Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

A Million Ways to Die in the West (USA)
« další názvy »
USA USA
116 minut

Žánry

:
Komedie, Western

Obsah

:
Jak může normální člověk přežít na místě, kde Zubatá číhá doslova na každém kroku? A jak tam může přežít chronický posera s panickou hrůzou ze smrti? Albert více »« méně

Režie

:
Seth MacFarlane

Scénář

:
Seth MacFarlane Alec Sulkin Wellesley Wild

Herci

:
Seth MacFarlane Charlize Theron Amanda Seyfried Liam Neeson Giovanni Ribisi ...
Premiéra: 12. 6. 2014
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (5897 bodů)
  22. 11. 2015 21:23
  70%
  0
  0
  Sheldon

  Předně, hollywoodská komedie a dodejme sebeblbější americká komedie je vždy dokonale odvedené řemeslo. Všechny záběry jsou ostré, nikde nic nešumí, zvukový mix je na špičkové úrovni. Pokud tvůrci mají peníze a McFarlane měl k dispozici 40 milionů dolarů, dá se najmout, kromě velmi drahých herců, téměř kdokoli. Velké uznání si musí zasloužit autor hudby Joel McNeely, který se na soundtracku opravdu vyřádil a filmu výrazně zvyšuje celkové hodnocení. Filmová hudba je prostě složka, která se ošidit nedá. Tedy dá, ale důsledky všichni dobře známe.
  Tvůrci snímek natočili ve výtvarně úchvatné scenérii amerického západu, takže film skutečně vypadá jako klasický americký western a pokud k tomu dodáte chytlavou hudbu, několik vynikajících gagů a zajdete si do kina na velké plátno s partou kamarádů třeba do letního kina a budete chtít jen tak vypnout, možná to vůbec není špatný program. Mimochodem, gag s Christopherem Lloydem je vážně klasa.

 • (3744 bodů)
  17. 5. 2016 13:07
  65%
  0
  0
  lamps

  Podle recenzí jsem čekal směs nechutných a vulgárních vtipů, což jsem také dostal, ovšem v natolik neotřelém a originálním podání, že jsem se chtě nechtě nahlas a často smál. Ono mi přijde vtipné už jen to, že všechny ty oplzlé MacFarlaneho hříchy vypouštělo z úst tolik hereckých es, nemluvě pak o tom, jak smrtelně vážně nebo naopak roztomile dementně se při tom dokázali tvářit. Ale abych scénáři moc neškodil, některé džouky jsou skutečně znamenité a celková "propagace" divokého západu, kde všechno hrozně zapáchá a i návštěva jarmarku představuje smrtelně nebezpečnou záležitost, si také získala mé vřelé sympatie. Ke konci už sice MacFarlane pomalu ztrácí dech, ale pořád má v zádech jak přenádhernou Charlize Theron, která je usměvavá a energická jako ještě nikdy, a také Liama Neesona, který si záporáka střihl očividně s velkou chutí. Ale jestli si tenhle film kvůli něčemu vážně zaslouží diváckou pozornost, tak jsou to naprosto dokonalá camea - například scéna po titulcích (konkrétně po "THE END") mě zatím nikdy takhle moc nepobavila..

 • (2551 bodů)
  5. 2. 2016 11:41
  70%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Pitomost to byla, některé fórky byly fakt za hranicí vkusu, ale celkově jsem se prostě bavil královsky. Někde na úrovni Manituovi boty.

 • (1405 bodů)
  18. 10. 2014 21:56
  80%
  0
  0
  Jiřík54

  Velice vtipná, místy hrubozrnějšího rázu, parodie na westerny, kde je možné všechno. V některých momentech trochu více ukecaná, vcelku však lehce naivní s dobrými hláškami a dost dobrými hereckými výkony Setha MacFarlanea, Charlize Theron, Giovanna Ribisi či Liama Neeesona s tečkou na konci Jamie Foxem v roli Djanga. Kdo má rád parodie a místy černý humor bude jistě spokojen a rozesmátý.

 • (1214 bodů)
  5. 6. 2014 06:51
  90%
  0
  0
  VasaFlasa

  Jednoduchá komedie od pana Setha MacFarlanea, který se drží svého rukopisu. Pakliže vás rozesmála komedie Ted, pak je tento film natočen přímo pro vás. Ostřejší vtipy, narážky na již klasiky (Návrat do budoucnosti a Nespoutaný Django), štěky slavných herců (Christopher Lloyd, Ewan McGregor, Jamie Foxx, Ryan Reynolds) a rychlé náhodné vtipy. Prostě letní westernová odpočinková komedie, která si lehko najde své příznivce.

 • (1031 bodů)
  2. 8. 2014 20:20
  55%
  0
  0
  michaela159

  Blbost, u které se nedá nesmát... Avšak scénář by mohl být lepší.

 • (729 bodů)
  10. 6. 2015 18:16
  40%
  0
  0
  Pajmen

  Kdyz jsem videl trailer, rezal jsem se smichy a cekal jsem od filmu ohnostroj silenosti a cernyho humoru. Bohuzel to tak nedopadlo. Vtipne narazky nebyly dobre zahrane a navazane s dejem, takze to misty vyznelo fakt trapne. Zpetne muzu rict, ze presne takovy je humor Setha MacFarlanea. Hazi skvele glosy, ale sam nic vytvorit neumi.

 • (682 bodů)
  11. 11. 2014 10:20
  45%
  0
  0
  evana

  Trapné trapné trapné. Fekální a trapné vtipy jeden vedle druhého. Ani romantická rovina to nespravila. Celý film jsem spíš kroutila hlavou nad scénářem a režií a zasmála jsem se snad 3x. Po Méďovi docela zklamání.

 • (306 bodů)
  25. 7. 2015 16:28
  70%
  0
  0
  marvan

  Prostě Divoký západ a hezká žena, to nesmí chybět, trocha humoru k tomu...

 • dis
  (231 bodů)
  29. 1. 2015 15:56
  70%
  0
  0
  dis

  65%
  Slyšel jsem o tom filmu dost hrůzné zvěsti, docela drtivé recenze. Mám z něj podobně smíšené dojmy jako z dalších snímků podobného typu - zrovna nedávno Mortdecai, kterému se ostatně v leckterém ohledu podobá nejen tím, že jde o komedii a svého druhu retro (byť spadá do jiného žánru). Pozitiva - hudba mile evokující klasické "velké" westerny. Pečlivá a nadšená režie včetně místy až autentické dobové atmosféry, krásná kamera, dobré herecké výkony. Člověk si v průběhu sledování řekne: co má na tom vlastně být špatně? Pak mu to dojde... Ona to vlastně ani není parodie - uměl bych si ten snímek představit jako klasický film z časů rozkvětu poválečných westernů. Jenže tenhle příběh se už dnes nedá vykládat postaru. Viděl bych ho jako baladické, naturalistické drama. A druhá cesta, kterou MacFarlane pustil, je nátěr parodické veselohry. Jenže camea Návratu do budoucnosti III a Djanga, hříčky se slavnými herci a dobovými odkazy a šťavnaté vyjadřování hlavního hrdiny, které má zastřít, že je to chytrý a kultivovaný chlápek, ještě plnokrevnou parodii nedělají. Příliš mnoho MacFarlana. Příliš mnoho proslovů o špatným Západě. Nekonzistentní vyprávění. Ale v zásadě fajn film. Trošinku sentimentální a naučný, ale nevadí. Dám si ho znova, až na mě přijde chandra.

 • Host
  21. 6. 2014 10:16
  0
  0
  Host

  Také doporučuju. Parádní oddechovka na léto. Velmi zajímavé mi přišlo to umístění děje na divoký západ - originální. A Charlize Theron vyloženě stárně do krásy. Komu se líbil Méďa, tak nemůže šlápnout vedle.

65 56 ?
 • Vali 55%
 • Liboul 75%
 • lamps 65%
 • FiL44 55%
 • kubi.sarka 45%
 • Yancl 60%
 • Ombak_Penari 70%
 • maniak 65%
 • HappyPiere 55%
 • jindra-bazi-zahor 70%
všechna hodnocení (75)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

113. místo z 213 v žebříčku uživatele Psisko59
Sdílet tuto stránku:

Partneři: