Hanebný pancharti (2009)

Inglorious Bastards (USA)
« další názvy »
NSR NSR
Německo Německo
USA USA
153 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Válečný
Motto: Hanebně zparchantělá jízda plná krve, potu, slz a touhy po pomstě.

Obsah

:
Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce více »« méně

Režie

:
Quentin Tarantino Eli Roth

Scénář

:
Quentin Tarantino

Herci

:
Brad Pitt Mélanie Laurent Christoph Waltz Eli Roth Michael Fassbender ...
Premiéra: 27. 8. 2009
Distributor: Bontonfilm

Komentáře

znaků
 • (7444 bodů)
  15. 4. 2015 16:30
  100%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Válečný film ve stylu,   jaký tu ještě   nebyl.Tarantinův rukopis je   tu znát každou vteřinou a   nenechá mysl diváka   napokoji. Netlačí na pilu a   nechává každou scénu,   každý dialog plynule se   rozvinout. O to více šokuje,   co se nečekaně stane.   Spaghetti westernový motiv   tomu přidává grády a   Plukovník Hanz Landa v   úžasném podání do této   chvíle neznámého   Christophera Waltze mi celou   dobu tak pil krev, že trvat   tento film ještě pár minut,   odvezli by mne pro   chudokrevnost. Fantazie je to   dobrá a skutečně škoda,   že takhle nějak ta válka   neskončila. Ano, je to jiný   nezvykle pojatý válečný   film, který nepřilne   každému. Ke mne přilnula   každá jeho vteřina a   dávám plný počet bodů. 

 • (7382 bodů)
  4. 1. 2015 20:52
  75%
  0
  0
  Arthur Logoff

  Brad Pitt výborný, taky Christoph Waltz v roli Honzíka Landů (a který byl výborný i v dalším Tarantinově kousku Nespoutaný Django jako lovec-zubař King Schultz, i když bych ho tam skoro nepoznal). Veselé dílko s trochou ukrutnosti pro pobavení mi ale přesto přišlo jako slabší ve srovnání s největšími tarantinovskými peckami. Rytinky na čelo ale nakonec všechno zachránily :)

 • (6267 bodů)
  4. 12. 2012 08:19
  80%
  0
  0
  jirka26

  Po autu zabiják my Tarantino spravil náladu vibíjením nácků.

 • (5460 bodů)
  27. 12. 2012 20:25
  80%
  0
  0
  Standa.

  Tarantinovo brilantní scénář doplnila parta známých i neznámých herců a zrodila se stylová honba na nácky.

 • (4412 bodů)
  24. 2. 2013 13:45
  80%
  0
  0
  VitvarJane

  Prostě dokonalost sama. Brad Pitt jako alda, to dokáže pouze tarantino. Klobouk dolů.

 • (3299 bodů)
  27. 9. 2012 18:48
  100%
  0
  0
  TARANTlNO

  Quentina Tarantina miluju tak jsem neodolal spokojeně usednout k dalšímu zážitku.Film byl brutální, ale zároveň ohromně uchvacující, kdy si říkáte „humus“ ale potom „wow" to je fakt drsný!“ Dlouhé scény nebyly nudné a opravdu jsem byl ve střehu každou minutu,abych byl připraven na všechno a stejně mě něco nového překvapilo a uchvátilo.Kvalitní film!Tarantinovy se film povedl a těším se na jeho další filmové poselené dobroty,jak se říká sůl nad zlato.Výborně zahrál Brat Pitt a Christoph Waltz.Celkový dojem na 5***** Poručík Aldo Rainea: „Víš ty co ?!" „Tohle by mohl bejt můj mistrovskej kousek!" To by mohl říct sám TARANTINO před každou realizaci jeho budoucího filmu.

 • (2921 bodů)
  14. 3. 2013 13:26
  95%
  0
  0
  výfuk

  Nu, coříct o Hanebných panchartech? Zaprvé musím, říci, že mne Tarantino trochu zklamal. Jefakt, že jeho krvelačnost se za žádnou cenu nezapře. Ale byl tu ten hlavní ptoblém, který mi vadil ze všech nejvíc a to cizí mluva bez titulků. To mě opravdu zklamalo. Musím ale říci že role Mélanie Laurent byla překrásná a zasloužila si jí a nás přiváděla na půvabnou stopu filmu, Je jasné, že válka takto neskončila, ale Tarantino nás alespoň překvapil trochu jinak. Waltz v Djangovi válel a tady také, ale příště bych mu dal méně panchartskou roli. Film jsem tedy kvůli cizí mluvě téměř vůbec nechápal, což mě bylo velmi líto. Taky mě vadil Waltzův dabing, ale za to Tarantino nemůže. Pancharti tedy pro mne nakonec dopadli chvalitebně, ale dokud nepochopím celou podstatu scénáře... asi pět neudělím...

 • (2708 bodů)
  5. 2. 2016 12:14
  95%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Pro mě jednoznačně nejlepší Tarrantinův film. Chechtal jsem se od začátku až do konce a byl to poměrně drsný humor. Současně musím uznat, že se jedná o jeden z nejoriginálnějších filmů, co jsem v poslední době viděl. Několikrát jsem si při sledování některých scén říkal, že už vím, jak to skončí, protože to tak je v hollywoodu vždycky a téměř vždy jsem byl rozuzlením překvapen. Vadila mi jen občasná rozvláčnost některých scén, ale to se v ději postupně ztratilo. Pokud jde o herecké výkony a hlavní postavy, tak jsem měl pocit, že Brad Pitt se tam jako hlavní (či nějhlavnější) postava někdy poněkud ztrácel a zaujala mě tam naopak řada dalších herců - skvěle zahrál Christoph Waltz v hlavní záporné roli. Celkově nevím, co filmu vytknout. Ale předesílám všem - Proboha, neberte ten film vážně!

 • (2424 bodů)
  5. 5. 2013 19:19
  85%
  0
  0
  harry456

  Quentin Tarantino je geniální herec, který dokáže natočit prakticky cokoliv.
  Hanební parchanti patří mezi mé nejoblíbenější filmy.
  Originální zabíjení, originální Brad Pitt.

 • (1982 bodů)
  10. 8. 2016 17:15
  80%
  0
  0
  rkotvald

  Když Aldo Rain v závěru snímku říká, "Tohle je dost možná můj nejlepší kousek," zdaleka už to není Aldo Rain kdo mluví k vojínu Ulovitchi, ale Quentin Tarantino mluvící k divákům. HANEBNÉ PANCHARTY jsem očekával už pár dlouhých let (No kolik tak, osm? Kdy se vlastně Tarantino poprvé zmínil, že chystá svoji verzi TUCTU ŠPINAVCŮ?), ale namísto toho, aby moje očekávní s časem byla příliš vysoká, Tarantino je ještě mnohonásobně předčil. Protože komentář píšu až s téměř týdením odstupem, nemá cenu abych se teď rozčiloval nad kritikami typu "příliš mnoho odkazů, které řadový divák nerozluští" (nechápu kde je v tomhle případě problém, Vojtěch Rynda chodí do kina soutěžit, já ne) případně "masturbační maraton mluvení" (to už je příliš). // Líbilo se mi členění snímku do kapitol, které ve finále hezky zapadly. Zamiloval jsem si komický aspekt filmu (poslední hodina filmu je neuvěřitelně vtipná) a práci s několika jazyky, vpodstatě fakt, že spousta dramatických a zasadních scén (leckdy i kolem 20ti minut) je v němčině či francoužštině považuji za geniální. Visuální stránka filmu mě pak v některých momentech přímo uzemnila (projekce na hořícím plátně, například). Herecké obsazení bezchybné, zajímavá je především německá část (Gedeon Burkhart pravděpodobně ve svoji největší roli)

 • (1857 bodů)
  15. 5. 2014 13:20
  95%
  0
  0
  beseda

  Dlouho jsem otálel až jsem se konečně rozhodl podívat se na tento film. Kupodivu toho násilí tam zas až tak moc nebylo (kromě skalpování a vyřezávání svastiky) což mě mile překvapilo. Režie i scénář bravurní. Nějak začínám Tarantinovi přicházet na chuť - tedy alespoň díky jeho posledním dvěma filmům. Tohle mě opravdu bavilo! Mé hodnocení: 95%. Viděno: (bohužel pouze) na DVD.

 • wop
  (1524 bodů)
  29. 12. 2009 12:03
  85%
  0
  0
  wop

  Podle mého názoru zatím nejlepší Tarantinův film od Pulp Fiction a důkaz, že tenhle režisér s věkem roste a má v rukávu mnohem víc, než jenom láhev s umělou krví. Kromě toho asi jediná možnost, jak vidět snímek od Sergia Leoneho 20 let po jeho smrti, protože v některých segmentech jako by se Tarantino do svého idolu přímo vtěloval.

 • (1372 bodů)
  29. 9. 2012 16:12
  100%
  0
  0
  brbla666

  Zase po dlouhé době něco dobrého od Tarantina.

 • (1364 bodů)
  17. 12. 2015 23:37
  100%
  0
  0
  czech-movie

  Jo Q. Tarantino mě nikdy nezklame. Dokonalost sama. Ten pocit, když to někdo v průběhu války nandá tak dokonale náckům, je k nezaplacení. Film o 2. sv. válce, který pobaví tak dokonalým způsobem, že se prostě divák jen a jen baví a diví, jak tohle někdo dokáže vymyslet.

 • (1265 bodů)
  23. 8. 2010 10:55
  95%
  0
  0
  Krupe

  Konečně jednou zase Tarantino natočil dobrý tarantinovský film. Brad Pitt nikdy nezklame, ovšem nepřekonatelná je role CH. Waltze alias plk. Hanse Landy. Přesně takhle vypadá úlisný, vyčůraný ba i chytrý esesák.

 • (949 bodů)
  6. 3. 2015 16:45
  100%
  0
  0
  Teresie

  Brilantní.

 • (400 bodů)
  10. 8. 2016 17:16
  85%
  0
  0
  EXpenzza

  Osobně nemám moc v lásce Tarantina, ani většinu jeho klasik. Čeho si na něm ale osobně velmi cením, že se netají s tím, že byl a je velkým příznivcem starých "grindhousů, exploiterů, ultra-béček", atd. ... A jak se chlubí tím, kolik a co všechno v životě viděl a ostatní ani neví, o čem mluví, v tom mi naprosto připomíná mne ... :-)) Nehledě na předešlou Tarantinovu kinematografii, tímto filmem se dostal na absolutní vrchol světové kinematografie a stvořil dílo hodné "filmového Boha" ... Tohle totiž není žádné béčko ani nějaký "like-grindhouse", ale naprostá pecka ve všech ohledech. Není možné vystihnout žánr, špatné či dobré stránky filmu, nic z toho ... protože tento film je jenom dobrý a v jisté své podstatě a smyslu DOKONALÝ ... Ano, po mnoha letech jsem konečně zase viděl dokonalý film, který se rodí tak možná jednou za 10 let ... Můj TOP 10 žebříček film nenaboural, protože jsem přece jen specifického založení, ale i tak jej považuji za VRCHOL světové filmové produkce, vrchol mnoha žánrů, poctu a čestnou vzpomínku na Židovské oběti holokaustu a tak trochu i fantazii, jak by mohlo tehdy v těch strašných dobách něco být ... ale nebylo ... Absolutní perlu a skvost z tohoto filmu pak dělají herecké výkony, které jsou v některých případech snad až nad běžnými lidskými možnostmi a my poprvé od Tarantina vidíme, co to znamená, HRÁT!!! Smekám před tímto kouskem a nemám sebemenších výhrad, BRAVO !!!!

 • (379 bodů)
  4. 2. 2015 13:58
  95%
  0
  0
  lord

  Snímek, který změnil můj názor na filmy od Tarantina. Přesvědčil mě, že jeho starší počiny mám shlédnout znovu, důkladněji a s jiným náhledem. Poprvé jsem si uvědomil velké filmové mistrovství tohoto režiséra. Velký podíl na tom mají i skvělé herecké výkony Christopha Waltze a Brada Pitta, v čemž jim zdárně sekundují i ostatní. Nejvíce mě fascinuje režisérův cit, pro probouzení smyslů diváka. Kouření cigarety, pojídání štrúdlu, či prvotní scéna v domku, kde se ukrývá židovská rodina.. Moc pěkné. Pár procent ubírám za poněkud ne moc reálnou pointu s židovskou majitelkou kina. To si v nacisty řízené zemi neumím moc představit. Ale vše ostatní to vynahrazuje, a proto 95 %.

 • (366 bodů)
  6. 1. 2016 18:45
  85%
  0
  0
  kurcova-simona

  "Each of you owe me 100 nazi sculps! And I want my sculps." Možná tohle někomu posloužilo jako ultimátní pomsta, ale jak je u Tarantina zvykem hlavně se tu žvanilo a to ve stopáži přes 150 minut to už musí za to stát. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že Tarantino žvaní a žvaní, aby jeho pointa na závěr měla patřičnou sílu.

 • (173 bodů)
  9. 1. 2010 19:45
  65%
  0
  0
  Robert Neville

  Osobně mám Tarantinův styl rád. Na jeho vějičku jsem se chytil už filmem Pulp Fiction a v podstatě více či méně jsem byl od té doby vždy spokojen. Inglourious Basterds mě ovšem překvapilo...už v polovině filmu jsem v podstatě usínal a od totálního zhroucení se do ARM spánku mě uchránilo jen nahé tělo opačného pohlaví, které se na pohovce válelo vedle mě. Inglourious Basterds je pro mě osobně trochu zklamáním, i když ne tak velkým, abych nedocenil jistou dávku originality a brutality, která dostává v rukou Tarantina nový a osobitý rozměr.

1 2 dalsi posledni
86 85 ?
 • muzz 75%
 • bmagic 80%
 • EXpenzza 85%
 • rkotvald 80%
 • Aya.chan 70%
 • Kalkyno 75%
 • hp24 80%
 • jeromes 100%
 • ErizChan 90%
 • JanTung 95%
všechna hodnocení (283)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele kendice
1. místo z 12 v žebříčku uživatele Mildik15
1. místo z 10 v žebříčku uživatele wenne
1. místo z 104 v žebříčku uživatele dav.bal
4. místo z 73 v žebříčku uživatele Carpaccio
5. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
6. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
6. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
3. místo z 9 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: