4.12.2018, 14:30

Alternativní konec nového Predátora odkazoval na vetřelčí sérii

Alternativní konec nového Predátora odkazoval na vetřelčí sérii
Alien Loves Predator | Foto: YouTube

Od chvíle, kdy se na konci Predátora 2 v mimozemské lodi objevila lebka Vetřelce, k sobě tahle dvě stvoření neodmyslitelně patří (přestože šlo paradoxně tehdy o pouhý vtípek filmařů, kteří netušili, jakou vlnu crossoverů následně spustí).

Od té doby se Vetřelec a Predátor utkali na všech možných platformách - v beletrii, filmech, hrách (včetně těch stolních) i komiksech. Nový Predátor v režii Shanea Blacka měl být návratem k sérii ve velkém stylu, ale nakonec to nevyšlo. Problematické natáčení se podepsalo na rozpačitém výsledku. Patrné to bylo hlavně v poslední třetinu filmu, která se na poslední chvíli celá předělávala. Můžeme se jen dohadovat, o kolik lepší by bylo původní finále, faktem každopádně je, že tvůrci nechali na podlaze střižny zajímavý alternativní konec (a tím nemyslíme nenatočené cameo Arnolda Schwarzeneggera, který si odmítl pro film zopakovat roli Dutche).

Ale zpátky k alternativnímu konci. V tom použitém dostane Boyd Holbrook speciální lovecký oblek, tak trochu ve stylu Iron Mana, který by měl do budoucna vyvážit souboj s dalšími Predátory (na což, vzhledem k finančnímu propadu filmu, nedojde). Tvůrci měli v záloze zajímavou alternativu, která by nového Predátora oficiálně provázala s vetřelčí sérií - speciální dýchací masku od Weyland Yutani, která svým stylem připomíná facehuggera:

V tuhle chvíli není jisté, k čemu přesně maska měla sloužit (respektive čím by, vyjma designu, byla unikátní a pro hrdiny přínosná), ale rozhodně jde o lákavý kousek, který bych osobně ve filmu viděl raději než zmíněný oblek.

Ale o tom, co bych raději viděl v novém Predátorovi, by se dalo psát hodiny. Můžeme jen doufat, že další restart (a že na něj dojde) bude mít menší porodní bolesti. Na tom Blackově je problematická produkce sakra vidět.

-
-
Související filmy: Predátor: Evoluce

Související články:

Nový Predátor měl v záloze ještě divočejší alternativní konec. S Ripleyovou a Newt!

Nový Predátor bude navěky zapsán do historie jako spálená šance (a bohužel nepomáhá ani druhá projekce, která nedostatky spíše zvýrazňuje).

Celý film: Predátor dostal vánoční speciál, v němž jde po krku Santovi a jeho pomocníkům!

Asi si říkáte, že se fanoušci zase utrhli ze řetězu. Ale kdepak, pod touhle animovanou šíleností je podepsáno samo studio 20th Century Fox.

Predátor: Hodnoceno od nejlepšího dílu po nejhorší

V kinech máme konečně Predátora po evoluci, pod kterým je podepsán autor nepřeberného množství kultovních hlášek Shane Black. Netřeba to protahovat -...

Jak vypadal Predátor v podání Jean-Claude Van Dammea a proč herec nakonec projekt opustil?

Jde o jednu z nejslavnějších filmových legend, která v polovině devadesátých let dráždila snad všechny fanoušky (a protože byl tehdy internet ještě v...

Jean-Claude Van Damme se nechal vyhodit z placu Predátora tím nejvíc "vandammovským" způsobem

V devadesátých letech snad nebylo akčního fanouška, který by neřešil pro něj životně důležitou otázku: hrál oblíbený nožkař Jean-Claude Van Damme v prvním...

Proč není v novém Predátorovi Arnold Schwarzenegger?

Vzhledem k tomu, že novinka Predátor: Evoluce přímo navazuje na původní sérii, bylo otázkou, zda se v něm nakonec neobjeví Dutch Arnolda Schwarzeneggera.

Recenze: Predátor: Evoluce - jak dopadl návrat ikony pod dohledem tvůrce Posledního skauta?

V Mexiku (nebo v USA poblíž Mexika?) nouzově přistane Predátor a narazí přitom na náhodou zde operujícího odstřelovače Quinna McKennu (Boyd Holbrook)...

Ankety

Líbí se vám plakát k Nabarvenému ptáčeti?
  • Ano
  • Ne

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: