Festivaly a ceny

31.5.2017 /14:30/

Populární klání 48 Hour Film Project se rozšiřuje o brněnskou soutěž

Filmařské klání, v němž mají týmy 2 dny na to realizovat a odevzdat krátký film, bylo až doposavad spjato s Prahou. Počínaje letoškem mají báječné ženy a muži s klikou hned dvě příležitosti vyzkoušet si natáčení v extrémních podmínkách. 48 Hour Film Project Brno odstartuje v moravské metropoli v pátek 16. června v 19:00. A čas bude zase utíkat rychleji.

Po dlouhých jednáních s původní americkou produkcí 48 Hour Film Projectu se podařilo týmu společnosti Blue Lune Productions získat povolení k rozšíření celosvětově oblíbené akce o brněnskou zastávku.

Kraťas, který ze soutěže vzejde jako vítězný, bude Brno a celou Českou republiku reprezentovat na mezinárodním finále Filmapalooza 2018 konajícím se v USA. Týmy budou soutěžit o hlavní cenu, jejíž součástí je projekce filmu na festivale v Cannes 2018 a kontakt s prvoligovými filmaři.

Loni byli tuzemští autoři vítězného snímku Bio Buddy (2017) jen pomyslný stupínek od nevídaného úspěchu. Díky rozšíření o brněnskou zastávku 48 HFP tak budeme mít v rámci České republiky na světovém klání hněd dvě želízka v ohni. Což se počítá. 

David Schöbl, někdejší soutěžící a současný organizátor "čtyřicet osmičky".

“Je to skvělá příležitost nejen vyhrát a dostat se se svým krátkým filmem natočeným za pouhé dva dny třeba až do Cannes, ale také získat nové zkušenosti, prověřit své schopnosti, poznat spoustu filmařů z blízkého okolí, navázat nová přátelství a také třeba i spolupráce ve filmové branži,” dodává někdejší aktivní soutěžící "čtyřicet osmičky" a současný spoluorganizátor brněnské části David Schöbl.

Pražské klání vyhrál v roce 2013 coby produkční týmu "little cube" za film Kašlu na to. Na setkání ve Spojených státech ho již tenkrát vybídli, jestli by obdobu pražské soutěže nechtěl uspořádat v Brně.

Jak bude vypadat soutěž 48 Hour Film Project Brno?
Týmy se nejpozději do 15. června zaregistrují, o den později si v 19:00 v prostorách brněnského Radost Concert & Culture Hall vylosují žánry a stanoví se jim předem určené indicie - jméno, povolání hlavní postavy, věta a rekvizita. Uzávěrka pro odevzdání filmu bude v neděli 18. června v 19:30.

V sobotu 24. června se uskuteční celodenní promítání filmů a předávání cen. O vítězích bude mimo jiné rozhodovat americký herec Brian Caspe, režisér Ivan Fíla nebo fotograf Petr Volgemut.

Zajímavostí brněnské části 48 HFP je castingová databanka, z které si soutěžní týmy budou moci vybrat herce do svého filmu. O akci realizované zcela zdarma byl z řad hereček a herců nebývalý zájem, do Brna se sjížděli ze stovek kilometrů vzdálených měst. Až se v pátek 16. června spustí stopky, vrhnou se týmy jistě do bohatého castingového portfolia. Nikde jinde v rámci evropské části soutěže ho nemají.

-
-
Související filmy: Bio Buddy
Související osoby: David Schöbl, Brian Caspe, Ivan Fíla

Související články:

První brněnské klání 48 Hour Film Project zná vítěze!

Oblíbená akce 48 Hour Film Project se po pražské části programu rozšířila o Brno. 48 Hour Film Project Brno zná vítěze. Jak obstáli amatérští i...

Brno městem seriálů. Zahájit chce s neumlčitelným Larsem von Trierem!

Byla jen otázka času, až to někoho napadne. Seriálová tvorba je na vzestupu a žánrový festival, který by fanoušky se sovíma očima vytrhl z domácího...

Sci-fi horor Jsem brána zvítězil v Nashvillu. Nejlepší adaptace Stephena Kinga za poslední roky, říká porota

První český film podle povídky Stephena Kinga - krátký sci-fi horor Jsem brána (2016) režiséra Robina Kašpaříka - získal Velkou cenu poroty na americkém...

Odkaz hororového průkopníka Lovecrafta ožije ve 3D filmu Psychopompos

Americký spisovatel H.P. Lovecraft, který inovativně přistupoval k fantasy, sci-fi a hororu, svým dílem inspiroval všemožné tajuplné spolky, ale též...

Muž vejde do baru a začne se svlékat. Bio Buddy uspěl v populární soutěži krátkých filmů v USA

Krátký film Bio Buddy (2016), který režíroval Jan Chramosta a Janek Cingroš z POPOJEDEM!, zaznamenal nebývalý úspěch na mezinárodním finále soutěže 48 Hour...

Dá se natočit film za 48 hodin?

V druhé polovině září se uskutečnil pátý ročník české obdoby 48 Hour Film Projectu, největší časově omezené tvůrčí soutěže na světě. Cenu za nejlepší film...

Ankety

Která herečka je lepší jako Lara Croft?
 • Angelina Jolie
 • Alicia Vikander
více k tématu:
Glosa: Jak dnes působí série Tomb Raider s Angelinou Jolie?
Líbila by se vám Záhada Blair Witch ve formě seriálu?
 • Ano
 • Ne
více k tématu:
Děs z lesů se vrátí. Ze Záhady Blair Witch bude seriál
Který film by vás svým trailerem nejvíc nalákal do kina v březnu 1993?
 • Přepadení v Pacifiku
 • Manželé a manželky
 • Osobní strážce
 • Exploze
 • Misery nechce zemřít
 • Vůně ženy
 • Chaplin
 • Drákula
více k tématu:
Retro: Na co jsme mohli vyrazit do českých kin v březnu před 25 lety?
Na jaký Spielbergův snímek se těšíte nejvíce?
 • Akta Pentagon: Skrytá válka
 • Ready Player One: Hra začíná
 • Indiana Jones 5
 • West Side Story
 • Na jiný
více k tématu:
Lepší realita, Indiana Jones a remake muzikálové klasiky. Co chystá velikán Spielberg?
Je pro vás Smrtonosná past vánoční klasikou?
 • Rozhodně, ho ho ho!
 • Vůbec.
 • Váhám...
více k tématu:
Smrtonosná past byla zvolena nejlepším vánočním filmem všech dob

Nejnovější články:

Sdílet tuto stránku:

Partneři: