V pozadí fenomenálních československých filmů aneb Jak dobře znáte dílo skladatele Zdeňka Lišky?

V pozadí fenomenálních československých filmů aneb Jak dobře znáte dílo skladatele Zdeňka Lišky? 4 obrázky v galerii
Spalovač mrtvol (1968) | Foto: Czech Center New York - Česká centra
Dožil se 61 let a za svou kariéru skladatele stvořil hudbu pro dvě stovky tuzemských filmů. Spolupracoval s nejlepšími režiséry své doby a tak se zapsal do zlatého fondu československé kinematografie.
Zdeněk Liška | Foto: Česká televize

Řeč je o Zdeňku Liškovi, který platí za jednoho z nejuznávanějších skladatelů filmové hudby nejen v rámci "našeho" filmu. Za svou kariéru složil hudbu k celé řadě ikonických tuzemských děl a stal se inspirací pro o generace mladší autory.

Před pár týdny vyšlo na fyzickém nosiči jedinečné koncertní provodení hudby k filmu Marketa Lazarová patřící k vůbec nejproslulejším dílům skladatele Lišky.

Pojďme si při té příležitosti autora připomenout naší novou redakční hrou, v níž máte za úkol poznat desítku tuzemských filmů, ke kterým Liška zkomponoval hudbu. Mezi snímky najdete řadu děl, která se od doby vzniku stala klasikami.

Ve spolupráci s vydavatelem výše zmiňovaného provedení hudby k Marketě Lazarové vám přinášíme soutěž o 3 fyzické nosiče s tímto nezaměnitelným počinem Zdeňka Lišky.

Co musíte udělat pro to, abyste měli šanci na výhru dosáhnout? Zkuste naši novou redakční hru a získejte v ní na první pokus co nejvíce bodů. Z 20 nejúspěšnějších vylosujeme 3 výherce. Bodování soutěže uzavřeme ve středu 5. prosince v 16:00.

Ankety
Na jaké pokračování zavedené série se nejvíc těšíte?
John Wick: kapitola 4
Shazam 2: Hněv bohů
Creed III
Strážci Galaxie: Volume 3
Rychle a zběsile 10
Spider-Man: Napříč paralelními světy
Transformers: Probuzení monster
Indiana Jones a disk osudu
Mission: Impossible: Odplata – první část
The Marvels
The Equalizer 3
The Expendables 4
Duna: druhá část
Nejnovější články:
Načíst další články