8.7.2019, 13:30

A pak že kluci nepláčou... Kultovní skupinu The Cure si užijete i v kině

A pak že kluci nepláčou... Kultovní skupinu The Cure si užijete i v kině 6 obrázků v galerii
The Cure: Anniversary 1978-2018 Live in Hyde Park | Foto: Aerofilms
Loni oslavili 40 let na hudební scéně a letos 20. července se fanouškům představí na festivalu Colours of Ostrava. Nechystáte se na ně? Nemusíte litovat. Legendární britská skupina The Cure se už tento čtvrtek představí v kinech po celé České republice na spolu se záznamem jubilejního loňského koncertu v londýnském Hyde Parku.

Skupina The Cure soustředěná kolem nepřehlédnutelného zpěváka, kytaristy a frontmana Roberta Smithe odehrála vůbec první koncert v roce 1978, před 41 lety. Vycházeli z punku, ale brzy se vypracovali v hlavní představitele takzvaných "nových romantiků", mladých mužů s rozervanou duší, kteří obešli drogové a alkoholické běsnění a utekli k citlivům textům a složitější hudbě. Jejich skladba Boys Don´t Cry patří k právoplatným klasikám a zavírákům koncertů. Hity jako Friday I´m In Love zazněly v nespočtu filmů a získaly si pozornost mezinárodního publika.

The Cure vystoupili v roce 2018 v londýnském Hyde Parku, aby oslavili 40 let na hudební scéně. A vy můžete být u toho. Režisér a dlouholetý spolupracovník kapely Tim Pope neopakovatelný večer zaznamenal a díky nejmodernějším technologiím z něj vytvořil dechberoucí zážitek i pro diváky v kinech po celém světě. The Cure: Anniversary 1978-2018 Live in Hyde Park tento čtvrtek 11. července 2019 i v českých kinech. Pro fanoušky The Cure a "moderní" hudby obecně prostě povinnost.

Frontman The Cure Robert Smith na loňském koncertu v Hyde Parku. | Foto: Trafalgar Releasing
Loňský koncert skupiny The Cure v londýnském Hyde Parku. | Foto: Trafalgar Releasing
Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist