Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey (USA)
« další názvy »
Nový Zéland Nový Zéland
Nový Zéland Nový Zéland
USA USA
169 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Fantasy

Obsah

:
„Hobit“ sleduje cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království více »« méně

Režie

:
Peter Jackson

Scénář

:
Fran Walsh Philippa Boyens Peter Jackson Guillermo del Toro J. R. R. Tolkien

Herci

:
Ian McKellen Glenn Boswell Martin Freeman Richard Armitage Ken Stott ...
Premiéra: 13. 12. 2012
Distributor: Warner
DVD: 10. 4. 2013

Komentáře

znaků
 • (17531 bodů)
  2. 12. 2014 11:16
  100%
  0
  0
  muzz

  Asi ne všechny filmy, kde pobíhají trpaslíci, jsou pro děti. Proto asi tak nízké hodnocení od zdejších znalců. Mnozí knihu nečetli, neboť je to na ně moc písmen, mnozí se u filmu nudí, protože je nudí pohled na krásnou krajinu a neprobíhá tam neustále bojová akce :)
  Krajina je pro někoho popisná, protože vypadá dost přesně jak má (podle knihy), a je překrásná. Že se děj ve filmu maličko odlišuje, to je právě daň těm, co je jim původní předloha málo, a hlavně je to taky daň hollywoodským investorům. Všechny tři filmy beru jako celek, hodnotím vysoko, protože jsem fanda a Hobit se mi líbí jako jedna kniha, proto i filmy beru jako jeden pěkně a profesionálně udělaný celek. Je to tedy parádní trojdílný film.

 • (8874 bodů)
  6. 1. 2014 17:27
  65%
  1
  0
  headhunter

  Pro mne bohužel zklamání. Mnozí se mnou asi nebudete souhlasit, ale vyšší hodnocení bych dal,:
  a) kdybych neviděl Pana prstenů: Společenstvo prstenů;
  b) kdybych neviděl Pana prstenů: Dvě věže;
  c) kdybych neviděl Pana prstenů: Návrat krále;
  d) kdyby byl film tak o 3/4 nebo hoďku kratší (fakt jsem se místama ták nudil...);
  e) kdyby nebyly použity tak dokonalé technologie, až to kazilo zážitek (umělina).
  Suma sumárum, pokračování už vidět nemusím, což mě mrzí, pane Pytlíku.

 • (5459 bodů)
  16. 12. 2012 18:56
  70%
  0
  0
  Standa.

  Docela rád bych dal větší hodnocení, ale to bych pak křivdil původní trilogii. Film má skoro 3 hodiny, ale vlastně se tam nic moc zásadního nestane(asi to bude tím, že Jackson vytáhl z jedné 250ti stránkové knížky trilogii). Efekty byly luxusní, soundtrack byl dobrý, až na to, že byly použity některé písničky z předešlých dílů. Kdyby měl film třeba jenom 100 minut, byla by to paráda, ale 166 utahaných minut bylo fakt hrozně moc.

 • (3711 bodů)
  9. 6. 2013 20:10
  75%
  0
  0
  bidlobox

  Na Hobita jsem se přestal těšit od chvíle, kdy jsem se dozvěděl o rozhodnutí nenatočit jej jako dvoudílný film, ale rovnou jako trilogii. Při úctě k Tolkienovi a jeho knižním předlohám, kde Pán prstenů je fascikl čítající mnoho set stránek kdežto Hobit je útlá knížečka na pár večerů při čtení dětem na dobrou noc, mi tohle rozhodnutí přišlo jako čirý obchodní kalkul. A skutečně, film je v některých scénách nechutně natažený, doslovný co se přepisu týče, téměř nic není vynecháno a mnoho je přidáváno, co v knížce není. Navíc jsme v totožných kolejích vyjetých už úspěchem Pána prstenů. Jakoby ze strachu sjet na vedlejší kolej zachovává první díl filmového Hobita ve všech aspektech stejnou výstavbu hrdinského příběhu jakou měl LOTR. I když se autoři filmového přepisu v čele s Peterem Jacksonem snaží na oplátku za toto rozmělnění dát divákovi jakousi přidanou hodnotu v podobě širšího začlenění příběhu Hobita do historických událostí Tolkienovy Středozemě a tím děj lépe provázat s pozdějšími událostmi Pána prstenů, toto provázání je (zvláště pro ctitele spisovatelova odkazu) okaté a (zatím jen trochu) narušuje koherenci původního příběhu. Přesto díky za návrat do stejné Středozemě v jaké jsme už jednou byli - o deset let mladší.

 • (3544 bodů)
  11. 12. 2012 19:51
  80%
  0
  0
  Tom Hardy

  Není to taková pecka, jako Pán prstenů, ale to asi nikdo nečekal. Filmu příliš nesluší pomalá expozice s "rámováním ze současnosti", která Hobita natahuje o dobrých 30 minut a dlouho trvá, než cesta konečně započne. Postavy z původní trilogie tu působí spíše nadbytečně a nové jsou zase málo prokreslené. ALE je z toho cítit ta pravá atmosféra a druhá půle graduje takřka dokonale. A i přes ty nedokonalosti je prostě hrozně fajn být zpátky ve Středozemi. Těším se na další díly.

 • (3519 bodů)
  20. 9. 2013 14:53
  85%
  0
  0
  saboter

  Film prodělal velké porodní bolesti změnami režisérů a roztrhání knihy na tři části nicméně to film trochu i povýšilo.Ale mě osobně připadá že film je od knihy neskutčně zděčtěný jen přečtěte knihu a hne uvidíte.

 • (3299 bodů)
  18. 12. 2012 10:48
  85%
  0
  0
  TARANTlNO

  Velký návrat do Středozemě oslní téměř každého diváka. Nemohu HOBITovi vyčítat, že nabízí zrcadlový odraz PÁNA PRSTENŮ. Divák je natolik přehlcen kamerovými záběry v prvotřídním Jacksonovým empirickým vizuálem, že nedokáže vstřebat všechny relavantní kompozice. Obrazově excelentní a geniálně Shoreovsky hudebně podkreslený (mráz po zádech u trpasličí písničky, záběr s motýlem) dílo, které nebude v tomhle žánru překonáno další desetiletí. V tomhle je Jackson nepřekonatelný. Potenciálně dechberoucí závěr, který je v rámci výpravy perfektně vytvořený. Nejlepší herecký výkon na plátně je digitální postavička Glum. V ohledu na všechny postavy (možná až příliš vedlejších postav) směřující se všemi trpaslíky do Osamělé hory je bezpochybně nejosobitější postava Gandalf (Ian McKellen). Hodnocení neplatí k 3D verzi s dabingem, který by HOBITa vznášel pod čtyři hvězdičky. Proto je hodnocení prozatímní - další zhlédnutí zcela nevyhnutelné.

 • (3178 bodů)
  21. 12. 2013 17:38
  70%
  0
  0
  Sunny5

  Když se rozhodli knihu rozdělit na dva filmy tak mě to trochu překvapilo, ale co už, když se nakonec rozhodli pro tři přestala jsem doufat v důstojné zpracování předlohy. Ne že bych byla přímo zklamaná, ale rozhodně nemám ani důvod k oslavě, už první díl je naprosto zbytečně natahovaný a navíc jsme měla při sledování neustále pocit že se dívám na Pána prstenů a ne na Hobita. Možná že to za podívání stojí, ale rozhodně ne víc než jednou to si raději přečtu znovu knihu.

 • (3122 bodů)
  28. 10. 2015 21:56
  50%
  1
  0
  FilipusMuff

  Je vůbec v lidských silách natáhnout 300 stránkovou knihu na 9 hodin filmu? Vsadim se že nejdražší na týhle celý trilogii bylo poplatit lidi aby ten způsob vymysleli.. I když vizuál filmu je fakt hezkej tak scénář, náhledy kamer a dialogy sou naprosto votřesný, práce pětiletého dítěte.. Ten kdo je ještě schopnej v dnešní době tvrdit že peter jachson je dobrej reřisér by si měl hodit mašli..
  Normálně bych se takto do filmu nenavážel a nechal to radši plavat, ale když vidim ty komentáře typu že to je naprosto dokonalý a já nevim co ještě, tak mi to prostě nedá... (jinak pro případnej nesouhlas rádoby znalců: knihu jsem četl.. :) )

  • vizuál prostředí
  • animace
  • ... je toho až moc na to abych to rezepisoval..
 • (2993 bodů)
  6. 1. 2013 16:27
  65%
  1
  0
  Petrson

  Tak jsem udělal zásadní chybu a celé to viděl jako odpolední televizní inscenaci ve 3D v HFR, tzn. 48 frame za sekundu ( normální filmový klam jede 24 frame za sekundu). Blbý dokonalý rozlišení, zatím. V této "dokonalé" technologii už nikdy žádný film, fakt nedoporučuji. Všechno vypadá jako kulisy, ateliér a instruktážní video. Tolik k technologiím. A film? Na první polovinu filmu si sebou vemte knihu, PC hru, či se jinak zabavte. Je to natežený jak to jen jde i nejde. Ostatně jedna kniha o necelých tři sta stránek natažená do tří filmů a 9 hodin, to se dalo čekat. Herci zbytečně moc hrají (proti Pánu prstenů),pohádkové grimasy, naivní až trapné fórky mimo knížku, které tam nepatří. Druhá polovina to naštěstí zachrání. Celé je to jak pohádka pro malé děti, až na skřety, kteří jsou tentokráte také milejší a roztomilješí. Ale to i Hobití knížka je pohádkovější. Možná je to částečně pod vlivem 3D HFR a taky v souvisloti, že už jsem před tím viděl Pána prstenů, který byl prožitkově zásadně "zábavnější".

 • (2921 bodů)
  6. 2. 2013 17:08
  85%
  0
  0
  výfuk

  Musíte film brát takový jaký je. Hobit je pohádkovější příběh něž Pán Prstenů. Peter Jackson však film natočil po svém a tedy skoro jako PP. Ve filmu je použito mnoho efektů, možná až moc... přišlo mně, že efektů bylo tolik, že už byli ve filmu poznat. Bohužel knihu jsem nestihl přečíst, ale chystal jsem se. Film mě uhranul v tom, že já tu knihu prostě co nejdřív musím přečíst. Shore mě prostě hnedka překvapil - vpustil do filmu něco z PP a vytvořil hudbu přímo k Hobitovi, která se stala dokonalou. Třeba píseň Misty Mountins mi stále zní v hlavě a je úžasná. Hobit není Pán prstenů, Hobit je Hobit a já ho jako Hobita bral. Po pravdě... čekal jsem malilinko víc, ale Hobit je Hobit a já jsem 100% spokojen... tešim se na pokračovaní.

 • (2609 bodů)
  2. 2. 2016 16:57
  65%
  0
  0
  HappyPiere

  sooo looong

 • (2502 bodů)
  13. 12. 2014 14:48
  50%
  0
  0
  hp24

  Oproti predchozi trilogii Peter Jackson vylepsil uvodni cast trilogie "Hobit" notnou davkou humoru (prichod na sraz trpasliku v Hobitove domecku) v dostetecnem rozsahu. Tedy, takove hosty by jeden hnal holi, ale uklidili po sobe pekne. Jen jestli take nakoupili snedene zasoby :-D
  Bojove sceny jsou uz, bohuzel, jen variaci na stare tema..... No, nevadi, pockam si na dalsi dily (v TV, na tohle do kina nechodim).

 • (2462 bodů)
  16. 12. 2012 23:12
  80%
  0
  0
  FiL44

  Pohádkovější, roztahané a místy i utahané, ale stále pěkná podívaná, která připravuje prostor pro pokračování, které doufám bude pokračovat v nastoleném tempu poslední půlhodiny. 3D úplně zbytečné, raději bych zvolil 2d verzi v originálním znění

 • (2009 bodů)
  21. 5. 2014 12:49
  65%
  0
  0
  stantheman

  Nejsem příznivcem tohoto žánru...ale docela jsem se bavil...příjemné...ale jedno shlédnutí určitě postačí....

 • (1920 bodů)
  16. 12. 2012 00:19
  100%
  0
  0
  karlik4801

  Chtěl jsem jít spát, ale to by se mi všechny myšlenky během spánku vykouřili z hlavy. Dostal jsem co jsem chtěl, co jsem očekával, jsem plný pozitivních dojmů. Stále jsem nějak čekal kdy vyleze Aragorn a Legolas, nebo kdy se objeví Sam. Bylo příjemné vidět v maličké roli Froda. Hlavní rozdíl mezi Pánem prstenů je pro mě barva. Hobit prostě svítí, je veselejší, zatímco Pán prstenů byl tmavý. Takový hororovější, Hobit je více přístupnější. Přijde mi že se od sebe liší a zároveň jsou filmy skoro stejné. Bilbo a Frodo, no jsou oba tak nastejno, Frodo je více vážný, Bilbo je veselý, tím jsou obě postavy pro mě zajímavé. Ale Bilbo vám více přiroste k srdci. Připadalo mi že každý trpaslík nahrazuje hlavní trojku z původní trilogie, hlavně Thorin, to je trpasličí Aragorn. Trpasličí zpěv a konec filmu jsou asi nejlepší scény. Zase krásné vizuální efekty, které nejspíš budou zase bodovat na Oscarech. Rychlejší snímkování jsem ani nepostřehl, nevnímal jsem ho. Chvála tomuhle mega snímku. Komentář psaný 13.12.2012 ve 3:30, viděno na půlnoční premiéře.

 • (1857 bodů)
  25. 7. 2013 21:32
  55%
  0
  0
  beseda

  Velmi nudný příběh. Mé hodnocení: 55%. Viděno: 13.12.2012 (Půlnoční premiéra).

 • wop
  (1524 bodů)
  8. 12. 2013 03:09
  80%
  0
  0
  wop

  Krásně natočená ilustrace snad ke každé stránce knihy, která si ale někdy není úplně jistá, čím chce vlastně být a ze které se producenti bohužel rozhodli vydojit, co se dá.

  • Zpracování. Jackson točit umí, to se mu nedá upřít.
  • Richard Armitage jako Thorin.
  • Martin Freeman jako Bilbo.
  • Nový zéland jako Středozem :)
  • Režisér se nemohl rozhodnout mezi příliš pohádkovou předlohou a odkazem vážnějšího Pána prstenů a výsledkem je nesourodá směs nálad.
  • Chybí tomu spád.
 • (1197 bodů)
  13. 1. 2015 11:24
  60%
  0
  0
  ladynka

  Hobbit v jedné věci v mých očích trumfuje Pána prstenů. Tam, kde LOTR všechno ukazuje, Hobbit všechno ještě jaksepatří popíše a tupě naservíruje divákovi až pod nos. Žádný prostor pro imaginaci, domýšlení, kombinaci, nic, co bych jako přemýšlející divák ocenila. Postavy jsou buď moudré a vznešené, netečně vznešené, roztomilé milé, roztomile odpudivé nebo prostě hnusné a zlé (prostě pohádka, všechny zlé postavy jsou pěkně deformované a nelidské). Nejsympatičtější (ve smyslu nějakého mého citového pohnutí vůči nějaké postavě) je pro mě již tradičně Glum, ale pro mě je to na film takového formátu poněkud málo.

 • (1101 bodů)
  24. 5. 2014 15:52
  80%
  0
  0
  jvempire

  Povedený film, který ale bohužel není tak dobře udělaný ale hlavně zábavný jako byl Pán Prstenú.

1 2 dalsi posledni
82 75 ?
 • petra-ticha 100%
 • Aya.chan 60%
 • JanTung 85%
 • batal 95%
 • machy-musgo-machacek 100%
 • Shackill 85%
 • Anomik 95%
 • divid.jh 75%
 • tit3k 85%
 • stepan-halama 95%
všechna hodnocení (355)
jak hlasovat?

V TV

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Nové informace o tom, že z nejtenčí knihy Tolkienovy tvorby nevzniknou dva, ale rovnou tři filmy, sice trochu zkazila moje očekávání, ale přesto je Hobit filmem, na...”

1. místo z 9 v žebříčku uživatele Pepek
1. místo z 6 v žebříčku uživatele Ľubinka
2. místo z 11 v žebříčku uživatele Ľubinka
2. místo z 22 v žebříčku uživatele Pepek
2. místo z 20 v žebříčku uživatele Pepek
2. místo z 19 v žebříčku uživatele Pepek
3. místo z 4 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: