Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Mad Max: Fury Road (Austrálie)
Austrálie Austrálie
USA USA
120 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Budoucnost patří šílencům

Obsah

:
Režisér George Miller, zakladatel postapokalyptického žánru a duchovní otec legendární série „Šílený Max“, se v dalším pokračování nazvaném „Šílený Max: více »« méně

Režie

:
George Miller

Scénář

:
George Miller Brendan McCarthy Nick Lathouris

Herci

:
Tom Hardy Zoë Kravitz Charlize Theron Nicholas Hoult Rosie Huntington-Whiteley ...
Premiéra: 14. 5. 2015
Distributor: Freeman Ent.

Komentáře

znaků
 • (17531 bodů)
  8. 1. 2016 08:34
  65%
  0
  0
  muzz

  On i originál byl dost podivnej :) Ale byl to originál. V tomto, přes slušné herecké výkony a vynikající triky a zvuk, nejde vlastně o nic nového. Pokud nejste puberťák, tak pobaví. Jednou.

 • (7420 bodů)
  17. 6. 2015 11:59
  90%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  25 let údajně čekal scénář na zfilmovaní a je těžko říci jestli je to dobře či špatně. Tehdy se ještě mohl v hlavní roli objevit Mel Gibson a mělo by to daleko větší punc tehdejšího stylu natáčení. I když se režisér a scénárista v jedné osobě George Miller nechal slyšet, že současné počítačové možnosti nijak nevyužíval a vše natočil stejnou metodou jako tehdy. Inu, zkusme tomu uvěřit. Každopádně použitý 3D obraz však na škodu vůbec není. Mela Gibsona tedy vystřídal Tom Hardy a nijak to není ani znát. Své role se zhostil velmi dobře a náležitě přesvědčivě. Tento chlapík rozhodně má ve světě filmu svou budoucnost. To co na tomto filmu nejvíce láká jsou hlavně automobilové honičky. Překoná to však všechna očekávání? Tohle všechno tu už prostě bylo a nemusíme chodit ani moc daleko. Při vzpomínce na akční biják z prostředí věznice 'Rallye Smrti' se zdá, že už není v tomto směru čím překvapit. Tento čtvrtý díl se hodně přibližuje k dílu druhému a řekl bych, že je to jedině dobře. Po slabé trojce dobrá volba. Snímek se jednoznačně povedl a když už to má nového hlavního představitele, přimlouval bych se o natočení dalších pokračování. Jak se říká: Kujme železo dokud je horké. P.S. S tím ohromným vyleštěným trezorem v jeskyni to mysleli vážně? V postapokalyptickém světě to vypadá dost podivně.

 • (6553 bodů)
  20. 10. 2015 08:52
  25%
  0
  3
  Sheldon

   • Ačkoli jsem viděl sérii s Melem Gibsonem a dvojku považuju za ulítlost, ale žánrovou zajímavost, pak tohle jsem prostě nestihl, nezvládl jsem ani dokoukat, za mě určitě ne. Kravina.
  • (5460 bodů)
   8. 12. 2015 19:01
   80%
   0
   0
   Standa.

   Tak tohle byla hodně velká paráda. Od začátku se nemusíme zaobírat ničím nepotřebným, jako například, proč je tohle a proč zase tamto, čím se živil Max, než mu jeblo a začal jezdit véosmičkou po poušti a žrát dvouhlavý ještěrky. NIC. Takže se můžeme v klidu usadit a hltat téměř dvouhodinovou nonstop akci, která do nás buší z plátna ze všech stran. Prostě minimum keců a maximum akce, a to já rád.

  • (5135 bodů)
   3. 5. 2016 23:15
   100%
   0
   0
   lamps

   Přátelé a kamarádi, takhle se stanovuje i realizuje nezávislá filmařská vize. Nikoli pouhá smyslová zkušenost, kterou mají na starosti geniální žánrový soundtrack a velmi realistické, do syrových barev světa šílenství a chaosu zahalené vizuální efekty. Jedná se především, s ohledem na naprosto libový casting, který umožnil vytvořit nikoli vzorné prototypy šílených záporáků a ještě šílenějších, morálně nesvázaných klaďasů, nýbrž rovnou jejich posvátné archetypy, a na Millerovo unikátní pojetí jednoduchého příběhu, jehož takřka všechny nejdůležitější motivy, zápletky i charakterové rysy hrdinů jsou utvářeny v průběhu té nejzběsilejší akce v dějinách filmu, o vyčerpávající fyzický zážitek, během něhož tepová frekvence diváků vystupuje vinou nevídané koncentrace adrenalinu, nekonečné tvůrčí důmyslnosti (vizuální hrátky s prostředím) a také neúprosné orientace přímo na centrum všeho dění (kamera dál sleduje honičku, zatímco letící tělo po výbuchu dopadá kdesi v dáli) často vysoko nad standard zdravého člověka. Důkaz, že natočit lze absolutně všechno, má-li člověk koule, zápal a nenechá-li se odradit těmi několika nešťastníky, kteří nehodlají podlehnout natolik osobité vizuální estetice a žehrají nad absencí sofistikovaného vypointovaného děje. Nejzásadnější a nejšíleněji nejpropracovanější akčňák tisíciletí, který, jak to bývá u podobně autorských projektů zvykem, bude plně doceněn až za delší dobu, v době Rychle a zběsile 15 nebo Iron Man vs Godzilla...

   • Charakterní bijec Tom Hardy (lepší než Gibson)
   • Fyzická forma výpravy, důraz na obrazové detaily
   • Špinavý vizuál v unikátním souladu s ponurou příběhovou vizí
   • Ultimátně adrenalinový soundtrack
   • Naprostá ignorace filmových konvencí ve prospěch akčního děje
   • Horizontální kamera a promyšlený střih
   • Ne všichni dokážou něco tak osobitého a dokonalého plně docenit
  • Pas
   (4369 bodů)
   11. 7. 2015 07:10
   15%
   1
   3
   Pas

   Nenaplněné očekávání
   Slaboduchý odvar skvělé dvojky Maxe bojovníka silnic. Přes třicet let dělí tyto filmy a dnešní tvůrci mají podstatně lepší možnosti než dřív ale natočili bezduchý blábol. Humungulus a jeho albinos komando co směřuje do valhaly...Nemluva Max krevní konzerva a jednoruká Amazonka na cestách, trocha benzínu, prachu a několik výstřelů . Ztráta času i peněz , Howgh

  • (3895 bodů)
   13. 9. 2015 10:57
   95%
   0
   0
   p.a.douch

   Bylo to fakt dobrý. Miller v sobě tuhle vizi živil hodně dlouho, šel si za tímhle filmem vřes všechny překážky a povedl se mu. Vizuální stránka je úžasná, hudba taky. Dávám pět, ale sere mě že Max hraje druhý housle. Tenhle film se jmenuje Mad Max a ne Imperator Furiosa. Taky mě dost štve neúčast Mela, ale s tím už nic neudělám. Přesto si dovedu představit i jiný herce než Hardyho (třeba Sharlto Copley - ten byl jako Kruger pěkná svině). Celkově ale paráda a díky Millerovi to jde všechno v pohodě překousnout. Taky potěší návrat Hugha Keayse-Byrna do role zloducha v Maxovi.

  • (3551 bodů)
   13. 5. 2015 17:56
   95%
   2
   0
   Tom Hardy

   Rozhodně to není dokonalé. V druhé půli se možná až příliš zvolní tempo a ani finální smršť nedokáže vyvážit to, že první polovina je zkrátka z akčního hlediska větší nářez. Na druhou stranu se po zklidnění konečně dostane na postavy a ty jsou ve svém minimalismu a zdánlivě prostých "jdu jedním směrem" motivech naprosto perfektně vykreslené. Menším zklamáním může být i to, že Max není zdaleka tak důležitý, jak název filmu naznačuje. Ale to je už vyloženě drobnost. George Miller je každopádně frajer. Po blbnutí s prasátkem a tučňáky roztlačil herku, která mu kdysi nastartovala kariéru a dal jí tolik energie a vizuálních nápadů, že se můžou všichni ti Avengeři i rychlí a zběsilí hrdinové jít bodnout. TOHLE je pravé akční inferno, jehož soundtrack a dravé kamerové nájezdy ještě dlouho nebudu moct dostat z hlavy. Už léta se mi nestalo, abych byl na dvouhodinovém filmu a poprvé se na hodinky podíval až někdy po 90 minutách (přičemž motivací nebyla nuda, ale to, že jsem byl zvědavý, jak dlouho si tu slastnou jízdu budu ještě užívat). Těším se na druhou projekci.

   • akce, akce a zase akce
   • výprava
   • soundtrack
   • kamera
   • herci
   • lehčí ztráta tempa v druhé polovině
  • (2742 bodů)
   13. 2. 2016 22:22
   85%
   0
   0
   squirrelpool

   Úvod byl naprosto úžasný - Maxův boj o život. On se nerozkoukává v novém světě, on v něm žije a je jeho součástí. Prostě pan Hardy se Maxe chopil úžasně(přesto MEL je jenom jeden a vždycky bude), i když mi trochu připomínal Bronsona. Předvádí učebnicové odhodlání přežít. Takové kde není místo pro ješitnost nebo MLSNOST. Navíc je to vizuální parádička - tohle mě vážně vyřídilo, bylo to, ale to nejlepší z filmu a to nestačí. Přesto všechno by se, ale film neměl jmenovat Šílený Max: Zběsilá cesta, ale Furiosa: Zběsilá cesta tam a zpět, což mě vážně štve. Přesto, že je Max hodně výrazný je tady opravdu spíše do počtu, ale to už konstatovali zástupy přede mnou. Další věci co mi vadí je jednak ta divná polarizace - ženský jsou dobrý, chlapi zlí. Max a mladej jsou jen výjimky potvrzující pravidlo. Potom jsou to ty Hells grandmas, to bylo fakt příliš. Poslední věc jsou "rodičky". Ty tam byly evidentně jen pro potěchu oka. Skutečně si neumím představit, že by tyhle holky porodily dvě a více zdravých dětí a ještě si potom vesele hopkaly. To už by měli daleko větší cenu ty dojnice, aniž bych chtěl ty dámy urazit.
   PS: Hardy je hustej, ale na ultimátního drsoně MELA GIBSONA nemá.

  • (2708 bodů)
   4. 3. 2016 17:47
   90%
   0
   0
   Ombak_Penari

   Tohle se nedá jinak než za plný počet. Úchvatné vykreslení umírajícího světa a naprostého šílenství, které ovládlo lidstvo poté, co ztratilo i poslední zbytky naděje. Film neskutečně mrazivý vyjádřením naprosté beznaděje, aneb vše je zlé a vše se ve zlo obrátí. To celé ale doplněné fantasticky vyhlížejícími rekvizitami a zarámované neskutečně nadupanou a originální akční jízdou, která bortí všechna měřítka. O výborných hereckých výkonech nemluvě. Hardy a Theron nepřekvapivě skvělí, ale především životní trefa pro Nicholase Houlta. Takovou pecku snad nečekali ani největší optimisté.

  • (2500 bodů)
   13. 8. 2015 19:30
   95%
   0
   0
   alexik789

   Tohle se mi opravdu hodně libilo - a to původní serii s Melem Gibsonem nemam zrovna dvakrát v oblibě. Ale Theron a Hardy dodavaji vsemu patricny riz a uz se nemohu dockat pokračování.

  • (1831 bodů)
   26. 8. 2015 02:43
   40%
   0
   2
   Larrysbride

   Z nového Maxe dýchají osmdesátky z každého záběru... Což může vyhovovat starším ročníkům, já však místy přemýšlela, jak dlouho že jsem to u toho kinobaru byla a zda mezitím nenatočili Šíleného Maxe jakožto parodii na sebe samého...

  • (1793 bodů)
   7. 7. 2016 12:23
   85%
   0
   0
   Alanna

   Nejlepší ze série Mad Max!

   • Tom Hardy
   • scénář
   • hudební doprovod
   • vizuální efekty
   • střih
   • kostýmy
   • tepající akce
   • herecké výkony
   • velká zběsilost některých scén
  • (986 bodů)
   12. 6. 2015 12:52
   90%
   0
   0
   Melody Harkness

   Dvouhodinový metalový klip. Asi takový pocit, jsem si odnesla z kina :D Ale nemyslím to ve špatném slova smyslu. Bylo tam všechno co takový klip potřebuje. Hlavního šilence, poušť, rychlá auta, krásné ženy, monstrum a polepšeného ničemu. Co víc si přát.
   Není toho moc co bych filmu vytkla. Odcházela sem nadmíru spokojená, a to sem od toho opravdu moc nečekala.

  • (957 bodů)
   15. 10. 2015 11:22
   70%
   0
   0
   leafroller

   Znovuoživení legendy je vždy spojeno s velkým očekáváním. A zatímco u jiných remaků si museli autoři poradit s jasně daným cílem, zde dostali volnou ruku v již zaběhnutém a vybudovaném světě a stačilo ho jen zaplnit. Otázkou tedy je, proč se tak nestalo. Maxovi nejenže chybí jakákoli srozumitelná legenda, ale navíc je v něm vše postaveno výhradně a pouze na efekt. Je jasné, že autoři chtěli natočit čistě akční film, ale v tom případě nemuseli kazit zavedenou sérii. Automobilové honičky v poušti se dají zasadit kamkoli. A tak hledím na svět, ve kterém se neskutečně plýtvá dvěma nejdražšími a absolutně nejvzácnějšími surovinami - vodou a benzínem a těhotné ženy poskakují jako srnky a nastavují svá břicha lítým nepřátelům a čekám, co přijde dál.
   Naštěstí dál už nepřišlo nic než akce. A ta stojí za to. Stavitelé vozidel překypují fantazií, rychlost je nezměrná a pokaždé, když někdo odlétne stranou a rozbije se v mračnech písku, řekl jsem si: O ou, to muselo bolet. Max se s tím nesere a přestože proti němu stojí naprosto neskutečná přesila, nakope jako správný akční hrdina všem zadky. V tomto aspektu je dědictví 80. let naplněno.
   Co se týká hudby, mám velmi smíšené pocity. Buď hraje symfoňák, což mi k akčnímu filmu nového století moc nesedí, nebo hraje elektrická kytara, což je bez bicích a basy naprosto ploché a nezáživné. A ruku na srdce, pokud mohl někdo k autu přivázat 10 komb a kytaristu, mohl přivázat i zbytek kapely. Bylo by to stejně absurdní a stejně vtipné. Takoví Green day na tripu.
   Možná se zdá, že po postapokalyptickém-scifíčku chci nějakou logiku a je to pravda, ale tohle není jen tak nějaké P-S, je to Mad max a ten si zasloužil víc úsilí.

  • (853 bodů)
   11. 2. 2016 12:53
   100%
   0
   0
   majk123

   tohle je prostě unikátní film na kterej nezapomeno do smrti

  • (760 bodů)
   18. 7. 2015 10:42
   100%
   0
   0
   voleman

   Zběsilá jízda je opravdu zběsilá. Od začátku do konce se na plátně něco děje a celkem často je to něco hodně netradičního, šíleného nebo ujetého, což je na dnešní Holywoodské poměry opravdu skoro zázračné. Postapokaliptická psycho atmosféra je naprosto dokonalá a ani nevím jestli jsem někdy v nějakém filmu viděl lepší a sugestivnější. Všudy přítomná špína, bezmoc a totální šílenství je skoro až depresivní a nic podobného jsem před tím asi nikdy neviděl. Vizuál je podmanivý a stylový a nedá se mu vytknout absolutně nic, ale dokonce i příběh se povedl. Všechno v něm šlape jako hodinky a díky akorátní stopáži taky všechno krásně odsejpá. Nejspíš i díky Rkovému ratingu je to po dlouhé době konečně akční film který má koule a působí jako ze staré školy. Herci jsou dalším kladem filmu a i když tu Tom Hardy možná nemá zas tolik prostoru, tak je adekvátní náhradou za Mela Gibsona. Poslední věcí kterou bych rád vyzdvihl je hudba, která do filmu padne skutečně jako ulitá. Tenhle Šílený Max se bezpochyby hodně povedl a není v něm prakticky nic co bych mu mohl vytknout. Pro mě je jedním z nejlepších kinozážitků, protože takováhle stylová akční postapokalitická smršť tu opravdu hodně dlouho nebyla (jestli vůbec někdy) a zase asi ani dlouho nebude. 100%

  • (750 bodů)
   16. 5. 2015 14:11
   80%
   0
   0
   marie-kolarova

   George Miller nějak přestal věřit chlapům. Cesta je určitě zběsilá, ale Max rozhodně není šílený, moc toho nenamluví, spíš se trápí kvůli selhání v minulosti a bojuje, jen když mu jde o krk. Doba se změnila a Tom Hardy není Mel Gibson, a chlapi už jsou taky jiní. Kdy by tento film natočila ženská, schytá to jako feministická čarodějnice.

  • (747 bodů)
   21. 9. 2015 18:20
   10%
   0
   0
   Pajmen

   V Hollywoodu zbožňujou remaky z prostého důvodu. Prodělat na něm může jen blbec.

   Dřív mi remaky moc nevadily, protože jich nebývalo tolik. Teď americká studia netočí pomalu nic jiného než komiksový hrdiny a již zmíněné remaky. Vrchol demence je točit remake komiksových hrdinů a nebo nejlépe je všechny naházet do jednoho filmu. Všechny se navíc točí stejným stylem - míří na masy lidí, tedy příběh je jednodušší. Tyto masy vám pak zajistí, že můžete natočit i druhý, třetí, čtvrtý, ... díl. Bohužel americký televizní mainstream se dostal do kin.

   Fuck you, Hollywood!

  • (707 bodů)
   8. 2. 2016 14:32
   30%
   1
   0
   PandaPool

   Celkem se mi to líbilo, ale skoro vůbec se to nedrželo původní triologie a skoro vůbec tam nešlo o maxe to mě celkem mrzelo.

  1 2 3 dalsi posledni
  78 89 ?
  • Masox 95%
  • marsy-horakova 75%
  • Aya.chan 80%
  • jan-kyas 40%
  • JanTung 95%
  • mondak 100%
  • michal-bernard 75%
  • pou 30%
  • ko33 90%
  • ali-alik-ostowar 100%
  všechna hodnocení (221)
  jak hlasovat?

  V TV

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 32 v žebříčku uživatele JanTung
  6. místo z 11 v žebříčku uživatele adam-tesar
  10. místo z 10 v žebříčku uživatele lamps
  38. místo z 46 v žebříčku uživatele headhunter
  43. místo z 43 v žebříčku uživatele ferry-farka
  50. místo z 68 v žebříčku uživatele ory99
  76. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
  329. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
  28. místo z 65 v žebříčku uživatele eagles
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: