9.11.2020, 11:42

Film o "nejslavnějším" útěku z Osvětimi bude usilovat o Oscara. Na jeho vzniku se podíleli i Češi

Film o "nejslavnějším" útěku z Osvětimi bude usilovat o Oscara. Na jeho vzniku se podíleli i Češi 7 obrázků v galerii
Správa | Foto: https://www.sprava.sk/
Slovensko vysílá do boje o Oscara film Správa, který vznikl ve slovensko-česko-německé koprodukci a natáčel se také v České republice. Celovečerní snímek ztvárňuje příběh dvou mladých československých občanů židovského původu, kterým se podařilo utéct z koncentračního tábora Osvětim a předat světu podrobnou zprávu o tom, jak „tábor smrti“ skutečně fungoval.

Správa: Trailer

Za Českou republiku je producentem snímku Ondřej Zima z Evolution Films a Česká televize. V České republice uvede film do distribuce 28. ledna 2021 společnost Falcon. Potvrzená už je i distribuce v USA, do kin tam Správu uvede renomovaná společnost Samuel Goldwyn Films.

Peter Goldwyn, prezident Samuel Goldwyn Films, k uvedení ve Spojených státech řekl: „Peter Bebjak dokázal citlivě propojit historickou přesnost s osobní zkušeností ústředních postav. Výsledkem je strhující a vizuálně invenční zážitek. Dvojice herců v hlavních rolích dokázala zachytit fyzickou trýzeň života v koncentračním táboře, nebezpečí útěku a pocit trápení, když si uvědomili, že tuto hroznou pravdu svět není připraven přijmout. Je pro nás ctí být součástí tohoto filmu.“ A dodal, že příběh filmu nemá jen regionální rozměr, ale pojednává o celosvětovém tématu.

Správa | Foto: Bontonfilm

Správa se bude o Oscara ucházet v kategorii Nejlepší mezinárodní celovečerní film. Mimo USA se bude promítat například i ve Velké Británii, Francii nebo Japonsku, v této chvíli už je potvrzeno sedm zemí.

Snímek Správa vznikl podle autobiografického románu Alfréda Wetzlera s názvem Co Dante neviděl. Hrají v něm herci ze Slovenska, Polska, Německa i České republiky. Producenty filmu je slovenská společnost DNA Production a RTVS, německá Ostlicht Filmproduktion a česká Evolution Films spolu s Českou televizí.

Utekli z pekla na Zemi a předali světu děsivou zprávu. Vzniká film o "nejslavnějším" útěku z Osvětimi Utekli z pekla na Zemi a předali světu děsivou zprávu. Vzniká film o "nejslavnějším" útěku z Osvětimi

Takzvaná Vrbova a Wetzlerova zpráva obletěla v roce 1944 svět a zaujala tím, o čem pojednávala. Uprchnuvší z koncentračního tábora Osvětim...

Ankety
Na co se v létě nejvíc těšíte v kině a na streamu?
The Boys, třetí řada
Ms. Marvel
Hustle
Peaky Blinders, finální řada
Jurský svět: Nadvláda
Umbrella Academy, třetí řada
Elvis
Thor: Láska jako hrom
The Gray Man
She-Hulk
Na dovolenou a na koupání!
Nejnovější články:
Načíst další články