14.8.2020, 07:37

Premiéry v kinech: Jak být každý den na svatbě a nezbláznit se?

Premiéry v kinech: Jak být každý den na svatbě a nezbláznit se? 7 obrázků v galerii
Palm Springs | Foto: Aerofilms
Tři nové filmy a tři cestopisné dokumenty uváděné v obnovené premiéře můžete počínaje včerejškem vidět ve vybraných tuzemských kinech. Nad ostatní nicméně vyčnívá netradiční romantická komedie Palm Springs, v níž hrdinové stále dokola žijí v jednom dni.

PALM SPRINGS (režie: Max Barbakow)

Do letní okurkové sezóny vstupuje nenápadná romantická komedie pojednávající o bezstarostném pohodáři Nylesovi (Andy Samberg) a nezávazné Sarah (Cristin Milioti), kteří uvíznou v časové smyčce a prožívají znovu a znovu tentýž den jako hosté na jedné svatbě. Jak se zabavit a zároveň nezbláznit? Ujetá a zároveň citlivě pojatý celovečerní debut režiséra Maxe Barbakowa sklízí velmi pozitivní ohlasy. Ty české si můžete přečíst zde. Recenzenti filmu prozatím dávají 76 procent.


CASTING NA LÁSKU (režie: Eva Toulová)

Do kin míří další tuzemská komedie "ze života", tentokrát od režisérky Evy Toulové, autorky filmů Jak se moří revizoři (2018) nebo Camino na kolečkách (2017). Snímek pojednávajcíí o neúspěšné herečce, která má kromě toho též vztahové potíže. Jak dopadne casting na lásku, díky němuž se rozhodne najít toho pravého? O kvalitách Toulové novinky se dozvíte z traileru výše nebo prvních recenzí. Průměrná známka prozatím činí 28 procent.


LOLA (režie: Laurent Micheli)

Od organizátorů LGBT festivalu Mezipatra míří do českých kin snímek belgického režiséra Laurenta Micheliho Lola, který se věnuje mladé trans ženě a jejím životním peripetiím po změně pohlaví. Lole zemřela matka, otec se s ní již několik let neskýtá. Spojí je však poslední přání milované maminky-manželky, aby se společně vydali do letního domku u moře. Dokáží se ti dva sblížit? Recenzenti hodnotí na snímku Lola nejvíc především herecké výkony. V té hlavní se představila skutečná trans žena, debutující Mya Bollaers.


FLORENCIE A GALERIE UFFIZI (režie: Luca Viotto)

Distribuční společnost Pannonia Entertainment se rozhodla do českých kin v obnovených premiérách vrátit trojici dokumentárních filmů věnující se italským památkám a tamním uměleckým géniům. Berme to tedy jako drobnou náhradu za možnost cestovat do země, která je kolébkou evropské kultury a v níž zanechal koronavirus nebývale ničivou stopu.


LEONARDO DA VINCI: GÉNIUS V MILÁNĚ (režie: Luca Lucini, Nico Malaspina)


SVATÝ PETR A PAPEŽSKÉ BAZILIKY ŘÍMA (režie: Luca Viotto)


Seznam všech srpnových premiér najdete ZDE.


Chystáte se tento týden do kina?
Ano.
Ještě nejsem rozhodnut/a.
Ne.
Ankety
Máte rádi filmy a seriály se zvířaty?
ano
ne
nijak zvlášť
Miluju je!
Nemám na to žádný názor.
Nejnovější články:
Načíst další články