Jak se pozná dobrá filmová komedie?

Jak se pozná dobrá filmová komedie? 8 obrázků v galerii
Poslední aristokratka | Foto: Falcon (detail plakátu)
Režisér Jiří Vejdělek dokončil svůj nejnovější film Poslední aristokratka, o kterém mluví jako o nejčistší komedii ve své filmografii. V hlavních rolích se představí Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Eliška Balzerová, Martin Pechlát nebo Pavel Liška. K žánru se režisér vyjadřuje v následujícím videu.

„Tentokrát je to opravdu lehkonohé. Nejdu do temnější tónů, jako třeba ve filmech Ženy v pokušení nebo Muži v naději. Takže Poslední aristokratka je čistá ryzí komedie,“ říká Jiří Vejdělek.

Rodilý Newyorčan Frank (Hynek Čermák) získá díky svým šlechtickým předkům dávné rodové sídlo - zámek Kostka. Potomek emigrantů se tak po více než čtyřiceti letech chystá s dcerou Marií (Yvona Stolařová) a temperamentní ženou Vivien (Tatiana Dyková) na velký návrat do Čech. Čerství aristokraté jsou neznalí místních poměrů a nepolíbení českou realitou, někdejší vlast a zámecký život znají jen z prastarých vyprávění příbuzných. Záležitosti spojené s navrácením majetku pro ně řeší právní zástupce Benda (Vojtěch Kotek).

Poslední aristokratka | Foto: Falcon

Po příjezdu rodina zjišťuje, že se zámek nachází ve stavu pozvolného rozkladu, stranou veškerého společenského dění. Jedinými stálými obyvateli Kostky jsou zpátečnický kastelán Josef (Martin Pechlát), bodrá hospodyně paní Tichá (Eliška Balzerová) a hypochondrický údržbář Krása (Pavel Liška). Zatímco osazenstvo Kostky pozvolna procitá z mátožného spánku porevolučních devadesátých let, rodina Kostkových stojí před těžkou volbou, zda generacemi vybudované sídlo prodat a vrátit se do Ameriky, nebo se pokusit zámek Kostka zachránit.

Komedie Poslední aristokratka bude mít v českých kinech premiéru 24. října 2019.

Trailer: „Vopravdický šlechtický vyžírkové“ v nové komedii Jiřího Vejdělka Trailer: „Vopravdický šlechtický vyžírkové“ v nové komedii Jiřího Vejdělka

Autor divácky úspěšných tuzemských komedií Jiří Vejdělek (Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Tátova volha) letos uvede do kin svůj v pořadí osmý...

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články