Natáčel se v České republice, autora předlohy inspiroval Tolkien. Fantasy seriál The Wheel of Time představuje upoutávku

Natáčel se v České republice, autora předlohy inspiroval Tolkien. Fantasy seriál The Wheel of Time představuje upoutávku 4 obrázky v galerii
The Wheel of Time | Foto: Amazon Prime
Rozsáhlá fantasy sága Kolo času z pera Roberta Jordana se autorovi rozrostla do obřích rozměrů. Původní záměr napsat šestidílnou fantasy řadu jaksi nevyšel a milovníci této série mají doma již patnáct knih.

A nyní se tato epická fantasy, jejíž autor se nechal inspirovat dílem J. R. R. Tolkiena, chystá na svůj seriálový debut. The Wheel of Time natočila společnost Amazon ve spolupráci se Sony Pictures.

Hlavní hrdinkou příběhu je Moiraine, členka Aes Sedai, magické, čistě ženské organizace. Ta vezme skupinu pěti mladých lidí na cestu kolem světa, neboť věří, že je mezi nimi reinkarnovaný Drak, mocný šampion, který kdysi uprchl před sluhy temnot a který může zachránit svět před jeho zničením. Připravte se tedy na odvěký boj mezi světlem a stínem.

Trailer

V hlavních rolích se představí Rosamund Pike, Josha Stradowski, Marcus Rutherford, Zoë Robins, Sophie Okonedo, Barney Harris, Madeleine Madden a další. Premiéra seriálu je v plánu 19. listopadu letošního roku.

Pro zajímavost už jen doplním, že seriál se natáčel v České republice a že literární předloha je natolik rozsáhlá, že obsahuje 2782 pojmenovaných postav. Tvůrci tak mají materiálu na zpracování více než dost. Ostatně natáčení druhé řady již dostalo zelenou, ačkoliv premiéra té první ještě neproběhla.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články