Trailer: Hvězda hororu Neviditelný přiblíží vznik proslulého Domu na kopci

Trailer: Hvězda hororu Neviditelný přiblíží vznik proslulého Domu na kopci 6 obrázků v galerii
Shirley (2020) | Foto: Neon
Američanka Shirley Jackson zemřela v pouhých 48 letech roku 1965 a do duší čtenářů a literárních kritiků se nesmazatelně zapsala jako autorka hororové klasiky Dům na kopci (The Haunting of Hill House, převedeno do podoby zdařilého seriálu z roku 2018). V životopisném snímku Shirley si kontroverzní autorku zahrála Elisabeth Moss, která se nedávno představila v ceněném psychologickém hororu Neviditelný (2020).

Životopisné drama Shirley jde po okolnostech vzniku knihy The Haunting of Hill House (česky Dům na kopci), která autorku Shirley Jackson celosvětově proslavila. Lásku ke strašidelným domům v ní vzbudil dědeček, stavitel. Komplikovanou povahu si vypěstovala díky matce, které nebylo nikdy nic dobré, takže jí Shirley téměř ve všem oponovala. A také manžel, literární kritik Stanley Edgar Hyman, ve filmu v podání Michaela Stuhlbarga (Seriózní muž), milovník záletů a zakázaných omamných látek.

Elisabeth Moss (Neviditelný) působí v titulní roli doslova pekelně. Ostatně, spisovatelka Shirley Jackson se údajně nikdy netajila tím, že praktikuje černou magii. Režíruje Josephine Decker podle scénáře Sarah Gubbins.

Snímek Shirley měl premiéru letos v únoru na festivalu v Sundance a ve Spojených státech. Na webu recenzí RottenTomatoesShirley prozatím 88 procent kladných recenzí. Výsledná známka činí 7.58 z 10. S kinodistribucí v rámci České republiky se bohužel nepočítá.

Shirley | Foto: Neon
Shirley | Foto: Neon
Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist