George Clooney a postapokalyptická sci-fi?

George Clooney a postapokalyptická sci-fi? 6 obrázků v galerii
George Clooney | Foto: List Challenges
Streamovací gigant Netflix si poslední dobou v kolonce "spolupráce" odškrtává jedno velké hollywoodské jméno za druhým. Výjimkou není ani ikonický představitel Dannyho Oceana, jenž se právě upsal režii a hlavní roli chystaného postapokalyptického bijáku.

George Clooney se konkrétně ujme režie a hlavní mužské postavy v adaptaci úspěšného románu Good Morning, Midnight od spisovatelky Lily Brooks-Dalton, jenž je kritikou hodnocený jako jedna z nejlepších knih roku 2016 a jehož tématem je nevyčerpatelný koncept hledání smyslu života na samotné hraně lidské civilizace.

Herec George Clooney napsal nejkontroverznější scénu Gravitace Herec George Clooney napsal nejkontroverznější scénu Gravitace

Gravitace patřila k největším hitům roku 2013 a získala řadu prestižních ocenění. Je...

Clooney ztvární astronoma Augustina, který musí pod tíhou katastrofických událostí opustit vzdálenou výzkumnou stanici na Arktidě. Augustine bloudí sám po mrazivém kousku Země, dokud nenajde záhadné dítě Iris. V tentýž moment se vedoucí mise Sully s její posádkou vrací z Jupitera na palubě lodi Éter. Poté, co je jakýkoliv kontakt se Zemí přerušen, musí Sully s ostatními bojovat o přežití v hlubinách vesmíru. Její a Augustinův osud se posléze prolínají velmi neočekávaným způsobem.

Netflix by si tímto titulem mohl připsat další úspěšný zářez do filmové pažby. Nic moc se o projektu sice zatím neví, ale v rukou a s tváří hollywoodského harcovníka Clooneyho, který se coby herec drží na výsluní už tři dekády a jako režisér má na kontě například vynikající Dobrou noc a hodně štěstí, by mohl Good Morning, Midnight vyklíčit v plnohodnotnou a uznávanou filmovou adaptaci.

Ankety
Jaký film s Evou Green máte nejraději?
Snílci (2003)
Království nebeské (2005)
Casino Royale (2006)
Perfect Sense (2011)
Temné stíny (2012)
300: Vzestup říše (2014)
Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)
Jiný
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist