Pelé (Brazílie)
Brazílie Brazílie
106 minut

Žánry

:
Dokumentární, Sportovní, Biografický

Obsah

:
Unikátní archivní materiály a exkluzivní rozhovory v novém dokumentu o jedné z největších fotbalových legend světa - Pelém. (Netflix)

 

Režie

:
Ben Nicholas David Tryhorn

Herci

:
Pelé ...
Distributor: Netflix
  • Související
  • DVD a Blu-ray
  • Soundtrack
  • Knihy
Jste na stránce filmu Pelé. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Pelé myslíte! K 22. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27615 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host

Recenze

70%
"Subjektivní plácání po zádech nebývá pro dokumentární formát nejšťastnější volbou, ale v případě tohoto snímku lze přivřít oko. Je-li divák sám fanouškem fotbalu a obdivovatelem brazilského hrdiny, pak tvoří cílovou skupinu, která jistě ocení perfektně vyžehlený obraz u dobových sportovních záběrů, stejně jako výpověď o radikální proměně fotbalu v průběhu šedesátých let - v počátcích Pelého kariéry se obranná fáze moc neřešila a útočníci si stihli před zakončením odskočit na kávu, o dekádu později už týmy bránily vysoce organizovaně a hlavně tvrdě. A možná rozhodující zásluhu na tom mělo nezastavitelné zjevení s desítkou na dresu. Pelé si vybudoval globální pověst a tvář milovaného sportu ovlivnil stejně vydatně jako slávu svého fotbal uctívajícího národa. Někomu tato argumentační pozice dokumentu jistě nesedne a odmítne ji, pro Brazilce a velké fandy fotbalu půjde o příjemně strávený čas. A to i přesto, že nic moc nového se bohužel nedozví." ...více
70 70 ?
jak hlasovat?
  • Brenan88 70%
  • lamps 70%
všechna hodnocení (2)