Šílený Max 2 - Bojovník silnic (1981)

Mad Max 2 (USA)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
95 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Thriller
Motto: Jen ti nejtvrdší přežívají...

Obsah

:
Svět zpustošily války "dvou silných kmenů", nastal holý boj o přežití a zbytky zásob jediného zdroje energie - nafty, moc si uzurpují kruté motorizované více »« méně

Režie

:
George Miller

Scénář

:
Terry Hayes George Miller Brian Hannant

Herci

:
Mel Gibson Bruce Spence Michael Preston Max Phipps Vernon Wells ...
DVD: 10. 5. 1999

Komentáře

znaků
 • (6604 bodů)
  22. 2. 2015 04:25
  90%
  0
  0
  martin-mickey-stusak

  Volné pokračování životních peripetií jednoho samotáře se už více zaměřuje na postapokalyptické prostředí, se vší ponurostí s tím spojené. Zoufalé boje o holý život jsou v takové době pochopitelně samozřejmostí. Také jde hlavně o palivo do svých aut a dalších dopravních prostředků. A divákovi bude secakramensky horko. Budou mu mezi zuby skřípat zrníčka prachu a hlavně bude cítit všudypřítomný pach onoho paliva, pneumatik a kovového narezlého šrotu. Atmosféra vskutku honosná. Nové filmové postupy ukazující směr filmového průmyslu byli posléze inspirací pro mnohé další tvůrce, kteří z nich čerpají do dnešních dnů. Dech beroucí automobilové honičky spojené přestřelkami a úžasnými kaskadérskými kousky do této doby nebyli k mání. Scéna s cisternou už je jen vrcholem toho všeho. Scénář není nijak složitý, což nahrává právě oné velké akci. Na výpravě se nešetřilo. Dává to hlavně prostředí a používaných vozidel hlavní podklad k úspěchu. Zvláštností je, že snímek nestárne a má co říct i dnes. Z Mela Gibsona se stala hvězda a zaslouženě.

 • (5454 bodů)
  9. 6. 2014 14:21
  100%
  1
  0
  cerfik

  Šílený boj o černé zlato a moc ještě vystupňovaný, každý kope jen sám za sebe a u snad ještě lidí se projevuje ty nejnižší zvířecí pudy. Postapokaliptická vize se značně více našlápnutou akcí a detailů nejrůznějších šílených postaviček už nemá tu stísněnou atmosférů jedničky, spíše je zde vykresleno masové šílenství boje každého s každým. Dýchne na na Vás rozlehlá australská pustina v níž se šílený člověk ztrácí jako zrnko v písku, nechte ať to na vás dýchne.

 • Pas
  (4367 bodů)
  11. 7. 2015 07:09
  100%
  0
  0
  Pas

  Kaskadérská i filmařská klasika
  Na rozdíl od prvního dílu se už režisér „obtěžoval“ i s tím, aby alespoň trochu načrtnul vizi postapokalyptického světa. Přesto se nejedná o nic světoborného a hrubý sestřih válečných scén z dokumentů je tou nejjednodušší cestou. Ani ve scénáři se rozhodně nedočkáme ničeho světoborného, takže hromada kupících se klišé nemusí být současnému divákovi po chuti a i těm tolerantnějším dá námahu skousnout přílišnou teatrálnost pronášených dialogů. To vše je naštěstí vyváženo naprosto unikátními akčními sekvenci, jejichž natočení je v dnešní době nemyslitelné, protože při některých kaskadérských číslech by hollywoodští pojišťováci vyletěli z kůže. Kameraman Dean Semler bravurně nasnímal rozlehlou pouštní pustinu a takové prachové trajektorie zůstávající za auty se z obrazovky doslova sypou i na samotného diváka. Mel Gibson v hlavní roli přitvrdil, soundtrack už není tak otravný a laciná béčkovost se posunula na šílený úlet (kostýmy tvůrci ukradli v sado-maso salonu!), který je však od první do poslední minuty bez hluchého místa a jeho sledování je svým způsobem trochu zvrhlá zábava

 • (3842 bodů)
  16. 5. 2015 16:50
  95%
  1
  0
  p.a.douch

  Max Rockatansky podruhé. Díky kolosálnímu úspěchu prvního dílu mohl George Miller použít mnohem větší rozpočet a je to znát. Už začátek a nalezení tahače na silnici navozuje hustou atmosféru. A to nás ještě čeká Lord Humungus (švédský olympionik Kjell Nilsson) a jeho speciální výzdoba offroadu. Nezapomenutelný je taky Vernon Wells, jako zloduch číslo 2 Wez (taky hrál Bennetta v "Komandu")Taky se zde v sérii poprvé ukáže Bruce Spence v roli Gyrokapitána. Honičky, bitky a zase honičky - tak to má být. Zlatá 80. léta.

 • (3297 bodů)
  27. 9. 2012 22:33
  75%
  0
  0
  TARANTlNO

  Na projekt přes stříbrné plátno si můžu nechat zdát,tak ani domácí projekt mě vůbec neurazil a musím říct,že tohle DVD dílo(klasika Millera)mi leží v poličce předních řadách.Mel Gibson je výbornej a baví mě.Šílený Max v prostředí písku,nedostatkem nafty,jídla a koncem civilizace na tomto světě v prostředí akční jízdě na MAX je velká podívaná !

 • (2690 bodů)
  5. 2. 2016 11:52
  90%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Tohle je prostě parada, dokonalé postapo. Nestárnoucí klasika! Kéž se nové pokračování taky tak povede.

 • (1919 bodů)
  5. 5. 2013 14:30
  75%
  0
  0
  karlik4801

  George Miller je borec, podařilo se mu nadmíru dobře ztvárnit konec světa. Jak to asi může dopadnout a co asi tak bude nejdůležitější. Válka mezi dvěma tábory a to kvůli nejcennější věci na planetě, tomu lepšímu táboru pomáhá namachrovanej killer Max. Automobilové honičky a průměrná akce, název odpovídá průběhu filmu, The Road Warrior.

 • (135 bodů)
  14. 6. 2015 12:11
  70%
  0
  0
  SOJA

  Od začátku až do konce má George Miller jasně vymezený směr a cíl od kterého se po celou dobu filmu neodchýlí ani o píď což zapříčiní že atmosféru vyprahlé zvrácené postapokaliptické pouště lze opravdu "cítit".Od prvního totálně utahaného a nudného dílu obrovský krok vpřed.Nemůžu se dočkat na re-make z Tomem Hardym.

75 100 ?
 • wiecej 85%
 • lamps 65%
 • Elizabett 65%
 • uge 40%
 • PandaPool 80%
 • Ombak_Penari 90%
 • squirrelpool 80%
 • HappyPiere 70%
 • Rapaport 70%
 • headhunter 100%
všechna hodnocení (65)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: