Nespoutaný Django (2012)

Django Unchained (USA)
« další názvy »
USA USA
165 minut

Žánry

:
Drama, Western
Motto: Vzali mu svobodu. On si vezme mnohem víc.

Obsah

:
Jamie Foxx se v roli uprchlého otroka spřáhne s lovcem lidí v podání Christopha Waltze, aby společně vysvobodili Foxxovu ženu ze spárů zlovolného otrokáře více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino

Scénář

:
Quentin Tarantino

Herci

:
Jamie Foxx Christoph Waltz Leonardo DiCaprio Kerry Washington Samuel L. Jackson ...
Premiéra: 17. 1. 2013
Distributor: Falcon

Komentáře

znaků
 • (12056 bodů)
  19. 2. 2015 22:26
  70%
  1
  0
  bayern

  Quentinův jiný žánr mě překvapil a film byl slušně natočen

 • (10005 bodů)
  25. 3. 2013 15:33
  80%
  0
  0
  karliki

  Film Nespoutaný Django byl dle mého názoru dějově skvělý,ale jak již je pravděpodobné u Tarantina,moc šílených scén,jak střílení,krve a zabíjení....párkrát jsem se přistihla že raději zavírám oči....jinak spokojenost a taky dlouhý film,skoro tři hodiny:-)

 • (7378 bodů)
  4. 1. 2015 20:58
  70%
  0
  0
  Arthur Logoff

  Hektolitry blažky jsou v tarantinovských filmech poznávacím znamením a tedy nutností. Tak jako vždy, Tarantino tento film natočil jako poctu původnímu Djangovi (s Frankem Nerem v hlavní roli), který je ale klasický western, který se mi shodou okolností osobně nelíbil, snad kvůli jakési dobově nesmyslné multirasové rovnosti v držení palných zbraní, což je nesmysl, který se objevuje i v tomto filmu. Jinak film vynikající, herecké výkony taky, spousta odkazů na Tarantinovu minulost ve videopůjčovně (jediné, co se tam jmenovalo Mandingo, bylo porno a nikoli zápasy). Tarantino je vtipálek :)

 • (6552 bodů)
  10. 2. 2016 22:26
  85%
  1
  0
  Sheldon

  Od Hanebných panchartů jednoznačně krok kupředu a správným směrem, i přes přemrštěnou stopáž, hektolitry zbytečné krve a scény explicitního násilí. Na druhou stranu humor a buranství Tarantino umí podat naprosto neodolatelně. Já se moc dobře bavil.

 • (5459 bodů)
  17. 3. 2013 11:04
  80%
  2
  0
  Standa.

  Samuel L. Jackson: "I count six shots, nigga." Jamie Foxx: "I count two guns, nigga." :D

 • (4412 bodů)
  27. 1. 2013 21:41
  85%
  1
  0
  VitvarJane

  Tak, když jsem šla na tenhle film, čekala jsem něco o trošku jiného, ale Quentin mě opět překvapil... Ze začátku musím uznat, už jen s počátečními titulky, mi film přišel jako parodie na western... Ještě ta hudba...:D ale čím více otvíral dějovou linii, tím víc jsem si říkala, že se opravdu trefil. Ten chlap ví, jak skvělý film dokázal natočit. Ano, téma je trochu kontroverzní a na můj vkus je tam opravdu hrozně krvavých scén, kde nešetřil nikoho... I přesto si myslím, že nejen hlavní hrdina Django v podání skvělého Jamieho Foxx, ale též Leonardo di Caprio, který ukázal, že už to není jenom mlaďoučký Romeo, ale že má pořádný vkus na dobré filmy, dostanou každého do děje... Skvělý film, který mě donutil přemýšlet nad tím, jaké to asi kdysi bývalo na tom obrovském kontinentě...

 • (3895 bodů)
  5. 6. 2015 09:01
  40%
  0
  1
  p.a.douch

  Pro mě jako fanouška westernů (a původního Djanga Franca Nera) zklamání. Přeplácaný, nalinkovaný, šablonovitý. Hlavní hrdinové jsou geniální ostatní jen banda hňupů co jim nabíhá před hlavně. 10 % za cameo Franca Nera. Škoda, že se (alespoň z mého pohledu) tenhle film nepodařil. Tarantino by se měl držet gangsterek a western nechat borcům jako Clint. Tenhle Django nesahá "Nesmiřitelným" nebo "Opravdové kuráži" (bratří Coenů a ostatně i původní verzi) ani po kolena.To i "3:10 vlak do Yumy" Jamese Mangolda mě zaujal víc. Tohle je pro mě stejná blbost jako "Silverado", nebo "Wild Wild West".

 • (3711 bodů)
  8. 6. 2013 20:18
  75%
  1
  0
  bidlobox

  To byl ale krvák! Kdyby Quentin ubral několik kýblů, dočkal by se u mne většího pochopení. Přesto v kině nezapomenutelný zážitek umocněný kvalitním výkonem Jamieho Foxxe, parádním výkonem Christophera Waltze (i když Hanse Landu z Panchartů pochopitelně nepřekonal) a dechberoucím výkonem Leonarda DiCapria. Nemluvě o postavě Samuela L. Jacksona, namaskovaného k nepoznání!

 • (3519 bodů)
  22. 10. 2013 17:25
  90%
  0
  0
  saboter

  Parádní Tarantinovka se skvělou akci a vsim co kni oatri dokonce mi prakvapila faktem ze ja osobne Taranrinovky nemusim fakt parada.

 • (3299 bodů)
  26. 1. 2013 09:53
  100%
  1
  0
  TARANTlNO

  Co na to říct ? Quentin Tarantino je v nejlepší formě. S divákem si opět pohrává a dokáže ho marginálním způsobem posouvat jako s postavičkou v šachové partii, s myšlenkou ho ovlivnit k rigidnímu chování při sledování jeho filmu, filmově ho nadchnout (nikoli mu ublížit), ale ponechat mu velkolepý zážitek s dlouhodobou filmovou vzpomínkou. Každý druhý záběr je stylizovaný ve specifickém zpracování všech postav, každý třetí záběr je velkolepě cool a každý první je plnokrevný Tarantino. Brutální scény, které jsou v DJANGU se ostaní režiséři bojí dát na stříbrné plátno. Tarantino si snimi detailně pohrává a všechny na plátno vpálí na plný koule. Spirituální a procentuální směs žánrů v podchycení Tarantinovou myšlenkou. Geniální atmosféra, zpomalené záběry (zakrvácený kůň, zastřelení Ellise Brittlea), výborně vybraná hudební složka (hiphop ve westernu, libový soundtrack) a široký rozhled prostředí (od panoráma zasněžených hor, spalujících skál až po západ slunce). Všechno rozprostřené ve všech epizodách (každá má svou váhu), tarantinovská stylovka ve westernových kulisách. Film, během kterého jsem se perfektně bavil (velká zásluha Waltze), a v některých dramatických scénách se mi těžko dýchalo (Beethovena melodie s Waltzovou drastickou vzpomínkou na psi). V každém detailu vytvořené postavy, kdy nám Tarantino drží odstup od hlavní postavy Djanga (J.Foxx) a nechá nás spojit s ostatními, kde opět kraluje geniální herec Christoph Waltz (momentálně nejlepší v Hollywoodu) a perfektní záporák Leonardo DiCaprio. Dvojice Waltz a DiCaprio jsou v DJANGU herecké diamanty, které skvěle vyvažují dlouhou stopáž (ikdyž bych bral i hodinu navíc) a přináší osvěžující příchut'. Přesto se s hlavní postavou (Django) pomalinku seznamujeme a v působivém závěru nás ohromí. Všechny předešlé Tarantinovy filmy Vás připravovali na tenhle a vidíte ho tedy v nejlepší formě. DJANGO je stylový, krvavý, brutální a myšlenkově dopředu vytvořený asertivní a excelentní filmařské dílo. Závěrečné střihové scény jsou opravdovou ukázkou skvělého střihu - krvavá tvorba "maniaka z videopůjčovny" ve velkolepých sofistikovaných filmových kompozicích. Po šestém zhlédnutí v kině je zbytečné přemýšlet jestli dám 5 hvězdiček. Poprosím o oscarové výhry pro vedlejšího herce Christopha Waltze a cenu za nejlepší scénář pro Quentina Tarantina. Motherfucker bitches...

 • (2921 bodů)
  6. 2. 2013 18:01
  95%
  0
  0
  výfuk

  Nespoutaný Django. Když jse slyšel, že Tarantino bude točit western, nevěřil jsem tomu a trochu jsem se tomu i vysmál. Nakonec jsem v to uvěřil a těšil se na to jak to dopadne. Recenze dopadli dobře... 25. nejlepší film - tak to už opravdu bylo co říct. Skoro tříhodinová filmová událost byla opravdu nabitá střílením, zbraněmi, DiCapriem, krví, sprosťárnami a DiCapriem. Leonardo DiCaprio na mě působil vzhledem jako hodného a vtipného padoucha a nakonec se projevil jako mrtvý padouch. Mám li být upřímný, tak jsem si konec představoval trochu jinak, ale do toho mi nic není, protože já scénář nepsal (škoda mohl jsem mít Zlatý Glóbus :-)). Nicméně film na mě zapůsobil stylem Tarantinovským a zároveň westernu z 21. století. Film jsem vůbec nepřirovnával k westernům typu Sergia Leone. Ta krev mi sem stříkala sama. Takovou nálož krve jsem snad v žádné Tarantinovce ani neviděl. Waltz byl milý zabiják, který šel za ženou a prachama - stejně jako Django. Je fakt, že z některých scén jsem i padal smíchy. Možná vám budu připadat jako sadista, ale... ta scéna jak zastřelí paní domu a ona odletí... tak ta mě dostala. Přestřelka v domě mě uvalila do takové eufórie, že jsem ani nevěřil, že když vás někdo střelí, tak to vypadá takhle. Lepší western jsem určite poslední rok a ani 21. století neviděl. Jednoznačně palec nahoru!

 • (1920 bodů)
  13. 4. 2013 15:26
  100%
  0
  0
  karlik4801

  Tohle píšu s největším nadšením za poslední rok. To nadšení ve mě přímo perlí a chce ven, nejde jen tak pustit, protože jsem ho ani nevstřebal. Největší originalita "největšího" režiséra na světě. On natočil Gaunery, Kill Bill vol. 1 a 2. Nejlepší díly z kriminálky Las Vegas, Hanebné pancharty a hlavně Pulp Fiction. Django na Pulp Fiction skoro dosáhl. Jako jediný film v jeho odlišnosti od ostatních. Nespoutaný Django bude označován jako novodobý kult westernovek a jako jeden z geniálních počinů filmu vůbec. Hudba pasuje do scény tak, že se pomalu vaří krev v žilách. Nadšenost trvala taky u práce s kamerou. Střih a zvukové efekty na jedničku s hvězdičkou. Celý filmový štáb by si zasloužil vyplatit pěkně velkuo odměnu, za grandiozně odvedenou práci. A herci? Vžil jsem se do pár postav, Oscarovci, Leonardo DiCaprio a můj nejoblíbenější negr Samuel L. Jackson. Když už jsem u toho negra, po tom co jsem to slovo slyšel asi po desáté, začal jsem počítat, u dvaceti jsem přestal. Konečná přestřelovačka je natočená výborně, že nemůže být snad nikdo, komu by se nelíbila. Tenhle western mě spoutal a doufám, že mě dlouho neopustí. OSCAR ZA KAMERU!

 • (1857 bodů)
  5. 5. 2014 16:00
  100%
  0
  0
  beseda

  Zatím nejlepší film Q. Tarintina (alespoň pro mě). Viděno 3 x v kině. Kdyby se všechny westerny točili tímto stylem tak na ně chodím do kina častěji. Bravo! 100%.

 • (1362 bodů)
  15. 1. 2014 11:53
  85%
  0
  0
  krakenvalo

  Velmi zaujimavý snímok dost na city

 • (1031 bodů)
  20. 5. 2013 16:18
  85%
  0
  0
  michaela159

  Člověk ani nemusí milovat westerny a stejně se mu to bude líbit. Aspoň doufám. Má to všechno: moderní žvásty, humor, hip hop a střelba z koltů připomíná nějaké sci-fi zbraně. Má to i Tarantina v roli vidláka, prostě mišmaš, který ale přece nenudí. Letos halt Tarantino zamířil do doby Kunta Kinteho a na příběhu cesty za pomstou a nalezení ztracené lásky opět mistrně překrucuje fakta po svém, tolik charakteristický znak všech jeho filmů (řežisérských i scenáristických). Zní to jako blbost, ale opravdu se na to dá koukat jako na poctivý černošský western s malou nadsázkou. Možná výběr hudby není nejlepší, vykrádačka Maricona by úplně stačila, ale tak, neřešme to. Žádný wajldwajldwestový steampunk, prostě syrový western s přestřelkami jako u O.K. Corralu, ale s kvantem krve jako v Shiningu. Bavilo mě to možná trochu víc, než jeho Bastardi a Kill Blil.

 • (949 bodů)
  6. 3. 2015 15:10
  95%
  0
  0
  Teresie

  Quentin nikdy nezklame.

  • hudba
  • Christoph Walz
  • (948 bodů)
   22. 1. 2013 20:45
   100%
   0
   0
   Korben

   Geniální cosi. Tarantino znovu míchá a znovu baví. Všechno tu funguje a finální krvavá lázeń je prostě hotová slast. Už aby Tarantino zkusil i nějakej akčňák ve stylu béčkovejch osmdesátek. S tímhle přístupem by to byla dokonalost sama.

  • (858 bodů)
   15. 5. 2014 12:04
   100%
   0
   0
   Lucyen

   • Klasický Tarantino - mraky krve, zábavy, kontroverze :)
   • (825 bodů)
    3. 11. 2014 10:02
    100%
    0
    0
    salisbury

    Django uvolněn z řetězů otrokářských se za dusotu koní, verbální komunikace a střelby pln krvavých gejzírů výrazně povedl. Tušil jsem, že toto dílko si Quentin náležitě užije ke geniálnímu, jedinečnému obrazu svému. Jeho chvějivě mírná nadsázka obalena zdařilým hudebním doprovodem odzbrojuje nejednoho psance ploužícího se v prachu ojedinělosti. Kolty naštěstí nebyly nijak proklatě nízko, ale tam kde mají být, aby se daly tasit v pravý nelítostný čas.

   • (760 bodů)
    4. 3. 2016 10:45
    90%
    0
    0
    voleman

    Nemyslím si že Django je Tarantinův nejlepší film a dokonce když jsem ho viděl poprvé v kině, tak jsem z něj možná byl i trochu zklamaný. Čekal jsem asi nějaký opravdovský spaghetti western ve stylu Leonovek a toho jsem se opravdu moc nedočkal. Přeci jen Leone je jen jeden a jeho geniálně natočené spaghetti westerny už asi nikdo nepřekoná a ani se jim nevyrovná. Film je to sám o sobě ovšem velmi povedený a scénáristicky a režisérsky dovedený k dokonalosti, ale takový Hodný, Zlý a Ošklivý z toho prostě nebude. Dokonce bych řekl že se Django celou dobu tváří jako western, ale nakonec sem z něj moc westernový pocit neměl. Po druhém shlédnutí jsem již věděl co mne čeká, a film jsem si již náramně po všech stránkách užíval a nakonec musím říct, že jde o jednu z nejlepších Tarrantinovek. Co stojí opravdu za pochvalu je scénář, jako obvykle skvěle vybraná hudba a hlavně dvojice herců Waltz, který poprávu za tuhle roli získal oscara a DiCaprio, jenž si poradil se ztvárněním záporné postavy zcela skvěle a oscara by si určitě také zasloužil. Djanga prostě musíte brát jako celkem netradiční western s Tarrantinovskou tváří a mnoha skvělými cool scénami které dobře pobaví. Hanební pancharti se mi sice líbili o chlup víc, ale Django je je v mnoha ohledech stále velmi kvalitně udělaný snímek a tak dávám 90%

   1 2 3 dalsi posledni
   85 84 ?
   • muzz 70%
   • lucie-adamcova 90%
   • Aya.chan 55%
   • JanTung 95%
   • vladimir-lada-but 85%
   • Maza2222 100%
   • Anomik 85%
   • divid.jh 95%
   • marie-seidlicova 95%
   • michal-bernard 100%
   všechna hodnocení (306)
   jak hlasovat?

   V žebříčcích uživatelů

   1. místo z 4 v žebříčku uživatele Punisher
   2. místo z 44 v žebříčku uživatele Punisher
   4. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
   16. místo z 53 v žebříčku uživatele Alanna
   20. místo z 54 v žebříčku uživatele Fricino
   23. místo z 24 v žebříčku uživatele michal-bernard
   4. místo z 11 v žebříčku uživatele výfuk
   4. místo z 9 v žebříčku uživatele výfuk
   5. místo z 17 v žebříčku uživatele výfuk
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: