šlo ale o předčasný vrchol filmu, od té chvíle jsem se začal hrubě nudit a posledních dvacet třicet minut pro mě znamenalo pravý opak jedničky. Celkově zklamání a jednoznačně nejslabší díl fantasy ságy Pán prstenů/Hobit.

 • (1114 bodů)
  29. 4. 2014 11:08
  85%
  0
  0
  Jakub.Selesi

  Rozhodně hodně zajímavý film, plný dobrodružství a také počítačové animace, ale to už je dneska v každém filmu... nejsem moc velkým fanouškem Hobita, ale tento film hodnotím tak jak hodnotím, byl velmi vydaření a vřele doporučuji, všem ke shlédnutí... Viděl jsem ho dříve než jedničku, takže jsem nebyl zcela seznámen s příběhem, ale i tak velmi povedený a po shlédnutí jedničky i pochopený…

 • (1101 bodů)
  24. 5. 2014 15:53
  75%
  0
  0
  jvempire

  Ne špatné ale bohužel ještě o něco slabší než první díl.

 • (1048 bodů)
  16. 5. 2014 21:07
  90%
  0
  0
  katarinaa

  největším překvapením filmu pro mě byl fakt,že to najednou skončilo a přitom jsem věděla, že budeme muset jít do kina znovu. čekala jsem, že budou pouze dva díly. přišlo mi, že se z toho Jackson snaží vytřískat z diváků co nejvíc peněz. když srovnám s LOTR, tak se tam toho přeci jenom zase tolik neděje,ale na druhou stranu je z filmu cítit, s jakou láskou je vymazlený.

  • je super být zpátky v Tolkienově realitě
  • celá trilogie by se podle mě dala natočit jako jediný film
 • (886 bodů)
  23. 12. 2013 12:08
  95%
  0
  0
  dráza

  Hodně se mi to líbilo. Byla sem na 3D. Když odletěla jedna skřetí hlava skoro jsem chtěla uskočit. Paráda.

 • (825 bodů)
  3. 11. 2014 09:48
  100%
  0
  0
  salisbury

  Byl jsem střemhlav vržen do proudu druhého Hobbitího dílu, který mě vcucnul do sebe jak ústa Lolitky cukernaté lízátko. Dobrodružná výprava pln hrdinských činů a osudových setkání graduje v závěrečném dlouho očekávaném probuzení bájného Smauga. Jeho silně brumlající hlas rozvibroval měchy basových reproduktorů a já si chrochtal blahem doufaje, že na plátně ještě nějaký ten bláhový čas zůstane. Následné zatažení opony ve mně rozkmitalo chtivost a netrpělivost po závěrečném opusu, který se pomalu, ale jistojistě nezadržitelně jak Smaugův hurónský hlas blíží. Již teď odstříhávám metr do dalšího epického setkání s Tolkienovým fantastickým světem zvaným Středozem.

 • (760 bodů)
  16. 3. 2014 17:06
  85%
  0
  0
  voleman

  Druhý Hobit se od jedničky liší celkem hodně, stále se ovšem nemohu zbavit dojmu, že je to celé hrozně natahované a mnoho scén zcela zbytečných. Ne, že by byl horší, napoprvé se mi dokonce líbil o něco víc, ale to nejspíš bylo tím, že byl celkově akčnější a už trochu rozjetý od minulého dílu. Na rozdíl od Pána Prstenů a několik málo okamžiků z prvního Hobita tu ovšem zcela chybí nějaké epické scény. Co ovšem musím pochválit je výrazné zlepšení oproti minulému dílu na poli hudby. Ta na rozdíl od prvního dílu kde byla jen zrecyklována z LOTRA, působí pěkně a svěže. Jinak samozřejmě k vizuální stránce filmu nemohu mít žádné námitky. A to hlavně díky přírodě Nového Zélandu a trikům na vynikající úrovni. Nakonec to na těch pět hvězd stačí, protože za celé ty tři hodiny sem se zas tolik nenudil. Uvidíme jak se mi Šmakova dračí poušt bude líbit při dalším shlédnutí, protože jedničku jsem hodnotil naporpvé na 70% a po dalším shlédnutí už jsem dal 85%. Tady dávám hned napoprvé 85%.

1 2 3 4 dalsi posledni
83 76 ?
 • petra-ticha 100%
 • ErizChan 85%
 • JanTung 75%
 • ali-alik-ostowar 80%
 • Shackill 75%
 • Anomik 80%
 • divid.jh 85%
 • misalege 80%
 • tit3k 80%
 • stepan-halama 100%
všechna hodnocení (313)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
4. místo z 9 v žebříčku uživatele muzz
6. místo z 8 v žebříčku uživatele Kikolas
15. místo z 22 v žebříčku uživatele katush
17. místo z 17 v žebříčku uživatele semula
17. místo z 32 v žebříčku uživatele RedDragon
45. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
59. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
65. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
Sdílet tuto stránku:

Partneři: