Pokud posloucháte Beatles, budete mít radost, vzniká o nich nový televizní seriál!

Pokud posloucháte Beatles, budete mít radost, vzniká o nich nový televizní seriál! 2 obrázky v galerii
The Fifth Beatle | Foto: Dark Horse Comics
Pokud patříte mezi fanoušky slavné britské skupiny The Beatles, možná jste zaznamenali, že o nich vyšel grafický román od Viveka J. Tiwaryho s názvem The Fifth Beatle: The Brian Epstein Story. Jak název napovídá, vypráví tento komiks životní příběh manažera Briana Epsteina, který byl jedním z hlavních strůjců jejich úspěchu.

Brian Epstein byl úžasný, ale soužený snílek. To on objevil Beatles v liverpoolském Cavern Clubu a od té doby se o ně staral, chránil je a vedl až k neuvěřitelnému světovému úspěchu. V roce 1960 ale byla v Británii homosexualita zločinem a Epstein byl homosexuál. Vedle vší té slávy zažíval samotu i věčnou snahu zapadnout. Epstein se nakonec stal hnacím motorem tzv. Beatlemánie a klíčovým mužem s vlivem na kulturní revoluci 60. let.

Nyní se tento příběh dočká zpracování v podobě televizního seriálu. Práva na seriál zakoupilo Bravo a celý počin nyní dávají dohromady společnosti Universal Cable Producitons a Sonar Entertainment. Není asi nutné zmiňovat, že o hudební doprovod se postará hudba skupiny Beatles.

Scénáře se ujme sám autor knižní předlohy Vivek J. Tiwary, jež bude spolu s Leopoldem Goutem seriál i produkovat.

The Fifth Beatle | Foto: Dark Horse Comics

The Fifth Beatle vyšel pod hlavičkou nakladatelství Dark Horse Comics v roce 2013 a autory grafické podoby jsou Andrew C. Robinson a Kyle Baker.

Zajímavostí je, že se nejedná o první snahu filmařů převést příběh komiksu do filmové podoby. V roce 2013 se měl pod režisérskou taktovkou Peytona Reeda podívat do kina, stejně tak v roce 2015, kdy se produkce ujal Simon Cowell. Ani v jednom případě se plány nezdařily. Snad vyjdou tentokrát.

Níže se můžete podívat na trailer ke zmíněnému komiksu.

Ankety
Myslíte, že Woody Allen sexuálně zneužil svou dceru?
Ano
Ne
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist