Miss Izraele sloužila v armádě a stala se hvězdou Rychle a zběsile a komiksových filmů. Dnes slaví narozeniny

Miss Izraele sloužila v armádě a stala se hvězdou Rychle a zběsile a komiksových filmů. Dnes slaví narozeniny 5 obrázků v galerii
Gal Gadot v Rychle a zběsile | Foto: Universal Pictures
Herečka Gal Gadot, která je doposud známá především ze série Rychle a zběsile, a také jako představitelka emancipované hrdinky Wonder Woman, mohla mít na svém kontě další zajímavou roli. A protože měla v pátek narozeniny, připomeneme si jakou.

Strhující akční nářez Šílený Max: Zběsilá cesta se stal v roce 2015 naprostou senzací a po zásluze si vysloužil deset nominací na Oscara, z nichž šest nakonec dokázal proměnit. Jak každý správný filmový fanoušek ví, postavu Šíleného Maxe po Melu Gibsonovi převzal neméně charismatický Tom Hardy a po jeho boku mu asistovala Charlize Theron jako imperátorka Furiosa. Méně známá je však informace, že Gal Gadot měla velmi blízko k tomu, aby roli získala.

V rozhovoru pro Hollywood Reporter herečka mimo jiné promluvila o smolných neúspěších v konkurzech: „Tolikrát jsem skoro získala skvělé nabídky, ale nikdy jsem nebyla dostatečně zvučným jménem.“ Zmínila i slibně vypadající účast na Šíleném Maxovi, kterou nakonec získala v té době mnohem slavnější Theron. Gadot v rozhovoru nicméně dodala, že má Charlize velice ráda, takže jí to evidentně nezazlívá. Ostatně, odvedla v roli fantastickou práci a je i její zásluhou, že se poslední Šílený Max tak povedl.

Wonder Woman | Foto: Warner Bros.

Ale zpátky ke Gadot. Izraelská herečka oslavila 37 let a svou vytrvalostí se dokázala prodrat mezi nejlépe placené herečky současného Hollywoodu.

Bezpochyby vás nepřekvapí, že v roce 2004 vyhrála soutěž Miss Israel a ve stejném roce reprezentovala svou zemi v Ekvádoru v soutěži Miss Universe. Méně už si s účastnicemi soutěží krásy spojujeme službu v armádě, jež je ale v Izraeli plošná a platí i pro ženy. Gadot od 18 let sloužila dva roky jako trenérka bojových umění v izraelských obranných silách. O svém času v uniformě uvedla: „Dáte tomu dva nebo tři roky a není to o vás. Naučíte se disciplíně a respektu.“

Své zkušenosti následně zužitkovala v sérii Rychle a zběsile, jejímž čtvrtým dílem v roce 2009 jako herečka debutovala a kde se musela rychle otrkat, aby ji natáčení tak velkého projektu nesemlelo.

Kreativní Evropa
Ankety
Máte rádi žánr true crime?
Ano, mám.
Mám, ale není můj nejoblíbenější.
Ne, nemám.
Vyhýbám se mu, děsí mě.
Je to pro mě subžánr s velmi různorodou kvalitou.
Co je to true crime?
Nejnovější články:
Načíst další články