Festivaly a ceny

31.5.2017 /14:30/

Populární klání 48 Hour Film Project se rozšiřuje o brněnskou soutěž

Filmařské klání, v němž mají týmy 2 dny na to realizovat a odevzdat krátký film, bylo až doposavad spjato s Prahou. Počínaje letoškem mají báječné ženy a muži s klikou hned dvě příležitosti vyzkoušet si natáčení v extrémních podmínkách. 48 Hour Film Project Brno odstartuje v moravské metropoli v pátek 16. června v 19:00. A čas bude zase utíkat rychleji.

Po dlouhých jednáních s původní americkou produkcí 48 Hour Film Projectu se podařilo týmu společnosti Blue Lune Productions získat povolení k rozšíření celosvětově oblíbené akce o brněnskou zastávku.

Kraťas, který ze soutěže vzejde jako vítězný, bude Brno a celou Českou republiku reprezentovat na mezinárodním finále Filmapalooza 2018 konajícím se v USA. Týmy budou soutěžit o hlavní cenu, jejíž součástí je projekce filmu na festivale v Cannes 2018 a kontakt s prvoligovými filmaři.

Loni byli tuzemští autoři vítězného snímku Bio Buddy (2017) jen pomyslný stupínek od nevídaného úspěchu. Díky rozšíření o brněnskou zastávku 48 HFP tak budeme mít v rámci České republiky na světovém klání hněd dvě želízka v ohni. Což se počítá. 

David Schöbl, někdejší soutěžící a současný organizátor "čtyřicet osmičky".

“Je to skvělá příležitost nejen vyhrát a dostat se se svým krátkým filmem natočeným za pouhé dva dny třeba až do Cannes, ale také získat nové zkušenosti, prověřit své schopnosti, poznat spoustu filmařů z blízkého okolí, navázat nová přátelství a také třeba i spolupráce ve filmové branži,” dodává někdejší aktivní soutěžící "čtyřicet osmičky" a současný spoluorganizátor brněnské části David Schöbl.

Pražské klání vyhrál v roce 2013 coby produkční týmu "little cube" za film Kašlu na to. Na setkání ve Spojených státech ho již tenkrát vybídli, jestli by obdobu pražské soutěže nechtěl uspořádat v Brně.

Jak bude vypadat soutěž 48 Hour Film Project Brno?
Týmy se nejpozději do 15. června zaregistrují, o den později si v 19:00 v prostorách brněnského Radost Concert & Culture Hall vylosují žánry a stanoví se jim předem určené indicie - jméno, povolání hlavní postavy, věta a rekvizita. Uzávěrka pro odevzdání filmu bude v neděli 18. června v 19:30.

V sobotu 24. června se uskuteční celodenní promítání filmů a předávání cen. O vítězích bude mimo jiné rozhodovat americký herec Brian Caspe, režisér Ivan Fíla nebo fotograf Petr Volgemut.

Zajímavostí brněnské části 48 HFP je castingová databanka, z které si soutěžní týmy budou moci vybrat herce do svého filmu. O akci realizované zcela zdarma byl z řad hereček a herců nebývalý zájem, do Brna se sjížděli ze stovek kilometrů vzdálených měst. Až se v pátek 16. června spustí stopky, vrhnou se týmy jistě do bohatého castingového portfolia. Nikde jinde v rámci evropské části soutěže ho nemají.

-
-
Související filmy: Bio Buddy
Související osoby: Ivan Fíla, David Schöbl, Brian Caspe

Související články:

První brněnské klání 48 Hour Film Project zná vítěze!

Oblíbená akce 48 Hour Film Project se po pražské části programu rozšířila o Brno. 48 Hour Film Project Brno zná vítěze. Jak obstáli amatérští i...

Brno městem seriálů. Zahájit chce s neumlčitelným Larsem von Trierem!

Byla jen otázka času, až to někoho napadne. Seriálová tvorba je na vzestupu a žánrový festival, který by fanoušky se sovíma očima vytrhl z domácího...

Sci-fi horor Jsem brána zvítězil v Nashvillu. Nejlepší adaptace Stephena Kinga za poslední roky, říká porota

První český film podle povídky Stephena Kinga - krátký sci-fi horor Jsem brána (2016) režiséra Robina Kašpaříka - získal Velkou cenu poroty na americkém...

Odkaz hororového průkopníka Lovecrafta ožije ve 3D filmu Psychopompos

Americký spisovatel H.P. Lovecraft, který inovativně přistupoval k fantasy, sci-fi a hororu, svým dílem inspiroval všemožné tajuplné spolky, ale též...

Muž vejde do baru a začne se svlékat. Bio Buddy uspěl v populární soutěži krátkých filmů v USA

Krátký film Bio Buddy (2016), který režíroval Jan Chramosta a Janek Cingroš z POPOJEDEM!, zaznamenal nebývalý úspěch na mezinárodním finále soutěže 48 Hour...

Dá se natočit film za 48 hodin?

V druhé polovině září se uskutečnil pátý ročník české obdoby 48 Hour Film Projectu, největší časově omezené tvůrčí soutěže na světě. Cenu za nejlepší film...

Ankety

V jaké roli byste Leonarda DiCapria viděli raději?
  • Stan Lee
  • Joker
více k tématu:
Leonardo DiCaprio jako král komiksu Stan Lee, nebo jako šílený Joker?
Líbil by se vám Leonardo DiCaprio jako představitel Jokera?
  • Ano
  • Ne
více k tématu:
Tohle není "džouk". Novým Jokerem by se mohl stát Leonardo DiCaprio!
Raději bych viděl/a v kinech nový díl...
  • Critters
  • Noční můry v Elm Street
více k tématu:
Osmdesátkové hororové klasiky Critters a Noční můra v Elm Street se možná dočkají nových dílů
Byl by Mel Gibson dobrý Wolverine?
  • Určitě!
  • Vůbec.
  • Těžko říct.
  • Leda kdyby bojoval proti židům.
více k tématu:
Podívejte se, jak vypadal Mel Gibson jako Wolverine na concept artu z roku 1997

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: