Troška nostalgie: České hlášky vojína Hudsona

Troška nostalgie: České hlášky vojína Hudsona 7 obrázků v galerii
Vetřelci | Foto: 20th Century Fox
V roce 2017 nás nečekaně opustil sympaťák Bill Paxton, který se do duší filmových fanoušků zapsal jednou neobvyklou věcí - je jedním z pouhých dvou herců, které na plátně zabil Vetřelec, Predátor i Terminátor. No a protože by tento týden oslavil narozeniny, rozhodli jsme se zavzpomínat si na jeho nejslavnější herecký zářez.

Řeč je přirozeně o Vetřelcích, kde si Paxton střihl vojína Hudsona. Film se v našich končinách, stejně jako jinde ve světě, těší ohromné popularitě. Má to však i jeden lokální bonus a tím je legendárně mimózní dabing Hudsona!

Je třeba podotknout, že Hudson je sama o sobě skvělá postava, jíž si Paxton opravdu vychutnal a James Cameron ji vybavil nepřeberným množstvím pamětihodných hlášek. Opravdové guilty pleasure přichází ale až s hlasem Bohuslava Kalvy, který Hudsonovi dodal natolik podivnou intonaci, že to prostě nelze nemilovat! A myslím to upřímně, tohle není žádný pokus o výsměch nebo hanobení klasiky. To zvláštní pojetí JE prostě geniální (ať už úmyslně, nebo totálně nechtěně). Není se čemu divit, že řada Hudsonových hlodů v českém podání mezi fanoušky zlidověla. U "No to je krása, člověče. To je... to je prostě nade všechno," snad ani nelze nevyprsknout smíchy.

Tak vzpomínejte, Paxton si to zaslouží...

Ankety
Který filmový padouch je podle vás nejlepší?
Calvera
Darth Vader
Frank
Hannibal Lecter
Hans Gruber
Hans Landa
John Doe
Joker
Mildred Ratchedová
T-1000
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist