Quentin Tarantino

Vlastní jméno: Quentin Jerome Tarantino
Narození: 27. 3. 1963, Knoxville, Tennessee, USA
Věk: 53 let
Znamení: Beran
Biografie: Začínal jako herec v TV seriálech. Pokoušel se psát scénáře a filmové znalosti načerpal v losangeleské videopůjčovně Video Archives, kde pracoval. Upoutal více »

Filmografie

stručně s miniaturami plakáty
Seřadit podle: roku názvu hodnocení

Účinkuje (51)

2010
TV pořad
73%
2010
TV pořad
65%
2007
dokument
83%
2007
dokument
55%
2007
TV pořad
70%
2007
TV pořad
50%
2007
seriál
88%
Xposé
(2007)
2006
dokument
72%
2005
dokument
70%
2005
dokument
58%
2005
TV pořad
69%
2004
dokument
35%
2004
dokument
82%
Double Dare
(2004)
2004
dokument
43%
2004
dokument
65%
2004
dokument
55%
2004
seriál
2003
dokument
0%
2003
TV pořad
75%
2003
TV pořad
The Making of 'Kill Bill'
(2003)
sám sebe
2002
dokument
63%
2002
TV pořad
43%
2002
dokument
60%
2002
dokument
43%
2002
dokument
72%
2002
TV pořad
50%
2002
dokument
78%
2002
dokument
30%
Sundance 20
(2002)
2001
TV pořad
87%
2001
dokument
50%
2000
dokument
43%
1999
dokument
70%
1998
dokument
80%
1997
dokument
68%
1995
dokument
75%
1995
TV pořad
70%
1994
TV pořad
66%
1993
TV pořad
81%
1992
seriál
45%
Gomorron
(1992)
1992
TV pořad
71%
1987
seriál
83%
Biography
(1987)
1985
TV pořad
78%

Hraje (50)

2016
TV pořad
78%
Zlatý Glóbus 2016 (73rd Golden Globe Awards)
(2016)
2015
seriál
65%
2015
film
78%
Zlatý Globus
Osm hrozných (The Hateful Eight)
(2015)
2014
film
61%
Je prostě báječná (She's Funny That Way)
(2014)
sám sebe
2012
film
85%
Oscar
Nespoutaný Django (Django Unchained)
(2012)
různé
2010
seriál
15%
2009
film
86%
Oscar
Hanebný pancharti
(2009)
(neuveden v titulcích)
2008
dokument
2007
film
64%
Deník mrtvých
(2007)
(mluví)
2007
film
68%
2007
film
69%
2007
TV film
Movies Rock
(2007)
2007
film
62%
Nemilosrdný střelec
(2007)
Piringo
2007
TV film
2007
seriál
88%
Xposé
(2007)
2005
TV film
45%
Muppets' Wizard of Oz, The
(2005)
sám sebe
2005
TV film
74%
2004
TV pořad
2004
film
79%
Kill Bill 2 (Kill Bill: Vol. 2)
(2004)
sám sebe (mluví)
2004
seriál
2004
film
23%
Planet of the Pitts
(2004)
sám sebe
2004
dokument
2003
seriál
80%
2001
seriál
68%
Alias
(2001)
McKenas Cole
2000
film
63%
1998
film
70%
God Said, 'Ha!'
(1998)
sám sebe
1997
film
72%
Jackie Brownová (Jackie Brown)
(1997)
(mluví)
1996
film
Girl 6
(1996)
1996
film
75%
Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn)
(1996)
Richard Gecko
1996
videofilm
53%
Sex po telefonu
(1996)
režisér v New Yorku
1995
film
70%
Čtyři pokoje (Four Rooms)
(1995)
Chester
1995
film
55%
1995
film
77%
Desperado
(1995)
poslíček
1995
film
48%
Johnny zapíná rádio
(1995)
Johnny Destiny
1995
TV film
68%
1994
seriál
56%
1994
film
47%
1994
film
89%
Oscar
Pulp Fiction: Historky z podsvětí (Pulp Fiction)
(1994)
Jimmie Dimmick
1994
film
64%
Sleep with Me
(1994)
Sid
1994
film
57%
Somebody to Love
(1994)
barman
1993
film
56%
Eddie Presley
(1993)
hlídač
1992
film
79%
Gauneři (Reservoir Dogs)
(1992)
Pan Hnědý
1992
seriál
45%
Gomorron
(1992)
1989
videofilm
Vegetables
(1989)
1987
film
74%
My Best Friend's Birthday
(1987)
Clarence Pool
1985
seriál
76%
1984
seriál
60%
Cinema 3
(1984)
1983
kr. film
Love Birds in Bondage
(1983)
přítel

Scénář (21)

2015
film
78%
Zlatý Globus
Osm hrozných (The Hateful Eight)
(2015)
2014
seriál
78%
Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn: The Series)
(2014)
2012
film
85%
Oscar
Nespoutaný Django (Django Unchained)
(2012)
2009
film
86%
Oscar
2007
film
68%
2006
videohra
2004
film
79%
Kill Bill 2 (Kill Bill: Vol. 2)
(2004)
2003
film
75%
Kill Bill
(2003)
2000
seriál
70%
Emmy
1997
film
72%
Jackie Brownová (Jackie Brown)
(1997)
1996
film
64%
1996
film
75%
Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn)
(1996)
1995
film
70%
Čtyři pokoje (Four Rooms)
(1995)
Muž z Hollywoodu
1995
film
55%
1994
film
89%
Oscar
1994
film
68%
1993
film
71%
Pravdivá romance (True Romance)
(1993)
1992
film
79%
Gauneři (Reservoir Dogs)
(1992)
1987
film
74%
1983
kr. film

Režie (15)

2015
film
78%
Zlatý Globus
Osm hrozných (The Hateful Eight)
(2015)
2012
film
85%
Oscar
Nespoutaný Django (Django Unchained)
(2012)
2009
film
86%
Oscar
2007
film
68%
2005
film
78%
Sin City - město hříchu (Sin City)
(2005)
2004
film
79%
Kill Bill 2 (Kill Bill: Vol. 2)
(2004)
2003
film
75%
Kill Bill
(2003)
2000
seriál
70%
Emmy
1997
film
72%
Jackie Brownová (Jackie Brown)
(1997)
1995
film
70%
Čtyři pokoje (Four Rooms)
(1995)
Muž z Hollywoodu
1994
seriál
80%
Pohotovost (ER)
(1994)
1994
film
89%
Oscar
1992
film
79%
Gauneři (Reservoir Dogs)
(1992)
1987
film
74%
1983
kr. film

Výkonný producent (12)

2010
videofilm
Coming Home
(2010)
2008
film
56%
2007
film
43%
Hostel II (Hostel: Part II)
(2007)
2006
dokument
2005
film
38%
2005
film
46%
Hostel
(2005)
1999
videofilm
38%
Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze (From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money)
(1999)
1999
videofilm
43%
Od soumraku do úsvitu 3: Dcera kata (From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter)
(1999)
1996
film
64%
1995
film
70%
Čtyři pokoje (Four Rooms)
(1995)
1994
film
61%
Zabít Zoe
(1994)

Produkce (5)

2009
film
86%
Oscar
2007
film
68%
2007
film
69%
2004
film
79%
Kill Bill 2 (Kill Bill: Vol. 2)
(2004)

Producent (5)

2010
film
65%
Machete
(2010)
2007
film
68%
2007
film
69%
1987
film
74%

Námět (4)

2004
film
79%
Kill Bill 2 (Kill Bill: Vol. 2)
(2004)
2003
film
75%
Kill Bill
(2003)
1994
film
89%
Oscar
1994
film
68%

Střih (2)

2012
film
85%
Oscar
Nespoutaný Django (Django Unchained)
(2012)
1987
film
74%

Kamera (2)

2012
film
85%
Oscar
Nespoutaný Django (Django Unchained)
(2012)
2007
film
68%

Hudba (1)

2012
film
85%
Oscar
Nespoutaný Django (Django Unchained)
(2012)

Vedoucí produkce (1)

1996
film
75%
Od soumraku do úsvitu (From Dusk Till Dawn)
(1996)

Koproducent (1)

1992
film
60%
Sdílet tuto stránku:

Partneři: