Amazing Spider-Man 2 (2014)

The Amazing Spider-Man 2 (USA)
USA USA
142 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy

Obsah

:
Odjakživa všichni víme, že největší bitva, které se Spider-Man kdy zúčastnil, se odehrává v jeho nitru: konflikt mezi obyčejnými povinnostmi Petera Parkera více »« méně

Režie

:
Marc Webb

Scénář

:
Alex Kurtzman Roberto Orci Jeff Pinkner James Vanderbilt Stan Lee Steve Ditko

Herci

:
Andrew Garfield Emma Stone Jamie Foxx Dane DeHaan Colm Feore ...
Premiéra: 24. 4. 2014
Distributor: Falcon

Komentáře

znaků
 • (5897 bodů)
  10. 11. 2015 19:11
  75%
  0
  0
  Sheldon

  V podstatě normální profesionální blockbuster podle comicsu, těžko tomu vytýkat něco, co tam nikdy být nemělo. Hlavní herci jsou každopádně bezva.

 • (3497 bodů)
  22. 4. 2014 14:48
  70%
  0
  0
  Tom Hardy

  Solidní v detailech, sebejisté v akci, s parádním 3D (to je stále extrémní vzácnost) a jedním zatraceně silným a dospělým momentem. Na druhé straně se film drolí díky nezajímavým záporákům a nejasné cílovce. Někdy je úmyslně komiksově naivní (jako když se malé dítě postaví pro záporákovi), jindy jen vyloženě béčkově hloupý (během pádu letadla se uploaduje soubor na internet... a to někdy v roce 2000!), k tomu teenagerovská romance jak z Dawsonova světa a až příliš tlačené hlášky, které především v první třetině dělají ze Spider-Mana namyšleného fracka. V rámci celku nicméně převládají pozitivní dojmy. Konečně se odvyprávěl nový příběh, tempo příliš nestagnuje a když už se má něco dít, je rozhodně na co se koukat. Kdyby nebyl Electro politováníhodný chudáček ale důstojný soupeř, bylo by to na 80%. A potitulková scéna je vyloženě tragická.

  • akce
  • triky
  • osudový zvrat
  • celkové tempo
  • roztěkaný styl
  • nudní záporáci
  • občasná naivita
 • (2966 bodů)
  1. 5. 2014 23:04
  50%
  0
  0
  Petrson

  Dokolečka, doblba, třeba někoho napadne zase za dva, tři roky celou sérii zopakovat. Nevyrovnaný scénář, kdo proti komu, hlavně proč se tolik nenávidí a neposlouchají se, když nikdo z nich není vlastně nenávistný vůči tomu druhému. V případě obou záporáků stejný model. Nejzajímavější by mně přišla kolize mezi Colm Feorem (Donald Menkena- Oscorp) a Andrew Garfieldem (Spider-Man). Ta bohužel utichla předčasně. Po titulkovou scénu jsem neviděl:(, ani ve 3D a ničeho nelituji. Spider-Man s Tobey Maguire, celá série 2002-2007 mi stále přijde výrazně lepší. Stále nechápu, proč se to přetáčí. že by opravdu jen ty peníze? Filmu nelze upřít technicky nadstandardní zpracování, triky, kameru, výpravu, vybrané reálie, které umocňují komiksovou atmosféru.

  • triky, kamera, tempo
  • scénář, vybudování záporných i kladných postav
  • nevyrovnaný styl pro cílovou skupinu, chvíli od šesti, jindy od dvanácti let přístupno
 • (1852 bodů)
  9. 12. 2015 18:29
  70%
  0
  0
  rkotvald

  Jedním slovem se dá druhý „úžasný“ Spider-Man popsat slovíčkem „nevyvážený“. Režisérovi Marcu Webbovi nemůžeme upřít, že je machr přes práci s herci i jejich prvotní výběr. Od toho se již odvíjí zajímavé dialogové scény. Když si dva lidé povídají v jedné místnosti, ať už o lásce, rodině či kamarádství funguje to překvapivě dobře, na comicsový film. Jenže jakmile dojde na slovní pošťuchování a hlášky v akci, ťuká na dveře průměrný letní blockbuster. Naštěstí jak přijde samotná akce, je to hotová hostina pro oči, především pokud na plátně zrovna nechybí Electro. Dokonce samotné 3D není tentokrát laciným lákadlem, především elektrické výboje a různé blesky působí ohromně. I velká část soundtracku od Zimmera, který po delší době předvádí skvělé a originální nápady, utkví ještě dlouho po zhlédnutí v hlavě. Oba tyto aspekty, akce i drama, které se v tomto případě povedly, jsou cílem většiny comicsových filmů, plus tedy ještě jeden a to je jejich vzájemné skloubení. Tady totiž máme největší kámen úrazu, i kdyby akce a izolované dojemné scény byly sebelepší, přeci jenom jejich konečné slepení a přechody mezi nimi jsou klíčovým úspěchem kvalitní podívané. Ve výsledku působí příběh pavoučího muže nevyrovnaně, spíše jako dva odlišné filmy, prostříhané do jednoho. Nakonec se tedy dá kvalitativně zařadit na stejnou laťku jako Raimiho přeplácaný vrchol předchozí série, protože v dnešní době široké nabídky žánru, se jedná o slabý průměr.

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 11:53
  60%
  0
  0
  Larrysbride

  Co se týče Alexe Kurtzmana a Roberta Orciho, patřím mezi jejich největší fanoušky, ovšem tohle byla rána pod pás... Spíďa hláškovat umí, postava Maxe / Electra je též napsaná dobře, ovšem i tak má tento restart POŘÁDNĚ na čem zamakat... Spider-Man se stal neskutečnou nudou, co by se ráda stala zábavnou akční podívanou se špetkou romantiky pro dámské osazenstvo, avšak (s odřenýma ušima a nosem) daří se jí jen co se vtipků týče. Plus za neskutečně charismatického Dana DeHaana a odkaz na Batkid!

 • (1214 bodů)
  24. 4. 2014 06:58
  70%
  0
  0
  VasaFlasa

  Jako velký fanda Spider-mana musím trochu přimhouřit oko. Vůbec jsem nepochopil, proč se v poslední době točí v Hollywoodu tak dlouhé filmy. 142 minut je prostě moc, a aby se čas vyplnil, tak Spider-man bude muset bojovat s Elektro (mimochodem pan Jamie Foxx naprosto úžasnej), mladým Osbornem a na závěr s jednorožcem Rhinem. Proč? Nebylo by přínosnější zaměřit se na souboj s Elektrem a se stopáží cca 90 minut? Ale 3D vcelku vydařené a suma sumárum stojí film za návštěvu kina.
  P.S. - Nějak jsem nepochopil potitulkovou scénu, tak jestli jste to někdo pobral, tak budu rád za vysvětlení souvislosti (např. do zprávy do pošty).

 • (1027 bodů)
  21. 5. 2014 11:12
  75%
  0
  0
  jvempire

  Důstojné pokračování prvního dílu.Zajímavé zápletky a velice dobře zpracované odkazy na předlohu. Nenásilné nastínění možných padouchů do dalších dílů. Technická úroveň obrazu opravdu výborná včetně využitého 4k rozlišení. Bohužel jsem neviděl se zvukem Dolby Atmos, ale scéna v elektrárně musí být ohromující.

 • (813 bodů)
  1. 10. 2015 18:43
  75%
  0
  0
  leafroller

  Spiderman měl vždycky smůlu na záporáky. Většinou to byli totiž vyšinutí psychopati a někteří za to dokonce ani nemohli. Silný káry bez řidiče za volantem. Ani v tomto filmu jsem se nedočkal chytrýho badguye. Nicméně i přesto mě Elektro uchvátil. Když už nic jiného, tak pohled na jeho - bohužel sporadické - akce byl fenomenální. (A charakteristická hudba, která ho provázela, mi slušně rozhýbala subwoofer.) K tomu přidejme celkem sympatického pavoučího teenagera, velmi neohrabaně řešícího dospělácké problémy a dostaneme fajn film na sobotní odpoledne. Na solidní akčňárnu je tam na můj vkus hodně citečků a řečiček, které bohužel trhají kontinuitu filmu na kusy. Ale když si odmyslím těch zbytečných asi 20 minut, dostanu solidní film, který stojí za to vidět aspoň jednou.

  • badguy
  • triky
  • přerušované tempo
  • stopáž
 • (799 bodů)
  4. 2. 2015 18:02
  15%
  0
  0
  majk123

  hruza dobře udělaní ale zdlouhaví a nejhorší že umře ta jeho holka

 • (765 bodů)
  3. 11. 2014 09:25
  65%
  0
  0
  salisbury

  Snažil jsem se co nejméně zaplést do pavoučí pevně sešňorované sítě, ale obávám se, že jsem se vyloženě do ní zamotal. Mé očekávání bylo zelektrizováno katodou i anodou a já jsem se uvrtal do příběhu pln efektní podívané, která mi nabourala iluzí myšlenky. Točil jsem se v bludném kruhu mezi elektrickými výboji, ze kterých mě nezachránil Pavouček, ale závěrečné titulky. Příběh utkán na kolovrátku mě nechal chladným a já s pocitem lehkého neuspokojení opustil kinosál doufaje nápravy v blížících se pokračováních.

 • (582 bodů)
  16. 5. 2014 21:41
  75%
  0
  0
  Ciiiri

  Marvelovka s ne moc oblíbeným hrdinou (aspoň pro mě). Konec i když nutný byl na mě moc drsný. Myslím si, že film byl zbytečně natahován a prodlužován dalšími zápletkami. Bylo to tím, ale i překvapující. Mohli si je totiž už nechat i na další díl... Scéna s blesky byla vizuálně i akusticky naprosto boží.

 • (486 bodů)
  4. 5. 2014 18:14
  70%
  0
  0
  Yancl

  Já holt ulítám na vyšperkovaných efektech a tohle pokračování pavoučího mužíka je na vizualizaci postaveno od základů. To je také jeden z důvodů, proč se mi "A. Spider" páčil ... efekty jsou fascinující, záběry v 3D hodně solidní (po delší době film, na který se vyplatí mrknout v třetím rozměru). V pozadí děje opět kapánek rozbouřená hra na lásku, která tak nějak funguje a v podstatě lemuje celé dobrodružství. Na čem nový Spider pokulhává, je zcela jistě záporák. Electro je supr, dobrý nápad a dobré vlastnosti lahodící oku, ale když on je to v podstatě "hodný pán" a né zlomyslné monstrum, které by bylo pro P. Parkera rovnocenným soupeřem. Závěr filmu je zvláštní, ale pochopitelný. Tudíž si jako hlavní zážitek z tohoto filmu odnáším královskou vizualizaci s průměrným příběhem a nezdařilým záporákem.... II. PROJEKCE : Snižuji své hodnocení díky hluchým místům ve filmu, které tam jsou jakoby "navíc" a nepřispívají výrazně k ději. A absence drsného záporáka je o to větší, že při druhém sledování není žádná vetší natěšenost na finálně boje, které v podstatě ani moc nejsou.

 • (433 bodů)
  15. 5. 2014 11:10
  30%
  0
  0
  MessiáŠ

  142minutový (!) slow-mo blackout.

 • (328 bodů)
  4. 5. 2014 18:29
  60%
  0
  0
  darth vader

  Tento film patřil mezi slabší Marvelovky, protože děj byl snadno předvídatelný a scénář byl také docela jednoduchý. Hodně slabý Spiderman, známe lepší.

 • (311 bodů)
  3. 3. 2016 21:59
  65%
  0
  0
  EXpenzza

  Zábavné, jak Sony ten restart vůbec nezvládlo. V záplavě těch béčkových záporáků, které nám filmy o Spider-Manovi přinesli, je tenhle nejhorší, nejtrapnější a do teď jsem asi úplně nepochopil jeho motivace. Akce celkem dobrá, Garfield a Emma Stone v pohodě a hudba má myšlenku. Ale dětinský příběh kráčí odnikud nikam a přitom ještě opakuje chyby, které už jsme viděli v Raimiho trojce i ve Webbově jedničce.

 • (234 bodů)
  7. 1. 2016 14:12
  65%
  0
  0
  Pegas1632

  Výborně natočený 3D a krásně přehledný souboje, jak jsem dlouho neviděla. Oproti tomu teda děj zavání patosem a klišé až moc. Záporňáci jsou nevýrazní, mladýmu Harrymu Osbornovi by slušelo víc prostoru, ale to se snad dočkáme v trojce, jestli vůbec bude, protože dvojka se teda nepovedla a ani nevím, jestli bych na trojku šla.

 • (218 bodů)
  10. 4. 2015 10:56
  60%
  0
  0
  mkubalikova

  Ve srovnání s jinými marvelovkami této sezóny je tato o třídu horší. Teď už chápu vznik remakeu - peníze a práva na Spideyho. Jestli něco takového v budoucnu provedou s některým z hrdinů u Marvelu, tak si pořídím zbrojní pas a budu střílet! Při sledování jsem si několikrát vzpomněla na Batmana a Robina - směšní záporáci, triviální děj, nefungující hlášky, béčkový komix. Body navíc za odvahu utnout tu teenage romanci. Vizuál dobrý.

 • (147 bodů)
  16. 5. 2014 15:36
  90%
  0
  0
  Vitouch

  Film ve u kterého jsem se 142 min vůbec nenudil. Zábavný ale bohužel dost předvídatelný.

 • (57 bodů)
  15. 5. 2014 13:35
  70%
  0
  0
  rebrdo

  je to docela dobrý film až na to, že ze začátku je opravdu jak malej rozmazlenej parchant, kteryho bych tak jedině nakop ale nakonec se film rozjel docela dobre. Efekty uzasny ale zaporna postava Elektro byla hrozne prehnana az me nebavyla... Konec byl vyborny zvrat jak chudak holka zemrela(za to si ji krasne loupla hlavou o tu zem :D ) a uplny konec byl jasnej v tom, ze bude pokracovani tak snad kuci v Marvelu vymyslej lepsi zaporaky.

  • krasny efekty -zaporna postava
  • zajimavy konec -blbej zacet moh by mit lepsi scenar
  • bude pokracovani
  • (29 bodů)
   16. 5. 2014 15:52
   80%
   0
   0
   honza-prikryl

   Skvělý film :)

  1 2 dalsi posledni
  69 68 ?
  • Liboul 85%
  • maniak 55%
  • wiecej 60%
  • Filmokolik 70%
  • Bad 60%
  • kubi.sarka 85%
  • EXpenzza 65%
  • Gruman 50%
  • thomas-prokes 65%
  • HappyPiere 70%
  všechna hodnocení (109)
  jak hlasovat?
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: