The Circle: Emma Watson pod dohledem Toma Hankse v dystopickém thrilleru

The Circle: Emma Watson pod dohledem Toma Hankse v dystopickém thrilleru 5 obrázků v galerii
Vědět je dobré. Vědět všechno je ještě lepší. Tímhle krédem se řídí šéf mediální společnosti The Circle (Tom Hanks), který pod svá křídla bere talentovanou Mau (Emma Watson). Co stojí v pozadí mocné společnosti, která si poradí s každým problémem světa?

Emma Watson se v novém sci-fi thrilleru The Circle (2017) ocitne pod permanentním dohledem Toma Hankse a vstoupí do kruhu, z něhož možná nevede cesta ven. Napínavý a místy děsivý příběh přináší znepokojivou otázku - jde v dnešní době stále ještě o žánr sci-fi? Herec Tom Hanks byl z námětu a knižní předlohy tak nadšený, že se stal jedním z producentů filmu. Vedle něj a Emmy Watson hraje ve filmu i vynikající Bill Paxton, pro něhož se stal The Circle poslední rolí.

Svět bez hladu, sdílení a sledování
Svět bez hladu. Svět bez válek. Svět bez nemocí. Neomezené možnosti. V high-tech společnosti The Circle neexistuje problém, který by nebylo možné vyřešit. Její technologie mají moc doslova změnit svět. Právě sem, do zaměstnání snů, nastupuje mladá a ambiciózní dívka Mae (Emma Watson). Šéf a zakladatel (Tom Hanks) společnosti je vizionář, který vybudoval dokonalý ráj na Zemi. Jeho receptem na pokrok, šťastné a spokojené lidstvo je svět bez tajemství, naprostá otevřenost a transparentnost všech lidí. Sdílení a sledování.

Mae je obklopená vymoženostmi supermoderní společnosti. Ohromena ideály a vzájemností se na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, který by štěstí a pokrok mohl rozšířit do celého světa. Současně s tím začne potkávat tajemného muže. Stane se její nový život pohádkovým snem nebo dostane příchuť hororové noční můry? Bude mít kruh, do něhož vstoupila, cestu ven?

Trailer:

Film The Circle bude mít českou premiéru ve čtvrtek 27. dubna. Dramatický sci-fi thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Davea Eggerse z roku 2013, která bývá srovnávána s klasikami „1984“ Geroge Orwella nebo „Konec civilizace“ od Aldouse Huxleyho.

Téma pokroku, technologického rozvoje a životního pohodlí za cenu určité ztráty soukromí nevidí režisér filmu James Ponsoldt zcela jednoznačně. „Nejsou ideály ve společnosti Circle správné? Vždyť za nimi stojí snaha změnit svět k lepšímu, a kdo by nechtěl změnit svět k lepšímu?“ Zároveň si je vědom toho, jak je film nepříjemně aktuální. „Je pravda, že do určité míry se náš film odehrává ve světě, ve kterém už dnes žijeme. Rozhodně však nechci na diváky hrozit prstem a moralizovat, aby v pátek večer šli ven a nebyli na Facebooku. Chtěli jsme natočit silný příběh, který je temný, ale i vtipný, s ironií, která se posune do napínavého thrilleru.“

Ankety
Přáli byste si prodej nové bondovky streamovacím službám?
Ano
Ne, chci film vidět v kině!
Je mi to jedno, Bond mě nezajímá
Nejnovější články:
Načíst další články
TOPlist