Zemřela ve 32 letech. Tuto herečku brzy uvidíte v nejskandálnějším filmu roku

Zemřela ve 32 letech. Tuto herečku brzy uvidíte v nejskandálnějším filmu roku 5 obrázků v galerii
Charlbi Dean | Foto: Plattform Produktion
Modelka a vycházející herecká osobnost Charlbi Dean zemřela náhle ve věku 32 let. Podle webu Variety a dalších zahraničních médií bylo příčinou neočekávané a blíže nespecifikované onemocnění, které jihoafrickou rodačku zastihlo v době, kdy její kariéra vzkvétala.

Celým jménem Charlbi Dean Kriek si budou diváci a divačky pamatovat z komiksového seriálu Black Lightning, kde v průběhu devíti epizod a dvou sérií ztvárňovala nájemnou vražedkyni Syonide. Průlom na filmové scéně pro ni nastal až letos, neboť jí připadla jedna z hlavních rolí v drsné satiře Rubena Östlunda Trojúhelník smutku, která svému tvůrci zajistila Zlatou palmu z Cannes a skvělé ohlasy sklidila také v Karlových Varech.

Atraktivní Dean, která se od šesti let věnovala modelingu a pravidelně zaplňovala titulní stránky časopisů a katalogů, si ve svém posledním filmu zahrála příhodně modelku Yayu, jež se s přítelem účastní luxusní výletní plavby. Ta ale nabere nečekaný kurz, když vyplouvají na povrch třídní a ideologické rozdíly mezi bohatými klienty a chudým personálem. Trojúhelník smutku vstoupí do tuzemských kin 6. října 2022 a vedle Dean v něm uvidíme třeba Woodyho Harrelsona jako marxistického kapitána, Zlatko Burice coby ruského oligarchu nebo Harryho Dickinsona v roli modelčina přítele.

Trojúhelník smutku | Foto: Plattform Produktion

Charlbi Dean debutovala roku 2010 v komedii Spud s Johnem Cleesem a mezi její další herecké kredity patří filmy Rallye smrti: Peklo na zemi nebo An Interview with God. Zemřela v pondělí v New Yorku, aniž by dostala příležitost zapsat se do povědomí publika jinak než jako nafrněná a vypočítavá influencerka z jejího závěrečného projektu.


Kinobox: Uf, oni jsou tady! Lepší horor letos neuvidíte

Jordan Peele je králem hororu a společenských komentářů o Spojených státech amerických. Oscarově nás vyděsil svým Uteč, zamotal nám hlavu podobenstvím My a teď se pustil do tématu UFO.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články