Karel Roden jako Fotograf Jan Saudek.

Karel Roden jako Fotograf Jan Saudek. 6 obrázků v galerii
V Praze a okolí pokračuje natáčení nového filmu režisérky Ireny Pavláskové Fotograf aneb: Dámy, radím vám ke klidu...! Na scénáři spolupracoval s režisérkou Pavláskovou fotograf Jan Saudek, jehož životními osudy je film volně inspirován.

Titulní roli svěřila režisérka Karlu Rodenovi. „Natáčení probíhá podle plánu, jsme zhruba v jeho polovině,“ říká producent filmu Viktor Schwarcz ze společnosti Cineart TV Prague. Jedna z největších scén filmu – vernisáž výstavy umělcových fotografií - se točila v prostorách bývalé Živnostenské banky v Praze Na Příkopě.

Na plac se přišel podívat i Jan Saudek, který nostalgicky zavzpomínal na doby, kdy ho jako malého chlapce občas vzal tatínek s sebou do někdejší Živnobanky, kde byl léta zaměstnán. Filmový příběh se vrací k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny, umělce obdařeného nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení.

Režisérka Irena Pavlásková říká: „Drama příběhu je okořeněno také humorem, neboť náš hrdina je smyslem pro humor vrchovatě obdařen. Film poodkrývá tajemství Janovy tvorby, ponořuje se do bizarního a sugestivního světa žen, které ho obklopují.“ Film uvede distribuční společnost BIOSCOP do kin v lednu příštího roku.

Je Karel Roden vhodný kandidát na filmového Jana Saudka?
Ano, proč by ne.
Ne, podoba mi nesedí. Navíc je to introvert.
Ne. Jana Saudka by měl hrát Jan Saudek.
Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články