The Lord of the Rings: The Return of the King (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Nový Zéland Nový Zéland
USA USA
201 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy
Motto: Nadešel čas rozhodující bitvy. Putování končí ...

Obsah

:
Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj více »« méně

Režie

:
Peter Jackson

Scénář

:
J. R. R. Tolkien Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson

Herci

:
Elijah Wood John Rhys-Davies Ian McKellen Sean Astin Viggo Mortensen ...
Premiéra: 15. 1. 2004
DVD: 15. 9. 2004
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (6898 bodů)

  První díl byl naprosto dokonalý a vychválil jsem ho opravdu hodně, ovšem závěrečná část trilogie mě tak ohromila, že jakákoliv chvála prostě nestačí na popsání té obdivuhodné vytříbenosti, dějové návaznosti a zároveň i nesmírné elegance, s níž se mág Jackson ve Středozemi pohybuje. Snad nikdy jsem neviděl jiný snímek, který by vršil všechny akční a velkolepé scény doslova jednu na druhou a ještě by dokázal gradovat tak delikátním a nezapomenutelným způsobem. Po skvělém Společenstvu přišla evidentně slabší dvojka, a tak jsem od Návratu krále očekával jednodušše epické až legendární zakončení, v němž Jackson nebude diváka ani trochu šetřit a připraví mu největší vizuální hody v životě. A nyní nemohu říci nic jiného, než že mise byla splněna. Viděl jsem hotový a úžasný velkofilm, jenž všechny významné prvky z prvních dvou dílů zužitkovává ještě daleko úderněji a dvojnásobně působivěji a který se jednoznačně zařadil na první místo mezi všemi filmovými finále, jaké kdy vznikly(Harry Potter je jen takový slabý odvar). Na začátku jsem se nadechl, a v záplavě naprosto autentické bitevní vřavy a závěrečného urputného zdolávání Hory osudu si ani nejsem jistý, jestli jsem náhodou nepřekonal světový rekord v zadržování dechu a nemrkání. Tohle je přesně to, co chce každý fanda vidět, tohle je hrdý nositel 11 Oscarů, tohle je legenda!!.

 • 85%
  0
  0
  1. 12. 2012
  kedl (6339 bodů)

  Velkolepé, ale zbytečně natahovaný konec!!

 • 80%
  1
  0
  1. 12. 2012
  VitvarJane (4420 bodů)

  Velkolepý konec celé série byl opravdu impozantní. Došli jsme s Frodem tam, kam jsem měli a vrátili se alespoň na chvíli domů. Celý film jsem sledovala se zatajeným dechem a nemohla jsem přestat, dokud celá série neskončila. Nádherné zpracování toho, co Tolkien úchvatně napsal.

 • 100%
  0
  0
  20. 1. 2015
  B3n (4030 bodů)

  Velkolepý závěr celé trilogie

 • 90%
  0
  0
  28. 11. 2012
  bidlobox (3770 bodů)

  Když se schylovalo k premiéře Návratu krále, byl jsem tou dobou v Anglii. Nad obřím balkónem kina ODEON byl natažen mamutí banner s grafikou filmu. Hned na protějším kině zase visel velký plakát na Posledního samuraje s Cruisem. Volba by byla jasná, ale s návštěvou kina jsem počkal na návrat do Čech. Když jsem se do UK vydal podruhé, už byla k mání extended edice všech tří filmů, tak jsem si ji bez váhání koupil a taky Shoreův soundtrack. A jak je to s hodnocení třetího Návratu do Středozemě? Oscary neoscary, už to není plná palba, ale stejně je to pořád dost epic na skvělých 90 procent! :)

 • 100%
  0
  0
  11. 12. 2013
  saboter (3528 bodů)

  Velkolepé zakončení i tak se dá říct že dopadl třetí díl Pána prstenů film má neuvěřitelných 201 minut takže by se film nátáhnout ani víc už nedal i stejně tak se dáříct a atmosféřeherců a všem možném film ňák nevybočuje ze stanovených kolejí a ukáže vám majestátání bytvu se neuvěřitelnými efekty.

 • 100%
  1
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3302 bodů)

  [ THE BEST PETER JACKSON ].Trilogie,která se bude ve vašich myšlenkách pomalu rozkládat a další dny bude pro vás stále důležitější.

 • 100%
  0
  0
  26. 3. 2013
  výfuk (2925 bodů)

  Petera jsme zatím znali jako režiséra hororů, ale jednou cestoval vlakem a za jednu jedinou cestu dokázal nemyslitelné - přečetk celou první knihu Pána prstenů. A hnedka se rozhodl, že trilogii zfilmuje. A udělal asi největší krok ve svém životě a jeden z největších kroků v historii filmografie. Pán prstenů je po Kmotrovi asi nejznámější a "nejblockbusterovější" trilogie všech dob. Peter s Fran a s Philipou vytvořili mistrovský scénář pro mistrovské dílo. Jeden ze tří Oscarových rekordmanů je film, který stál milióny a viděl miliardy. Díky bohu, že existuje perfektní kniha J. R. R. Tolkiena, kterou mohl Pete nezapomenutelně zpracovat. Shore mě stále ohromoval svou geniální, malebnou a kouzelnou hudbou, kterou si mne podmanil, již dříve. Úžasné výkony všech herců nevyjímaje Serkise a McKellena. Díky mockrát za krásné dětství a krásný život.
  OBLÍBENÉ POSTAVY: Glum, Gimli, Gandalf, Frodo.

 • 85%
  0
  0
  18. 3. 2016
  rkotvald (2702 bodů)

  Dokonalé zakončení filmové trilogie a zároveň jedné kapitoly světové kinematografie. Z trojky čiší nepřeberné množství emocí, epičnosti a filmové preciznosti a to v porovnání s dvojicí předchozích dílů ve všech směrech v těch největších dávkách. V podstatě nic nového nepřináší, zato vše s čím pracuje, dotahuje do pomyslné dokonalosti. Nadmíru emocionální závěr(y) je pak sice přetažený, vzhledem k celkové stopáži všech dílů ale na místě. Na jedničku stále nedám dopustit, ale v oblíbenosti trojka figuruje velmi těsně za ní.

 • 100%
  0
  1
  16. 12. 2013
  PipBOY (2593 bodů)

  Klasika,kterou snad viděl každý.Podle mého názoru překonal i svoji knižní předlohu.

 • 95%
  0
  0
  31. 12. 2013
  alexik789 (2500 bodů)

  Po druhém díle jsem nedoufala, že film bude ,,velkolepý," jak si režisér přál u každého dílu. Nakonec se mu to zadařilo u dvou. Třetí díl je nejlepší z celé trilogie a krásně ji uzavírá. Tohle Peter Jackson rozhodně umí. Jsem zvědavá jestli takové filnále čeká i Hobita. Ale trochu pochybuji.

 • 90%
  0
  0
  5. 5. 2013
  harry456 (2427 bodů)

  Film, který miluje úplně každý.
  Skvělé jsou i přidané pasáže.
  Skvěle vytvoření skřeti.

 • 100%
  0
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (2375 bodů)

  Konečně je tu něco mezi prvním a druhým dílem. Skvělá akce, příběh i napětí, bleskové tempo a perfektní zakončení série. Ten poslední boj je k nezaplacení.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2050 bodů)

  Jackson přidal ne velkoleposti, ale místy během toho ztrácel atmosféru. Nechápejte mě špatně, pořád je to plný božích do kolen posílajících scén, přesto ze mě předchozí dvě části ždímaly mnohem víc emocí. Snad se to časem změní, ale pro tentokrát zkrátka "jen" 80%.

 • 90%
  1
  0
  22. 9. 2013
  miza (2012 bodů)

  Krásná trilogie a skvělé filmové záběry.

 • 95%
  1
  0
  5. 12. 2012
  karlik4801 (1924 bodů)

  Na Návrat krále se slyší jako na snímek jenž získal 11 Oscarů a zaslouženě? Podle mě určitě v oblasti nejlepšího filmu, režie, vizuálu a scénáře. Peter Jackson je otec filmové Pána prstenů a jde vidět že do trilogie vložil vše. Známé postavy mě stále bavily i Frodo zesvětli a Elijah mi přestal vadit. Brilantní završení s Glumem a Frodem. Pán prstenů: Návrat krále je jeden z nejlepších filmů ve svém žánru všech dob.

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2012
  psico (1653 bodů)

  Velkolepší zakončení celé serie, parádně jsem si tuhle jízdu užil a už se moc těším na Hobita :)

 • 100%
  0
  0
  13. 12. 2012
  pokladnik (1592 bodů)

  Ke trojce už snad ani není co dodat. Peter Jackson udržel laťku vysoko což se povede málokomu. Taky o tom svědčí Oskaři za každý díl. To se snad nikomu nepovedlo. Konec série je opravdu velkolepý a můj milovaný Aragorn konečně získal nazpět království Gondoru :)U tohoto typu filmů mi happy end vůbec nevadí...

 • 70%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Tak tohle mě nijak zvlášť nenadchlo jo moc krásně provedeno,efekty také dobré.

 • 95%
  0
  0
  7. 6. 2012
  hroufie (1410 bodů)

  Takhle má vypadat závěr série! Epické

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1139 bodů)

  Velice dobré zpracování knih J.R.R. Tolkiena, které podle mě zachovalo ducha Středozemě. Všechny tři díly na dobré technické i režisérské úrovni. Společenstvo prstenu, Dvě věže i Návrat krále jsou povinou součástí sbírky každého milovníka fantasy v knižní i filmové podobě.

 • 90%
  1
  0
  19. 6. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  ála jsem se, že tři a půl hodiny v kině nevydržím sedět, ale opak je pravdou. Co se týče fanoušků knihy (mezi které patřím) - jsou zde opět výrazné odchylky v ději, něco málo přibylo, hodně událostí chybí, ale není možné převést 300 stránkovou knihu na plátno otrocky tak, bez invence, slovo od slova (tedy lze, ale výsledek by byl tragický). Takže dějové rozdíly jsem se snažila nevnímat a soustředila se na zpracování, dojmy, prostě na film. Technická stránka je dokonalá - kamera, efekty (až na pár míst, které vypadají trochu uměle - podle mého třeba Minas Morgul a zelený sliz á la armáda Mrtvých), střih, zvuk i výprava. Fantastická výpravná hudba Howarda Shore "jenom" ještě víc umocňuje emoce a napětí. Navíc mě fascinuje, s jakou láskou a pečlivostí do všech detailů byly vyrobené všechny kostýmy, rekvizity, lokace a města. Pozadu ale v žádném případě nezůstává ani ta druhá stránka filmu - režie a herecké výkony. Peter Jackson dokázal, že je fantastický vypravěč plný svěžích nápadů a spousty invence. A herci jsou kapitolou sami pro sebe. Elijah Wood i Sean Astin jsou bezchybní, zdatně jim sekunduje Andy Serkis jako Glum, což je asi nejzajímavější postava celého filmu. Legolas je jako obvykle dostatečně vznešený (já vím, nehraje, jenom stojí rovně a hezky se tváří a pěkně vypadá, ale prostě... pěkně vypadá O:-)) a Gimli legrační, ale moc prostoru zde nedostávají. Ani s charismatem Vigga Mortensena to není tak zlé, jak většina kritiků psala. Je pravda, že v okamžiku, kdy se stane králem a má působit naprosto monumentálně, mu něco mu chybí, ale dá se to překousnout, předtím ale do své role padne skvěle. Ian McKellen je již tradičně hodně přesvědčivý a mě osobně překvapil Billy Boyd jako Pipin. Snoubící ve své postavě dětskou zlobivost a zvědavost a naopak moudrost získanou dlouhou nebezpečnou cestou a odvahu na hobita nevídanou (obzvláště v Minas Tirith) - prostě nemá chybu. Tenhle film je zřejmě nejlepší z trilogie, nejlepší fantasy, jaké kdy bylo natočeno a pro mě i jeden z nejkrásnějších filmů, jaký kdy vznikl.

 • 100%
  0
  0
  21. 12. 2014
  Rapaport (1001 bodů)

  Dokonalejší zakončení snad nemohlo být. Jackson dotáhl ságu do cíle ve velkém stylu. Snad není co dodávat. Bitvy jsou fenomenální a zakončení dojemné. Tahle trilogie má prostě všechno co má fantasy příběh mít.Samozřejmě za to může z velké míry knižní předloha, ale Jackson ji tak dokonale zpracoval, že si film těch jedenáct oskarů určitě zaslouží.

 • 90%
  0
  0
  19. 2. 2015
  CrypzzXD (568 bodů)

  Coolervoucí zakončení trilogie!

 • 90%
  0
  0
  23. 11. 2013
  Jiza (489 bodů)

  Muj nejoblibenejsi film z trilogie. Opravdu velkolepa podivana, sic zbytecne natahovanz dil ale i tak se jedna o slusne zakonceni serie.

 • 100%
  0
  0
  9. 4. 2016
  TomSti (464 bodů)

  Předloha o které se tvrdilo, že ji není možno zfilmovat. Podařilo se, na jedničku.

 • 95%
  0
  0
  30. 1. 2015
  dubjanka (401 bodů)

  Nádherně natočený film. Upoutá, zaujme, nadchne.

 • 80%
  0
  0
  31. 5. 2016
  Liki12 (365 bodů)

  Velkolepé zakončení celé trilogie,kdy dochází k bitvě o Gondor a jeho hlavní město Minas Tirith a také v podstatě o přežití lidstva proti nelítostnému Sauronovi. Frodovi se Samem se i Glumovi navzdory nakonec podaří zničit prsten v ohni Hory osudu a Sauron, nepřítel svobodných lidí Středozemě je tak poražen. Aragorn se stane králem Gondoru a ožení se svou milovanou Arwen. Film po zásluze získal všech 11 Oscarů, na které byl nominován. Skvělé herecké výkony především Elijaha Wooda a Seana Astina,nezapomenutelný je i Viggo Mortensen jako Aragorn.

 • 100%
  0
  0
  25. 6. 2013
  Annie555 (353 bodů)

  Úžasné zakončení úžasné série, film nemá nijakou chybu, nejlepší scény - bitva v Gondoru a před bránou do Mordoru. Konec je však lehce natahován, skočila bych už u Aragornovy korunovace, ale Tolkien to chtěl jinak, co už naděláme.

 • 90%
  0
  0
  30. 10. 2014
  Milena107 (325 bodů)

  Poslední díl trilogie byl ze všech natočených filmů Jacksona na knižní stejnojmennou předlohu tím nejvelkolepějším zakončením, kterému nechybí napětí, akce, nudit se ani na chvíli nebudete.

1 2 3 dalsi posledni
89 99 ?
 • Akarot 100%
 • pekuc 100%
 • Evels 95%
 • karolina-klimsova 5%
 • Bája 95%
 • Brenan88 100%
 • Smoulinka2 90%
 • Mirass95 100%
 • hrona 80%
 • Hobbit 100%
všechna hodnocení (479)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 15 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Směs příběhu prvního dílu a finální bity druhé výsledek? Naprosto boží film.”

1. místo z 16 v žebříčku uživatele Tommass95
1. místo z 6 v žebříčku uživatele michael-majky-kupcik
1. místo z 1 v žebříčku uživatele miroslav-harant
1. místo z 6 v žebříčku uživatele Maru
3. místo z 9 v žebříčku uživatele krejcik.elinka
3. místo z 9 v žebříčku uživatele muzz
1. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk
3. místo z 11 v žebříčku uživatele Thorin_Paveza
Sdílet tuto stránku:

Partneři: