2.10.2018, 12:00

Masaryk jako diktátor a slavná kniha, která skoro nevyšla. Čapkovy Hovory s TGM ve filmové upoutávce

Masaryk jako diktátor a slavná kniha, která skoro nevyšla. Čapkovy Hovory s TGM ve filmové upoutávce 9 obrázků v galerii
Hovory s TGM (Martin Huba) | Foto: Bontonfilm (trailer)
Byla to kniha rozhovorů, kterou spisovatel Karel Čapek připravoval s prezidentem Tomášem Garriguem Masaryk při příležitosti 10 let od vzniku Československa. Za pár dnů si připomeneme 100 leté výročí a v kinech jej doprovodí filmová verze Hovorů s TGM, v níž "tatíčka" Masaryka ztvární Martin Huba a slavného spisovatele Karla Čapka Jan Budař.

Tvůrci filmu představili finální upoutávku Hovorů s TGM, která dává tušit, že by nemuselo jít o pouhé 80 minutové intelektuální "tlachání" dvou významných osobností našich novodobých dějin.

Hovory s TGM: Trailer

Debutující režisér Jakub Červenka (Malý Pán) snímek stylizoval do 20. let minulého století a děj zasadil do prostředí lesoparku kolem zámku v Topolčiankách. Karel Čapek (Jan Budař) Masaryka (Martin Huba) vyhledal s finální verzí Hovorů s TGM, ale prezident s jejich vydáním na popud dcery nesouhlasí. Mezi dvěma muži se rozjíždí zajímavý dialog, kdy na sebe TGM prozradí kromě myšlenek o demokracii celou řadu "pikantností".

Martin Huba jako prezident Tomáš Garrigue Masaryk | Foto: Bontonfilm

Z upoutávky je patrné, že se Martin Huba "svého" Masaryka zhostil znamenitě. Jak se to pozná? Zkušený herec rázem mizí a před očima se vám představí první Československý prezident. Vyniká uměreností, dikcí a věrnou podobou. Karel Čapek je o poznání "afektovanější", žoviálnější až rozmarnější a víc v něm vidím Jana Budaře. Kouzlo minimalistickému dramatu dodávají přírodní scenérie a kolorování obrazu.

Hlavně, aby to bylo po celou dobu 80 minut pro diváka únosné. To se prvně dozvíme 18. října v českých kinech, kdy má snímek Hovory s TGM premiéru.

Martin Huba a Jan Budař | Foto: Bontonfilm
Martin Huba a Jan Budař | Foto: Bontonfilm
Ankety
Máte rádi seriál Peaky Blinders?
Ano!
Ne
Ujde
Neznám ho
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist