Památkáři (2014)

The Monuments Men (USA)
« další názvy »
USA USA
Německo Německo
112 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Komedie, Válečný, Životopisný

Obsah

:
Film podle skutečné historie vypráví o největším lovu pokladů v historii. Památkáři jsou méně známou vojenskou jednotkou, která působila během světové více »« méně

Režie

:
George Clooney

Scénář

:
George Clooney Grant Heslov Robert M. Edsel Bret Witter

Herci

:
George Clooney Matt Damon Bill Murray (I) Cate Blanchett John Goodman ...
Premiéra: 27. 2. 2014
Distributor: Cinemart

Komentáře

znaků
 • (5897 bodů)
  28. 12. 2015 22:47
  70%
  0
  0
  Sheldon

  Slavný příběh, skvělí herci, můj oblíbený režisér a výsledek? Oh, no. Sakra jak to, že to nefunguje? Vždyť tam bylo zaděláno na tolik povedené akce a dobrodružství a když pak umírají hrdinové filmu v naprosto pitomě inscenovaných scénách, tak si člověk jenom říká, že takhle ne. Nudil jsem se, přiznám se.

 • (3709 bodů)
  27. 11. 2014 23:43
  55%
  0
  0
  bidlobox

  Když vzpomenu Památkáře, zase začnu zívat. Už námět se mi moc nezdál - taková ta malá skupinka bratrů ve zbrani, která na pozadí válečných událostí plní nějakou tu spešl misi - to už tu bylo nespočetněkrát, ale zachraňování památek? To už skoro zavánělo průserem. No, musel jsem si několikrát přečíst v titulcích, že to režíroval opravdu Clooney, protože jsem nechápal, kam dal svůj talent. Ještě tak kdyby to režíroval Woody, chápal bych to jako frašku, ale tohle si nedokážu vysvětlit. A ta divná mapa Evropy s hakenkrajcem, co to jako mělo bejt? Pokus o vtip?

 • (1774 bodů)
  21. 2. 2016 10:19
  60%
  0
  0
  rkotvald

  Žánrově nevyjasněný sjezd velkých hereckých hvězd, jenž nedokáže dojmout v dramatických částech, ale ani pobavit v odlehčenějších polohách. Snaha o připomenutí, až glorifikaci památkářů je od Clooneyho více než chválihodná, bohužel režijně i vyprávěním nezvládnutá.

 • (1214 bodů)
  20. 3. 2014 13:56
  40%
  0
  0
  VasaFlasa

  Tento film mě příliš neoslovil a podle hereckého obsazení jsem čekal humornější a válečnější příběh. Suma sumárum 2 vtipné scény na 112 minutový snímek je podle mě dost slabota.

 • (765 bodů)
  3. 11. 2014 09:32
  75%
  0
  0
  salisbury

  Zajímavý příběh za času druhé světové války, ve kterém skupinka dobrodinců se snaží zachránit lidské životy žijící v uměleckých dílech nesmírných hodnot a kvalit. Stojí lidský život za záchranu těchto artiklů mapující naši historii? To je otázka, která mi hlavou neustále letěla jak Cupidův šíp putující mým kunsthistorickým srdcem. Obětovat svůj život, aby lidé mohli stát v Louvru frontu na chvilkový pohled z očí do očí s Monou Lisou či další pohled pln dokonalosti na Leonardovu skvělou práci obsahujíc na plátně rozmilou Dámu s hranostajem, nejen Rembrandtovi autoportréty, neskutečně rozkošnou Dívku s perlou od Vermeera, brilantní sousoší Občané z Calais od Rodina a Michelangelovu Madonnu z Brugg, která se stala symbolikou tohoto filmu. Je plno děl, která naplňují naše umělecká srdce pocitem neskutečné krásy a má otázka asi mnou zůstane nezodpovězena, ale rozhodně můj velký dík patří těm, jenž se rozhodli svůj život položit za to, aby my jsme se mohli těšit z přítomnosti starodávného umění i nezůstalo zapovězeno v troskách sutin a plamenometných spálenišť.

 • (616 bodů)
  13. 3. 2015 12:58
  45%
  0
  0
  davsuch

  Musím říct, že takto slabý film jsem už hodně dlouho neviděl. Film bez příběhu, nudný a nepochopitelně rozkouskovaný. Za zmínku stojí jen to, že autoři se snažily zachytit málo známé fakta a události 2. světové války a věrně je přenést na filmové plátno. Kdyby tam nebyla tato ušlechtilá myšlenka, tak je celý film jen kupa filmového odpadu. 45%

  • snaha tvůrců znázornit málo známé fakta o 2. světové válce
  • snaha tvůrců vykreslit události podle skutečnosti
  • chybějící příběh, který by zaujal
  • nepochopitelné obětování hlavní hrdinů v situacích, kdy je každému jasné jak to musí dopadnou
  • velká roztříštěnost příběhu. Jde spíš o jednotlivé události a scény poskládané do hromady, než o nějaké vyprávění. člověk se chytá až daleko za polovinou filmu, pokud bude mít tu trpělivost u filmu vydržet
  • nevalné herecké výkony
 • (425 bodů)
  2. 12. 2014 19:25
  70%
  0
  0
  myllyn

  Další z Clooneyho počinů, ve kterém hraje a zároveň režíruje, který se rozhodně nezapsal natrvalo do mé šedé kůry mozkové.

 • (360 bodů)
  12. 5. 2014 13:43
  90%
  0
  0
  hrona

  Památkáři jsou na můj vkus velice povedení. Po dlouhé době jsem zase získal pocit, že se dají natočit válečné filmy podobné Mash, Hlavě 22, či vítězství války v podání pana Lennona. Zkrátka nechybí humor, ale dokáže se do děje vklínit i dramatická linie. Jediné, co tomuto filmu dost ubližuje jsou příšerné patriotické žvásty pana Jiříka, za ty bych ho na místě......Jinak film působí svižně, opravdu hodně dobře vybrána parta herců, počínaje oblíbenci Goodmana, Murrayho a Cate, přes stálice Clooneyho a Damona až k Balabánovi, Dujardinovi a pro mě zbytečně rychle ukončeného gentlemana Bonnevilleho. Palec nahoru, povedlo se.

 • (300 bodů)
  27. 2. 2015 14:25
  50%
  0
  0
  lord

  Takto rozporuplný film jsem již neviděl dlouho. Herecké obsazení, téma, to vše slibovalo dobrý zážitek. Filmu však něco chybělo, takové to vnitřní propojení mezi divákem a snímkem. Ani by mi nevadilo, že se vše odehrávalo jako v mnoha jiných amerických filmech - něco je potřeba udělat, tak seženeme lídra, ten si sežene tým a ten pak vše zázračně splní ke spokojenosti všech, prostě klasický americký teambuilding.. :) Za mě tomu chyběla notná dávka šťávy, šlo to udělat mnohem lépe, tedy pouze 50 %.

 • (242 bodů)
  27. 2. 2015 11:30
  80%
  0
  0
  dancemusic2012

  Hezky, napinavy a obcas i usmevny snimek o vojacich-kamaradech, kteri se rozhodli zachranit obrazy a cennosti ukradene nacisty za 2. svetove valky.

 • (233 bodů)
  11. 3. 2014 15:15
  65%
  0
  0
  Bigrambo

  Fešák z reklamy na kávu si zase na chvíli odskočil k filmu a rovnou se posadil i na režisérskou stoličku. Jenže se bohužel nedokázal rozhodnout, jak svůj počin (s obrovským potenciálem) vlastně pojmout a tak namíchal koktejl komedie a patetického dramatu, což filmu trochu uškodilo. Povedené komediální scény, o které se převážně staralo duo Bill Murray – Bob Balaban, totiž byly vždy zabity nějakým tím klišoidním pokusem o zdramatizování, aby to zase nebyla taková sranda (motivační řeč do vysílačky, čtení dopisů apod.). Dlouze jsem přemýšlel vyšším hodnocení, ale právě kvůli těm dramatickým patetickým kecům, které byly míněny neskutečně vážně, to nechám na konečných 65%. I tak ale stojí za to se na tuto herecky nabitou bandu zachraňující umění mrknout!

 • (33 bodů)
  2. 4. 2014 23:20
  50%
  0
  0
  xbore

  Vůbec jsem nevěděl, že taková jednotka existovala. Toto téma mě zlákalo a přišel jsem na film s velkým očekáváním. Nekonalo se. Zvláštní dějová linka, nudná až k usnutí. Taková škoda! Dovedl bych si představit lepší zpracování příběhu. Chtěl jsem vidět napínavý děj, který eskaluje záchranou uměleckých skvostů...A chtěl jsem plakat při pohledu na pytle vytrhaných zubů... Nic takového jsem však u tohoto filmu nezažil. Ale abych nebyl až tak zlý, jediné co mi tento film přinesl byl fakt o existenci této jednotky a oživení si toho, co kdysi chudáci židé museli podstoupit...Herci OK, ale to bylo asi tak vše...

61 55 ?
 • Pas 5%
 • rkotvald 60%
 • HappyPiere 60%
 • zdenek-halfar 75%
 • ballrog 50%
 • MrRavy 40%
 • Sheldon 70%
 • czech-movie 60%
 • campinoo 75%
 • McFous 25%
všechna hodnocení (90)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

50. místo z 53 v žebříčku uživatele budullin
78. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
78. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
170. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
Sdílet tuto stránku:

Partneři: