Opustila nás nejvtipnější televizní hospodyně - zemřela Conchata Ferrell z Dva a půl chlapa

Opustila nás nejvtipnější televizní hospodyně - zemřela Conchata Ferrell z Dva a půl chlapa 6 obrázků v galerii
Dva a půl chlapa | Foto: CBS
Oblíbený sitcom Dva a půl chlapa by byl bez její prostořeké Berty poloviční. A přitom mělo jít původně o postavu, která se objeví v seriálu jen občas. Conchata Ferrell ovšem byla ve své roli TAK dobrá, že se poměrně záhy stala jednou z hlavních hvězd seriálu.

Conchata Galen Ferrell se narodila 28.března 1943 v Charlestonu, Západní Virginii. Přestože získala titul sociálních studií v oblasti vzdělávání, nakonec propadla kouzlu divadla. Poprvé si zahrála ve filmu již v roce 1976 v Televizní společnosti slavného režiséra Sidneyho Lumeta. Následně neměla vyloženou nouzi o filmové a televizní role, skutečného úspěchu dosáhla ale až o téměř třicet let později rolí hospodyně Berty v oblíbeném sitcomu Dva a půl chlapa.

Za roli Berty byla dvakrát nominována na prestižní televizní cenu Emmy. Po skončení seriálu hrála spíše sporadicky (Krampus: Táhni k čertu, Ranč).

V pondělí nás tato sympatická herečka ve věku 77 let bohužel opustila. Důvodem byly komplikace spojené se srdeční zástavou. Zemřela poklidně, obklopená svou rodinou v nemocni Sherman Oaks v Kalifornii, kde žila.

Televizní společnost | Foto: MGM
Ranč | Foto: Netflix
Ankety
Který z uvedených muzikálů máte nejraději?
Zpívání v dešti
Hello, Dolly!
My Fair Lady
West Side Story
Kabaret
All That Jazz
Rocky Horror Picture Show
Bídníci
Moulin Rouge!
Fantom opery
jiný
Nemám rád/a muzikály.
Nejnovější články:
Načíst další články