Blízká setkání třetího druhu: Z nenatočeného pokračování vznikla jiná Spielbergova klasika

Blízká setkání třetího druhu: Z nenatočeného pokračování vznikla jiná Spielbergova klasika 6 obrázků v galerii
Concept Art | Foto: (C)rickbaker
Dnes si můžete po poledni v televizi pustit klasiku Stevena Spielberga Blízká setkání třetího druhu, u kterých stačilo málo a málem jsme se dočkali pokračování.

Pokračování Blízkých setkání třetího druhu se mělo jmenovat Night Skies a vyprávělo příběh rodiny, kterou začnou v jejich domě terorizovat mimozemšťané, přičemž Oscarem oceněný tvůrce vizuálních efektů Rick Baker připravil i několika modelů (viz titulní fotografie a další fotky na konci článku). Tehdejší přítelkyně (později manželka, ještě později exmanželka) Harrisona Forda Melissa Mathison nicméně Stevenu Spielbergovi navrhla, že by měl příběh využít pro něco jemnějšího. A tak vznikl E.T. - Mimozemšťan, který volá domů. Na konceptech k Night Skies je znatelný jeho původ.

Později se měl i samotný E.T. dočkat dvojky. Příběh měl být následující: na Zemi by přistálo několik mimozemšťanů, vypadajících jako E.T., ale byli by albíni. Ukázalo by se, že albíni jsou padouši terorizující lidi (!), opálenější zástupce své rasy nesnáší (!!) a jejich cílem je E.T.ho za každou cenu najít, přičemž jeho skutečné jméno je Zrek (!!!). Asi vás nepřekvapí, že z toho nic nebylo (a ne, nedělám si legraci, něco takového skutečně vznikalo).

A teď už k těm slíbeným konceptům, z nichž nakonec vznikl E.T...

Concept Art | Foto: (C)rickbaker
Concept Art | Foto: (C)rickbaker
Concept Art | Foto: (C)rickbaker
Concept Art | Foto: (C)rickbaker
Ankety
Zaujala vás titulní skladba k 25. filmové bondovce?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist