Hacksaw Ridge (USA)
USA USA
Austrálie Austrálie
131 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný, Životopisný
Motto: Příběh amerického vojáka, který se během války stal hrdinou bez jediného výstřelu.

Obsah

:
Krátce poté, co Japonci 7. prosince 1941 zaútočili na Pearl Harbor, přihlásil se tehdy třiadvacetiletý Američan Desmond Doss, tak jako mnoho jiných mladíků, více »« méně

Režie

:
Mel Gibson

Scénář

:
Andrew Knight Robert Schenkkan

Herci

:
Teresa Palmer Andrew Garfield Vince Vaughn Sam Worthington Hugo Weaving ...
Premiéra: 10. 11. 2016
Distributor: Bioscop

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  3
  1
  22. 11. 2016
  Sheldon (9341 bodů)

  Desmond Doss je totiž superhrdina, ale z masa a kostí, s chybami, s pochybnostmi, který je odhodlaný dělat správné věci a přijímat nedostatky okolí. V tom je největší přínos tohoto zajímavého příběhu. Přiznám se, že mě film oslovil a rád bych vyslovil uznání hereckému ansámblu, protože všichni předvádí skvělé výkony. Oproti nedávnému tankovému dobrodružství Železná srdce s Bradem Pittem je tento casting o dobrou třídu lepší. Andrew Garfield se podle mého soudu oskarové nominaci nevyhne, stejně jako minimálně střihač, autoři výpravy a dost dobře i Vince Vaughn, který se konečně po letech dočkal role odpovídající jeho mnohovrstevnatému hereckému talentu.  Hacksaw Ridge je skvělý film a je vedle Gibsonova Statečného srdce dalším vynikajícím počinem v jeho režisérské kariéře a konečně má také propracovaný scénář. Mimochodem tento film je křesťanštější než deset Umučení Krista dohromady a to tak, že podle mého soudu nemůže nikoho urazit.

 • 70%
  5
  2
  21. 11. 2016
  lamps (6970 bodů)

  Mel pořád úplně nezmoudřel. Vizuálně i akusticky atakuje a místy posouvá over the top sekvence filmové válečné vřavy (při první bitevní scéně máte potřebu se v kině krčit, aby vás nezasáhla odlétající střepina nebo cákanec krve), vypravěčsky je tenhle kontroverzní tvůrce sice naprosto přesný, ale viditelně mu schází jakákoli stylistická kreativita ve formě celkového systému díla. Snímek tak trochu působí jako slepenec více notoricky známých filmů na bázi zdejších témat a motivů, a přestože vše, co se v něm stane, je vzhledem ke klasickým módům vyprávění správně, nenajdeme tu jediné ozvláštnění, jedinou autorskou přidanou hodnotou vyjma litrů krve a vyhřezlých vnitřností. Velké plusy za většinu herců (opakuji herců, ne Garfielda ), důkladnou a kvalitní psychologii a za odporně skličující atmosféru, kterou dokázal charakter přímého boje v žaludku i v myšlenkách vyvolat. Nedostatky naopak v přepáleném patriotismu a úsměvné ikonizaci hlavní postavy, která chvílemi posílá celé filozofické poselství někam na mentální úroveň Forresta Gumpa a Bubby. Na druhou stranu, nekonečný respekt před skutečným Dossem.

 • 80%
  1
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (2743 bodů)

  První půlka je uhlazená retro variace na Full Metal Jacket, kde místo obtloustlého nešikovného ňoumy máme v centru dění dobráckého poloretardovaného náboženského fanatika, v podstatě takového silně zásadového Forresta Gumpa (už dlouho se mi nestalo, abych měl z pozice diváka k hlavní postavě tak strašně rozporuplný vztah). Druhá je pro změnu něco jako Saving Private Ryan Reloaded - totální válečný masakr, jaký tu skutečně dlouho nebyl. Dravý, ultra brutální, krvavý, výborně natočený. Tohle kontroverzní křesťanský badboy Mel zkrátka pořád umí (viz Statečné srdce). Konec je bohužel očekávatelný oslavný slow-motion patos. Pokud Gibson jako vypravěč soustavně opakuje nějakou chybu, pak je to přílišná okázalost a doslovnost (což zatím nejvíce vyniklo v Umučení Krista). Méně je někdy (mnohem) více, zvlášť když chcete publiku zasít hluboko do hlavy nějakou myšlenku či názor.

 • 80%
  1
  0
  19. 2. 2017
  FiL44 (2596 bodů)

  Po prvni polovine filmu prijde ta spravna valecna rez. Herci predvadeji nadprumerne vykony. Mel Gibson ma reziji pevne v rukou. Nominace na Oscary jsou naprosto zaslouzene, i kdyz si zrejme zadneho neodnese. Vyborny valecny film. Snad nebudeme cekat dlouho na dalsi Gibsonuv projekt

 • 100%
  3
  0
  30. 12. 2016
  Arnarmo (1652 bodů)

  Mel Gibson ukázal, že ještě nepatří do starého železa - co se týče režisérského křesla. Pokud chcete vidět, jak drsná, nechutná a smutná umí být válka, je Zrození hrdiny to pravé. První polovina je sice o trochu delší, než by asi bylo nutné, ale stojí pevně ve svých základech a je důležitá k pochopení hlavního hrdiny a celkového pohledu na válku. Navíc, krásně díky tomu uvidíme kontrast mezi první a druhou polovinou.

  Nu a pak začíná druhá polovina - peklo. Profesionální práce v rukou kamery, scénáře a výpravy. Něco tak velkolepého jsem neviděl. Čest Dossovi, jehož odvaha budiž nám příkladem.

 • 100%
  0
  0
  10. 4. 2017
  leafroller (1383 bodů)

  Připustím-li, že se vše stalo tak, jak to popisuje film, pak se nedivím, proč dostávali Amíci v Tichomoří tak na frak. Ale zaměřím-li se na postavu hlavního hrdiny a film budu brát jen jako prostředí upravené k zasazení jeho příběhu, pak mohu bez obav přiznat plný počet bodů. Hodně se mi líbilo představení myšlenkových pochodů americké armády, ve kterých je člověk, co odmítá zabíjet, méněcenný a divný. To je potřeba připomínat našinci dnes a denně a nejen proto, že se od roku 1945 toto myšlení nezměnilo ani trošičku. Jinak samozřejmě velký respekt panu Dossovi, který přišel, viděl, zvítězil a frčel zase domů. Ba co víc, po návratu z války z něj nebyla troska, ale normální člověk, co prostě žil dál.

 • 95%
  4
  0
  17. 11. 2016
  marie-kolarova (972 bodů)

  Snesl dolů taky několik Japonců, ale ti nepřežili. Desmond Doss je věrný svému přesvědčení, že nevezme do ruky zbraň a dodrží ho, i když je na zabití. Je to možná cvok, ale nechce zradit sám sebe. A především absolutně platí, že to není žádný zbabělec. Věří v Boha natolik silně, že se stane inspirujícím i pro ty chlapy, kteří ho původně nesnášeli. My nedokážeme věřit jako ty, ale věříme tvé víře. Parádní bojové scény otvírají pohled do pekla, kterým vojáci v bitvě na útesu procházeli. Film unese i závěrečný patos. Téměř vyprodané kino na konci tleskalo.

 • 85%
  3
  0
  26. 11. 2016
  Fxxx (813 bodů)

  Už tak fascinující příběh Desmonda Dosse se pod rukama Mela Gibsona změnil ve stoprocentně působivý protiválečný film, který od začátku do konce velmi přirozeně a bez jediného škobrtnutí či snad klišé plyne a s divákem si dělá doslova co chce. V první půli sledujeme Desmondovo odhodlání narukovat a přejeme mu, ať se to navzdory všemu a všem podaří. Ve druhé polovině s ním prožijeme nesmírně sugestivní válečné peklo a nechápeme, co může člověka přimět k tomu, aby se do něj vrhl dobrovolně.

 • 95%
  3
  0
  1. 12. 2016
  tedoun (639 bodů)

  Válečný film, který je de facto proti válečný - jo, na tohle se klidně někdy ještě kouknu na blueray. Pacifista nejsem ale tento film je fakt krásný. Od Gibsona si ostatní režiséři mohou brát příklad při točení válečných filmu. Myslím si, že o takových příbězích a lidech bychom se měli v dějepisu učit dnešní děti

 • 100%
  3
  0
  1. 12. 2016
  mondak (371 bodů)

  Rozhodně nejlepší válečný film od Vojína Ryana!! Tohle se Melovi opravdu povedlo...šel jsem na to do kina s kolegou a oba dva jsme byli doslova nadšeni :)Rozhodně si to zaslouží nějakého toho oskárka...všem doporučuji, ale není to pro děti :)

 • 90%
  1
  0
  21. 2. 2017
  carloss (167 bodů)

  Strhující dění, u kterého si později řeknete jak neuvěřitelné věci je člověk schopný dokázat. Vojenský outsider, kterému své přesvědčení nakonec dostalo obdivu a patřičného respektu. Snímek velmi pěkně natočený a sestříhaný. Nudit se člověk rozhodně nebude.

 • 85%
  1
  0
  21. 2. 2017
  bLaCk0uT (145 bodů)

  Mel pořád úplně nezmoudřel. Vizuálně i akusticky atakuje a místy posouvá over the top sekvence filmové válečné vřavy (při první bitevní scéně máte potřebu se v kině krčit, aby vás nezasáhla odlétající střepina nebo cákanec krve), vypravěčsky je tenhle kontroverzní tvůrce sice naprosto přesný, ale viditelně mu schází jakákoli stylistická kreativita ve formě celkového systému díla. Snímek tak trochu působí jako slepenec více notoricky známých filmů na bázi zdejších témat a motivů, a přestože vše, co se v něm stane, je vzhledem ke klasickým módům vyprávění správně, nenajdeme tu jediné ozvláštnění, jedinou autorskou přidanou hodnotou vyjma litrů krve a vyhřezlých vnitřností. Velké plusy za většinu herců (opakuji herců, ne Garfielda ), důkladnou a kvalitní psychologii a za odporně skličující atmosféru, kterou dokázal charakter přímého boje v žaludku i v myšlenkách vyvolat. Nedostatky naopak v přepáleném patriotismu a úsměvné ikonizaci hlavní postavy, která chvílemi posílá celé filozofické poselství někam na mentální úroveň Forresta Gumpa a Bubby. 4* jen s odřenýma ušima...

 • 100%
  1
  0
  13. 2. 2017
  starskyxaj (92 bodů)

  za mě tenhle film měl vše co potřebuje ! kvalitní ozvučení kvalitní effekty kvalitní herecké výkony , paráda ! ♥

 • 95%
  0
  0
  19. 3. 2017
  Honza8752 (46 bodů)

  super film velmi líbíl ndmám slov mel gibson zase ze sebe vidal všechno a vytvořil úplně super film dokážu se na to dívat kdykoliv neomrzí mě to a dokonce jsem se na to dívali o ajine ve skole a nase ucitalka pri tom 2x zajecela jak prase nepochopim.

 • 100%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Honza8753 (38 bodů)

  Desmons Doss na mě působil velmi sympaticky a dokázal zachránit neuvěřitelných 75 lidí z válečného pole. Desmond nejedl maso což ho muselo strašně vyčerpat když odmítal jíst jídlo s masem a to bylo jediný co měli k snědku.Jediné zklamání bylo když jsem po konci filmu viděl jak vypadal doopravdy(nesympatický).

 • 100%
  1
  0
  4. 12. 2016
  miroslav-smanko (28 bodů)

  Těším se na tohle dílo....valecny film od režiséra a výborného herce Mela gibsna...je zárukou kvality... po dlouhé odmlce tu máme film s válečnou tematikou takže za mě supppppppppppeeeeeeeeerrrrrrrrrrrr......... jen mě zarazi s tříletou ze hlavní hrdina odmita zbraň........ nechci žádný spojler takže si nic nečtou....a úvodem zda to bude ta pecka co cekam........

 • 100%
  0
  0
  24. 2. 2017
  DemonOfScream (10 bodů)

  nejdokonalejš natočenej film typu "tento film není natočen podle skutečné události, tento film je skutečná událost" :)

85 81 ?
 • bafik 85%
 • Nikipi 75%
 • Liboul 90%
 • Tino 80%
 • vladimir-lada-but 85%
 • leafroller 100%
 • Markykucerka 95%
 • Reacherjack2016 85%
 • Pajmen 70%
 • Freedom 85%
všechna hodnocení (78)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 8 v žebříčku uživatele Arnarmo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: