John Wick: Chapter 2 (USA)
USA USA
122 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller
Motto: Nedráždi hada bosou nohou

Obsah

:
V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, více »« méně

Režie

:
Chad Stahelski

Scénář

:
Derek Kolstad

Herci

:
Ruby Rose Keanu Reeves Bridget Moynahan Ian McShane Peter Stormare ...
Premiéra: 23. 2. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  3
  0
  23. 2. 2017
  Sheldon (9341 bodů)

  John Wick 2 už není film natočený kamarády takřka na koleně jako jednička, ale regulérní hollywoodská produkce natočená v New Yorku a Římě a podle ohlasů kritiky a diváků je jasné, že je to ještě větší úspěch, než jednička. Myslím si, že Wick se vrátí i potřetí. Opět tedy platí, že pokud máte rádi pořádnou staromódní akci a Keanu Reevese, který přebije i občasné lapsy v logice příběhu nebo režii, tak byste neměli být zklamáni.

 • 85%
  0
  0
  2. 3. 2017
  lamps (6964 bodů)

  Akční film pohybu v plné parádě. Sice s až povážlivou absencí sebekontroly v občas příliš natahovaných akčních scénách, ale zato s nejopojnějším nadhledem a nejfunkčnější syntézou všemožných žánrových motivů za hodně dlouhá léta. John Woo má konečně řádného nástupce.

 • 65%
  0
  0
  5. 3. 2017
  Standa. (5562 bodů)

  Bohužel, budu muset být trochu kritický, protože se stalo přesně to, čeho jsem se nejvíc obával při pohledu na 122 minutovou délku filmu. Druhé pokračování nebylo vůbec špatné, ale hrozně brzo mě začali nudit ty předlouhé scény a hluchá místa, kde jen tak někdo nesmyslně chodí, atd. Otevřený konec mě ovšem nastartoval natolik, že se na další pokračování těším i přes to všechno, co mě zde trochu zklamalo.

  • Dynamická hudba
  • Opětovné setkání Nea a Morfea po 14 letech
  • Keanu Reeves běhá jak Steven Seagal :D
  • Někdy možná až moc strohé dialogy(a teď nemyslím tu němou holku)
 • 10%
  2
  3
  27. 2. 2017
  Pas (4641 bodů)

  Procentoví onanisti tady zase exhibují nad černo-černou tmou ve které se odbývá 80% soubojů která má zakrýt konstatní fádnost naprosté většiny snímku. Inovace tady sice malá je, místo zlých a zprofanovaných rusáků jsou hlavními záporaky italské špagety z Cosa Nostry.Matrixový hrdina Keanu Reeves sice na šarmu příliš neztratil ale nemá pořádného protihráče a dějově to je ještě horší odvar Ramba II. kde jedinou zápletkou je kolik střel vyjde z hlavně najednou.Na trojku by se tvůrci mohli vypravit někam do Číny ale uvidíme jak to bude s americkými dluhy vůči téhle zemi a tak je možné , že si Keanu v trojce zakope do hlav mexikánů ...Nezáživné jak hodně ojetá deska která se není schopná posunout dál a na stejném místě se vždy zastaví a opět vrací do výchozí pozice. O čem však nepochybuji je fakt , že si získá hordu příznivců kteří pak nejlépe na ulici budou předvádět své počiny v duchu Jonathana Wicka.

 • 80%
  4
  0
  23. 2. 2017
  Tom Hardy (3806 bodů)

  Potvrzení toho, že krvavý akční film je plnohodnotné umění, které patří do galerie. Oproti jedničce už chybí prvek překvapení, finále ale potěšilo důslednou osudovostí, která konečně naplno přijímá pravidla hongkongské akční školy (jaká škoda, že na iDnesu to neocení, protože Spáčilka tradičně vzala kramle cca 15 minut před koncem ). Jestli je dvojka lepší než jednička, to v tuhle chvíli úplně posoudit nedokážu. Ale navazuje výborně. Scénu v metru tesat do kamene.

 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2017
  rkotvald (2743 bodů)

  Jednička byla fajn, ale Stahelski v ní kaskadéra nezapřel a některé elementární prvky tam chyběly. Dvojka je lepší. Mužná, hmatatelně surová a tvrdá, zároveň natočená relativně za pakatel a přitom stylová, jako televizní reklama na nový model Mercedesu. Scény v Itálii, nebo ve skleněném bludišti hovoří za vše. Funguje to i jako plnohodnotný akční film, jehož mytologie je oproti prvnímu dílu level up, děj je vrstevnatější a přestřelky ještě šťavnatější. Vůbec akce jako taková je prvek, který je dotažen k dokonalosti. Málokde uvidíte taková komba, tolik střelby a hlavně tak neskutečně přehledně, a chlapsky silově natočené bojové scény. Mnohdy bez střihu a úhybu kamery. Je tedy jasné, že Reeves se nadřel, ale hlavně že tím žije a zbožňuje to. Herecky téměř bez výhrad rovnoměrně rozvržené. Super štěky Franca Nera, Stormera, Fishburna. Božský Common v roli tvrdého bodyguarda. Vůbec bitky mezi Wickem a Commonem byly jedny z nejlepších co kdy kdo natočil. Konkurovat tomu může snad jen Raid. Jestli to takhle bude bobtnat dál, máme se ve trojce na co těšit.

 • 90%
  0
  0
  7. 3. 2017
  HappyPiere (2730 bodů)

  Někomu nemusí sedět táhlejší část příběhu, která rozvíjí mytologii světa Johna Wicka, ale pro mne to byla jedna z lepších částí. Celkově film "trpí" značným střídáním tempa, ale jinak je to krásná ukázka toho, jak se dá točit akční film, když nemusíte hlavního herce neustále nahrazovat kaskadéry. Parádní podívaná (příběh samozřejmě bídnej).

 • 80%
  1
  0
  24. 2. 2017
  JosefTomas (2526 bodů)

  Keanu Reeves se vrací, aby zase přelámal pár kostí v těle a postřílel řadu nepřátel. John Wick je zpět a čekání se vyplatilo. Pro ty, co chtějí kvalitní příběh, musím ihned zklamat. Příběh a zápletka je dosti jednoduchá a není hřebem večera. Hřebem je totiž akce. Akce je udělána mnohem lépe a propracovaněji. Choreografie takřka dokonalá, přestřelky skvost a Reeves jen potvrdil, že si uznání charismatického vraha zasloužil. Všechna akce je detailně promyšlená a Strašák(Baba Jaga) se vrátila, jako nikdy před tím. Dvojka je perfektním nástupcem jedničky, sice má, co se týče zápletky, nudnější příběh. Ale dokáže ho nahradit skvělou akcí, hláškami a zase akcí. Navíc vše podtrženo rychlým dějem.

 • 80%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Fxxx (799 bodů)

  Potvrzení toho, že krvavý akční film je plnohodnotné umění, které patří do galerie. Oproti jedničce už chybí prvek překvapení, finále ale potěšilo důslednou osudovostí, která konečně naplno přijímá pravidla hongkongské akční školy (jaká škoda, že na iDnesu to neocení, protože Spáčilka tradičně vzala kramle cca 15 minut před koncem ). Jestli je dvojka lepší než jednička, to v tuhle chvíli úplně posoudit nedokážu. Ale navazuje výborně. Scénu v metru tesat do kamene.

 • 90%
  0
  0
  19. 3. 2017
  martin-kubista (692 bodů)

  Na film se mi původně ani moc nechtělo (jednička mě zase tolik nenadchla), ale naštěstí jsem se enchal přemluvit. Dvojka mi přišla mnohem svižnější a akční scény víc propracované. Ústřední zápletka není moc složitá, ale tomuhle stylu to jen a jen prospívá. Hlavní hrdina je lehce nesmrtelný, ale scény vypadají i tak věrohodně (způsob držení zbraní, postup střelby, souboj muž proti muži atd). Rozhodně pro mě docela překvapení a jeden z nejlepších čistě akčních filmů poslední doby.

  • čistokrevná akce
  • akční scény působí "věrohodně"
  • 85%
   1
   0
   23. 2. 2017
   tedoun (639 bodů)

   Předem děkuji pro kinobox za pozvánku. Byl to dobrý film až na to, že teď chci kapitolu tři protože... odpověď je na konci filmu. Tak na to běžte je to super film a Keanu dokázal,že nejen Tom Cruise umí hrát podobné film. Dávám 85!

  • 90%
   2
   0
   1. 3. 2017
   Kick077 (537 bodů)

   Pokračování, které hezky navázalo na předchozí díl a udrželo tempo jedničky. Možná že byl sled událostí ještě rychlejší než u jedničky. Když jsem viděl stopáž před filmem, tak se mi nechtělo věřit, že by bylo možné, aby film utekl a celou dobu si udržel úroveň, ale ukázalo se, že to možné je. Nudit jsem se nestihnul. Navíc veškerá akce byla podaná s elegancí. Jsem zvědavý na trojku. Závěrečná scéna si udělala parádní prostor pro pokračování.

  • 75%
   4
   0
   23. 2. 2017
   siginho (528 bodů)

   Ano je to skvělá podívaná.Akční boje na luxusní úrovni.
   Ale chybí mitrochu lepší dějová linka a rozumnější logika.
   Tolik mrtvol by nezvládl ani Lungren v dobách největší slávy.
   Relaitka by byla ais torchu jinde...
   Po kotpilpvačce ze schodů by se nikdo nezvedl.
   Ale nebude se v tom nimrat. Jen mám obavu,aby dnešní mládež třeb aneuvažovala o tom, že se do opravdu dokázat. životnost hlavního hrdiny by v reálném světě byla cca 4 střety. :-)
   Mně se to stejně líbilo.
   Slunce, seno je taky sračka ,a le koukám na ot rád :-)

   • Reeves a jeho kamenná tvář
   • přehnaní žovitnost
  • 85%
   1
   0
   1. 3. 2017
   Bemiurg (503 bodů)

   Po delší době opět ryzí akční film. Stačí při vstupu do sálu odstavit na dvě hodiny logické myšlení a královská zábava je zaručena. Ve filmu není jediné hluché místo, děj příjemně odsýpá a drží divákovu pozornost až do konce, který je otevřený a přímo volá po pokračování.

  • 90%
   2
   0
   1. 3. 2017
   memphistto (400 bodů)

   Stará škola v novém kabátku, i takto by se dal popsat tento Rkový počin a je dobře, že to není slátanina pro 12 leté. Kdo od filmu příliš nečeká a chce se jen pobavit bude odměněn víc než chtěl. akce, akce, akce to je náplň celého filmu a jelikož je film kratší stopáže, tak se nestihne ani omrzet. :)

  • 90%
   1
   0
   1. 3. 2017
   wtemplar (351 bodů)

   Opět se jedná o poctu klasickým akčním filmům, kde nesmrtelný hrdina je sám proti celému světu a opět to funguje jako v prvním díle. Oproti jedničce přibylo zajímavějších soubojů, ale naopak absolutně zmizel hudební doprovod (jednička měla skvělý soundtrack, tady není nic).

  • 75%
   1
   0
   1. 3. 2017
   dis (346 bodů)

   Přednosti: Je tam pes. Taky Keanu Reeves, kterýmu fandím už hezký roky - protože je sympaťák i jako soukromá osoba, a pokud dostane roli určitýho typu, tak předvede, že umí hrát. A dočkáme se parádních řežeb. Kdo říká, že tenhle testosteron ronící film je jenom pro chlapy? Mluvil jsem s pár nadšenejma divačkama, a nevzaly jen Reevesův dojímavej ksicht a pár záběrů na holý bicepsy. Choreografie, načasování, provedení akčních scén víc než lahůdkový. Jestli (říkám "jestli") existuje nějakej reálnej svět zabijáků, tak by měl vypadat jako tenhle vymyšlenej: je takovej úhlednej a kulantní. Plus: vorvanej protagonista - ideální model hrdiny, kterej to schytává na budku, a přesto jde dál. Mínus: když se jeden zamyslí, scénář je vo ničem. Žádnej podkres, druhej plán, všechno jen slouží k vytvoření bitevní scenérie, který dominuje Baba Jaga. I když možná - ono by se i nejaký poselství našlo :-)

  • 90%
   0
   0
   2. 3. 2017
   Ghost Dog (243 bodů)

   Viděno v Imaxu (2D) a naprostá spokojenost. Nedostal jsem, co jsem čekal, dostal jsem víc než jsem čekal. Vymazlená akční jízda, která s úctou rožšiřuje univerzum kapitoly 1 a doufám, že kapitola 3 přijde brzy. Neo má problém, John Wick rules.

  • 85%
   1
   0
   1. 3. 2017
   zrzinda2408 (228 bodů)

   Film ze 2 třetin obsahoval přesně to, co jsem od něj čekala a pak několik milých překvapení a pár maličkostí, které bránily tomu, aby film byl opravdu klasika. Je zvláštní, že i přes tu syrovost dokáže diváka vtáhnout do děje a zaujmout. Ne každému se musí líbit, ale za mě jednoznačně ano. Ženy ze sálu často odcházely :)

  • 80%
   0
   0
   7. 3. 2017
   kapibara (166 bodů)

   Keanu Reeves je srdeční záležitost. A akční žánr mu sedne jak hrnec na... Je skvělé, že se k němu vrátil respektive k jeho čistému půvabu a nesnaží se prosadit přes dalších 47 dalších filmů. Je to stejný případ jako Deadpool. A doufám, že zakončení trilogie bude správně uzemněné a zároveň velkolepé.

  • 95%
   1
   0
   24. 2. 2017
   milan-lise (142 bodů)

   Kdo je fanoušek těchto filmů, bude nadšen, akce v zrcadlovém labyrintu, střelba skrz vodní stěnu, hudba opět excelentní, režie také, prostě akční film se vším všudy a ještě a narážka na matrix

  • 90%
   1
   0
   1. 3. 2017
   mustafee (115 bodů)

   Perfektní! Nejen Keanu a jeho skvěle natrénované akční scény, ale především mne bavilohlubší nahlédnutí do světa zabijáků. Jejich pravidla a postupy jsou skvěle sestaveny. Opravdu jsems spokojen a už teď se těším na trojku, která by měla celý příběh Wicka ukončit.

  • 100%
   0
   0
   7. 3. 2017
   aja-vachlerova (59 bodů)

   2 dil je mnohem lepsi nez 1 dej je velice velice zajimavy a zarazil me do sedacky a nenechal v klidu ikdyz stale cekate az john umre vlastne hlavni hrdina nikdy neumre :D ale i presto je dil opravdu zajimavy a napinavy. Libi se mi jak je celkove film promysleny do detailu

  • 80%
   0
   0
   17. 3. 2017
   atam (28 bodů)

   Vizuálně vytříbenější pokračování. Netrpí obvyklými neduhy dvojek a naopak disponuje jejich klady. Akce je více, je minimálně stejně dobrá, nápaditá a překvapuje i když o moment překvapení díky prvnímu dílu přišla. Zpočátku je druhý John Wick vlastně stejný jako ten první, nicméně není to nijak na škodu a postupem času začne být přece jenom jasné, že tenhle film je opravdu větší a v jistém ohledu ještě nápaditější než první díl. Moc se mi líbil propracovanější svět všech vrahounů, velký lov na Johna Wicka a zrcadlové finále.

  83 76 ?
  • karel-servus 70%
  • martin-fryz 90%
  • king-kurt 65%
  • Chimpanzee21 95%
  • martin-kubista 90%
  • Elizabett 75%
  • atam 80%
  • PandaPool 95%
  • HenryCZ 85%
  • Reacherjack2016 85%
  všechna hodnocení (51)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  10. místo z 23 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Na John Wicka 2 byla kladena velká očekávání, ale celý tvůrčí tým, který ze sebe vydal maximum a nebál se prakticky ničeho. Takže se John vrátil a rozhodně...”

  19. místo z 59 v žebříčku uživatele JosefTomas

  „Čekání se vyplatilo a John opět rozdává rány, střílí hlavy v desítkách a hlavně dokáže zase pobavit.”

  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: