Jaroslav Dušek se ptá: "Nebereme smrt až moc vážně?"

Jaroslav Dušek se ptá: "Nebereme smrt až moc vážně?" 8 obrázků v galerii
Smrt jako brána (trailer) | Foto: Milk and Honey Pictures
Fenomén smrti patří od nepaměti k životu. Strašák, s kterým se mocně manipuluje? Nebo fakt, který bychom prostě měli přijmout a nebrat ho tak vážně? I těmto otázkám se bude věnovat celovečerní dokumentární film "Smrt jako brána", jehož průvodcem je Jaroslav Dušek.

O čem to je: Strach ze smrti je esenciálním strachem našeho bytí a z něj se odvíjejí veškeré naše další strachy. Režisér Viliam Poltikovič se pustil do dobrodružného pátrání po tom, máme-li se skutečně čeho bát. A jestli, tak čeho. Je smrt skutečně tak strašná? Průvodcem při tomto pátrání je herec Jaroslav Dušek, který se dlouhodobě věnuje závažným lidským tématům, ovšem činí tak s lehkostí a humorem.

Celovečerní dokumentární film Smrt jako brána vzniká ve spolupráci s Českou televizí a kinopremiéru by měl mít v roce 2020.

Na počátku byl šaman | Foto: Milk and Honey Pictures

Kromě toho Poltikovič s Duškem a filmovým štábem chystají televizní snímek věnující se historii a podstatě šamanství. Na počátku byl šaman se bude věnovat nejstaršímu dochovanému přístupu v duchovnosti na planetě.

Jak se uvádí v anotaci: "Šaman je pro své společenství duchovním, učitelem, léčitelem, je prostředníkem mezi světem viditelným a neviditelným, může svým vědomím vystoupit z těla a putovat neznámými paralelními světy, komunikovat se zemřelými a duchovními bytostmi."

Dokument by měl mít televizní premiéru taktéž v roce 2020.

Smrt jako brána - Jaroslav Dušek a Viliam Poltikovič | Foto: Milk and Honey Pictures
Na počátku byl šaman | Foto: Milk and Honey Pictures
Ankety
Líbí se vám nová 3D animace Studia Ghibli?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist