10.3.2019, 17:00

Kačer Howard: Marvelovský průšvih George Lucase dostane sběratelskou edici

Kačer Howard: Marvelovský průšvih George Lucase dostane sběratelskou edici
Kačer Howard | Foto: Universal Pictures

Psal se rok 1986 a vznikl první celovečerní film podle komiksu Marvelu - Kačer Howard! Šlo o vášnivý projekt George Lucase (z pozice producenta), přičemž ke scénáři najal lidi zodpovědné za druhého Indiana Jonese. Co se mohlo pokazit?

V případě Kačera Howarda se špatně definuje to, proč tak obrovsky propadl a vysloužil si pověst jednoho z nejhorších filmů své éry. Má dobovou osmdesátkovou hravost se smyslem pro detail (podobně jako třeba Návraty do budoucnosti), sympatického hlavního hrdinu, tunu nápadů, ale také divný děj a nevyrovnané efekty. A přirozeně jistou zvrhlost rodinných filmů té doby, kdy nechybí hororové elementy nebo sex mezi kačerem a lidskou ženou.

Lucas optimisticky věřil, že snímek jednou diváci docení a... nestalo se. Mám Howarda rád, protože šlo o jeden z těch prvních filmů, které moje generace protáčela na ohraných pirátských kazetách se simultánním dabingem. Ale ne, extra dobrý kousek to není, i když má u mě velké body za to, jak naplno se do své propasti řítí. Pokud to máte stejně, mohlo by vás potěšit to, že se konečně dočkáme speciální edice na Blu-ray s tunou bonusů. Dokumenty, trailery, komentáře, k tomu rukávek na plastový obal a limitovaný booklet:

Sběratelská edice Kačera Howarda vyjde 22. dubna 2019 a to v Británii (tudíž s největší pravděpodobností bez cz podpory) za lidových 600 korun.

Kačer Howard | Foto: Universal Pictures
Kačer Howard | Foto: Universal Pictures
-
-
Související filmy: Kačer Howard
Související osoby: George Lucas

Související články:

Marvel Cinematic Universe - Deset let zázraku, nebo soumrak kreativity? (1. část)

Dvacet jedna filmů, osmnáct a půl miliardy v tržbách a jedna dekáda úspěchů, i tak by se dal popsat vzestup MARVEL Studios. Je to ale celý příběh?

Nejhorší superhrdinské filmy, které kdy spatřily světlo světa

V současné době vládnou kinům i tržbám, ne vždy tomu ale tak bylo. V historii Hollywoodu najdeme mnoho superhrdinských filmů, které nestály za nic a u...

Záložní Liga spravedlnosti: Kačer Howard, Pamela Anderson a ještě mnohem víc

Lize spravedlnosti (2017) se nedaří. Kritici ji nehodnotí zrovna jásavě a po finanční stránce film tragicky pokulhává za očekáváními. A proto je zapotřebí...

Ankety

Na kterou červnovou novinku (2019) vyrazíte do kina?
  • X-Men: Dark Phoenix
  • Poslední večery na Zemi
  • Muži v černém: Globální hrozba
  • Tajný život mazlíčků 2
  • Podfukářky
  • Yesterday
  • Annabelle 3

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: