Hacksaw Ridge (USA)
USA USA
Austrálie Austrálie
131 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný, Životopisný
Motto: Příběh amerického vojáka, který se během války stal hrdinou bez jediného výstřelu.

Obsah

:
Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, více »« méně

Režie

:
Mel Gibson

Scénář

:
Andrew Knight Robert Schenkkan

Herci

:
Teresa Palmer Andrew Garfield Vince Vaughn Sam Worthington Hugo Weaving ...
Premiéra: 10. 11. 2016
Distributor: Bioscop

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  2
  1
  22. 11. 2016
  Sheldon (8948 bodů)

  Desmond Doss je totiž superhrdina, ale z masa a kostí, s chybami, s pochybnostmi, který je odhodlaný dělat správné věci a přijímat nedostatky okolí. V tom je největší přínos tohoto zajímavého příběhu. Přiznám se, že mě film oslovil a rád bych vyslovil uznání hereckému ansámblu, protože všichni předvádí skvělé výkony. Oproti nedávnému tankovému dobrodružství Železná srdce s Bradem Pittem je tento casting o dobrou třídu lepší. Andrew Garfield se podle mého soudu oskarové nominaci nevyhne, stejně jako minimálně střihač, autoři výpravy a dost dobře i Vince Vaughn, který se konečně po letech dočkal role odpovídající jeho mnohovrstevnatému hereckému talentu.  Hacksaw Ridge je skvělý film a je vedle Gibsonova Statečného srdce dalším vynikajícím počinem v jeho režisérské kariéře a konečně má také propracovaný scénář. Mimochodem tento film je křesťanštější než deset Umučení Krista dohromady a to tak, že podle mého soudu nemůže nikoho urazit.

 • 70%
  3
  2
  21. 11. 2016
  lamps (6686 bodů)

  Mel pořád úplně nezmoudřel. Vizuálně i akusticky atakuje a místy posouvá over the top sekvence filmové válečné vřavy (při první bitevní scéně máte potřebu se v kině krčit, aby vás nezasáhla odlétající střepina nebo cákanec krve), vypravěčsky je tenhle kontroverzní tvůrce sice naprosto přesný, ale viditelně mu schází jakákoli stylistická kreativita ve formě celkového systému díla. Snímek tak trochu působí jako slepenec více notoricky známých filmů na bázi zdejších témat a motivů, a přestože vše, co se v něm stane, je vzhledem ke klasickým módům vyprávění správně, nenajdeme tu jediné ozvláštnění, jedinou autorskou přidanou hodnotou vyjma litrů krve a vyhřezlých vnitřností. Velké plusy za většinu herců (opakuji herců, ne Garfielda ), důkladnou a kvalitní psychologii a za odporně skličující atmosféru, kterou dokázal charakter přímého boje v žaludku i v myšlenkách vyvolat. Nedostatky naopak v přepáleném patriotismu a úsměvné ikonizaci hlavní postavy, která chvílemi posílá celé filozofické poselství někam na mentální úroveň Forresta Gumpa a Bubby. Na druhou stranu, nekonečný respekt před skutečným Dossem.

 • 80%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2471 bodů)

  První půlka je uhlazená retro variace na Full Metal Jacket, kde místo obtloustlého nešikovného ňoumy máme v centru dění dobráckého poloretardovaného náboženského fanatika, v podstatě takového silně zásadového Forresta Gumpa (už dlouho se mi nestalo, abych měl z pozice diváka k hlavní postavě tak strašně rozporuplný vztah). Druhá je pro změnu něco jako Saving Private Ryan Reloaded - totální válečný masakr, jaký tu skutečně dlouho nebyl. Dravý, ultra brutální, krvavý, výborně natočený. Tohle kontroverzní křesťanský badboy Mel zkrátka pořád umí (viz Statečné srdce). Konec je bohužel očekávatelný oslavný slow-motion patos. Pokud Gibson jako vypravěč soustavně opakuje nějakou chybu, pak je to přílišná okázalost a doslovnost (což zatím nejvíce vyniklo v Umučení Krista). Méně je někdy (mnohem) více, zvlášť když chcete publiku zasít hluboko do hlavy nějakou myšlenku či názor.

 • 100%
  2
  0
  30. 12. 2016
  Arnarmo (1606 bodů)

  Mel Gibson ukázal, že ještě nepatří do starého železa - co se týče režisérského křesla. Pokud chcete vidět, jak drsná, nechutná a smutná umí být válka, je Zrození hrdiny to pravé. První polovina je sice o trochu delší, než by asi bylo nutné, ale stojí pevně ve svých základech a je důležitá k pochopení hlavního hrdiny a celkového pohledu na válku. Navíc, krásně díky tomu uvidíme kontrast mezi první a druhou polovinou.

  Nu a pak začíná druhá polovina - peklo. Profesionální práce v rukou kamery, scénáře a výpravy. Něco tak velkolepého jsem neviděl. Čest Dossovi, jehož odvaha budiž nám příkladem.

 • 95%
  3
  0
  17. 11. 2016
  marie-kolarova (907 bodů)

  Snesl dolů taky několik Japonců, ale ti nepřežili. Desmond Doss je věrný svému přesvědčení, že nevezme do ruky zbraň a dodrží ho, i když je na zabití. Je to možná cvok, ale nechce zradit sám sebe. A především absolutně platí, že to není žádný zbabělec. Věří v Boha natolik silně, že se stane inspirujícím i pro ty chlapy, kteří ho původně nesnášeli. My nedokážeme věřit jako ty, ale věříme tvé víře. Parádní bojové scény otvírají pohled do pekla, kterým vojáci v bitvě na útesu procházeli. Film unese i závěrečný patos. Téměř vyprodané kino na konci tleskalo.

 • 95%
  2
  0
  1. 12. 2016
  tedoun (585 bodů)

  Válečný film, který je de facto proti válečný - jo, na tohle se klidně někdy ještě kouknu na blueray. Pacifista nejsem ale tento film je fakt krásný. Od Gibsona si ostatní režiséři mohou brát příklad při točení válečných filmu. Myslím si, že o takových příbězích a lidech bychom se měli v dějepisu učit dnešní děti

 • 85%
  2
  0
  26. 11. 2016
  Fxxx (511 bodů)

  Už tak fascinující příběh Desmonda Dosse se pod rukama Mela Gibsona změnil ve stoprocentně působivý protiválečný film, který od začátku do konce velmi přirozeně a bez jediného škobrtnutí či snad klišé plyne a s divákem si dělá doslova co chce. V první půli sledujeme Desmondovo odhodlání narukovat a přejeme mu, ať se to navzdory všemu a všem podaří. Ve druhé polovině s ním prožijeme nesmírně sugestivní válečné peklo a nechápeme, co může člověka přimět k tomu, aby se do něj vrhl dobrovolně.

 • 100%
  2
  0
  1. 12. 2016
  mondak (354 bodů)

  Rozhodně nejlepší válečný film od Vojína Ryana!! Tohle se Melovi opravdu povedlo...šel jsem na to do kina s kolegou a oba dva jsme byli doslova nadšeni :)Rozhodně si to zaslouží nějakého toho oskárka...všem doporučuji, ale není to pro děti :)

 • 100%
  0
  0
  13. 2. 2017
  starskyxaj (80 bodů)

  za mě tenhle film měl vše co potřebuje ! kvalitní ozvučení kvalitní effekty kvalitní herecké výkony , paráda ! ♥

 • 100%
  0
  0
  4. 12. 2016
  miroslav-smanko (24 bodů)

  Těším se na tohle dílo....valecny film od režiséra a výborného herce Mela gibsna...je zárukou kvality... po dlouhé odmlce tu máme film s válečnou tematikou takže za mě supppppppppppeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr......... jen mě zarazi s tříletou ze hlavní hrdina odmita zbraň........ nechci žádný spojler takže si nic nečtou....a úvodem zda to bude ta pecka co cekam........

85 81 ?
 • fifek-fifi 100%
 • fesoj1 100%
 • starskyxaj 100%
 • kendzi 90%
 • sheetfly 90%
 • Yancl 80%
 • puposlav 90%
 • lucky-grizzly 100%
 • rkotvald 80%
 • Filmokolik 80%
všechna hodnocení (48)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: