Krvavý diamant (2006)

Blood Diamond (USA)
« další názvy »
USA USA
137 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Thriller, Válečný
Motto: Bude Vás to stát všechno...

Obsah

:
Příběh jihoafrického žoldáka Dannyho Archera ze Zimbabwe a rybáře Solomona Vandyho z kmene Mende je zasazen na počátek 90. let 20. století, kdy se v Sierra více »« méně

Režie

:
Edward Zwick

Scénář

:
Charles Leavitt C. Gaby Mitchell

Herci

:
Leonardo DiCaprio Djimon Hounsou Jennifer Connelly Kagiso Kuypers Arnold Vosloo ...
Premiéra: 25. 1. 2007
Distributor: Warner
DVD: 28. 5. 2007

Komentáře

znaků
 • (6552 bodů)
  20. 10. 2015 18:05
  95%
  0
  0
  Sheldon

  Krvavý diamant má ohromnou výhodu v tom, že je natočen skutečně mistrně a tak mu bez problémů odpustíte i lehkou řádku klišé, které vystrkují růžky už v samotném syžetu příběhu. Na druhou stranu mají své opodstatnění a jelikož film obsadili tvůrci tak silným hereckým ansámblem hrajícím na horní hranici svých možností, pak i jistou schematičnost příběhu bez problémů odpustíte. Hlavní roli bezesporu ztvárňuje skvělý Djimon Hounsou, který na sebe doslova strhává pozornost. Leonardo DiCaprio je ve své roli velmi uvěřitelný a v originální verzi hovoří skvělou angličtinou s typickým silným jihoafrickým akcentem, což je obdivuhodné. Jako americká novinářka vystupuje krásná Jennifer Connelly, která hraje samozřejmě slušně, ale její role v tomto především mužském příběhu ustupuje do pozadí, ale když se objeví, tak to stojí za to po všech stránkách, což ocení převážně mužská část publika. Krvavý diamant je tedy velice solidní dvouhodinovou podívanou s jistým morálním apelem, která bezesporu patří k tomu lepšímu z Hollywoodské studiové produkce posledních let.

 • (6336 bodů)
  1. 12. 2012 16:31
  80%
  0
  0
  kedl

  Mít hodně pěněz a kupovat si diamanty, možná bych si to po shlédnutí filmu trochu nechal projít hlavou, i když je to samozřejmě jen flim, tak téma vykořisťování černého kontinentu, o kterém pojednává je docela ožehavé (i když dnes více slyšíme o Iráku, Afghánistánu apod.) Samotný snímek se mi opravdu moc líbil, po Letci, kde jsem začal mít opět docela v oblibě Lea jsem ho nadobro vzal na milost (po Titanicu a Romeo a Julie, kdy jsem ho vážně moc nemusel). Ani ostatní nestojí v pozadí Djimon i Jennifer jsou skvělý a i Edward Zwick, který pod svou taktovkou natočil opravdu působivé dobrodružství, k čemuš napomáhá i krásná příroda, střídaná s drsnými záběry válčících dětí a doplněná o úžasný soundtrack.

 • (6267 bodů)
  5. 12. 2012 15:39
  80%
  0
  0
  jirka26

  Už jsem čekal, kdy se DiCaprio vrhne po té novinářce, ale za celý film se ani nepolíbili! Což je u filmů z USA prakticky zázrak. Rozhodně plusový bodík. Film působí velmi emotivně a nebýt trošku nudnějšího začátku, tak by hodnocení bylo možná vyšší.

 • (5489 bodů)
  10. 12. 2014 13:51
  100%
  0
  0
  cerfik

  Afrických filmů či filmů o Africe se u nás přemnoho nevidí a Krvavý diamat patří k těm skvostům jako je Hotel Rwanda (2004), Nepohodlný (2005) či Poslední skotský král (2006). Opravdový bombónek, po kterém vám naskočí husí kůže. Leonardo DiCaprio i Djimon Hounsou by si za svůj výkon zasloužili Oscara.

 • (5135 bodů)
  3. 5. 2016 23:59
  80%
  0
  0
  lamps

  Hotel Rwanda meets John Rambo :) Přesně jeden z těch hollywoodských filmů, na kterých mě fascinuje jejich odvaha pospojovat tolik klišé a stokrát obehrané dějové konstrukce do myšlenkově, exteriérově i výpravně natolik obsáhlého, exotického a těžkotonážního celku. Zwick je skutečný vizuální fachman a mistr v budování pohnutých lidských příběhů a jeho filmařská exkurze do černošského zázemí krutosti a mravní bídy nabízí po formální stránce přesně to, co bychom od prvoligového zámořského tvůrce očekávali - hodně autentické bitevní vřavy, hodně emocionálně silných momentů, ještě více dramatických kamerových jízd a záběrů na majestátní přírodu a konečně také spoustu podpůrných motivů a "wanna be smart" dialogů, které už předznamenávají cosi zkaženého uvnitř toho strhujícího vysokorozpočtového pozlátka. Příběh je totiž jednoduchý a víceméně nereálný, postavený na heroickém hrdinství a věčném štěstí hlavních protagonistů či na metodicky opakovaných sekvencích krvavé akce a klidnějších, okatě humanistických či nevýrazně romantických částí, které stopáž často zbytečně natahují a působí tak nějak kontrastně a zanedbatelně. Přijde mi líto, že projekt tak mistrně vypiplaný i zahraný, působivě odrážející hrůzu a fyzickou bezvýchodnost svého prostředí, končí patetickým závěrečným potleskem a polopaticky znázorněným happyendem...... Ale to nic nemění na tom, že KRVAVÝ DIAMANT je opravdu, ale opravdu neskutečně oslovujícím, poctivým a neutuchajícím filmovým dobrodružstvím, s trochu sofistikovanějším scénářem jediným svého druhu...

 • (4412 bodů)
  30. 11. 2012 19:57
  95%
  0
  0
  VitvarJane

  Impozantní film, který nás zatahuje do svého děje, aniž bychom chtěli. V tomto filmu jsem si uvědomila tolik věcí, o kterých jsem předtím neměla ani ponětí. Nádherná práce režiséra Edwarda Zwicka se skvělými hereckými výkony. Co víc k tomu, snad jen, úžasný film!!!

 • (3299 bodů)
  28. 9. 2012 22:07
  80%
  0
  0
  TARANTlNO

  Rafinované,svěží a akční drama v dobrodružném obale.Čekejte průměrný a nezajímavý akční thriller a budete nadšení !

 • (2708 bodů)
  11. 2. 2016 10:55
  90%
  0
  0
  Ombak_Penari

  Tak tento film se mě líbil opravdu hodně. Je to hodně drsný film, kde se hodně umírá a je v něm dost bolesti a syrovosti. V ostrém kontrastu s hrůzami občanské války je překrásná nedotčená příroda, téměř ráj světa. Film je zároveň i poselstvím o tom, co se jinde na světě děje a o čem většina Evropanů nemá možná ani potuchy. Je to prostě o něčem. Leonardo DiCaprio mě tu uchvátil, protože hrál naprosto jinou roli, než z jakých ho znám (dost posiloval, kluk jeden ušatá) a šlo mu to skvěle, je to prostě Pan herec. Ostatní taky výborné. Akce, kombinovaná s dobrodružstvím, okořeněná válečným filmem. Výsledek je perfektní, nenapadá mě nic, co bych filmu vytkl.

 • (2273 bodů)
  15. 3. 2016 07:27
  65%
  0
  0
  Petr Kocfelda

  Trochu delší film.Není však vůbec špatný.Je to takový dobrodružný film s Di Capriem.Celkem solidní film.Dávám 65 procent.

 • (1974 bodů)
  22. 4. 2016 13:59
  90%
  0
  0
  rkotvald

  Hotel Rwanda meets John Rambo :) Přesně jeden z těch hollywoodských filmů, na kterých mě fascinuje jejich odvaha pospojovat tolik klišé a stokrát obehrané dějové konstrukce do myšlenkově, exteriérově i výpravně natolik obsáhlého, exotického a těžkotonážního celku. Zwick je skutečný vizuální fachman a mistr v budování pohnutých lidských příběhů a jeho filmařská exkurze do černošského zázemí krutosti a mravní bídy nabízí po formální stránce přesně to, co bychom od prvoligového zámořského tvůrce očekávali - hodně autentické bitevní vřavy, hodně emocionálně silných momentů, ještě více dramatických kamerových jízd a záběrů na majestátní přírodu a konečně také spoustu podpůrných motivů a "wanna be smart" dialogů, které už předznamenávají cosi zkaženého uvnitř toho strhujícího vysokorozpočtového pozlátka. Příběh je totiž jednoduchý a víceméně nereálný, postavený na heroickém hrdinství a věčném štěstí hlavních protagonistů či na metodicky opakovaných sekvencích krvavé akce a klidnějších, okatě humanistických či nevýrazně romantických částí, které stopáž často zbytečně natahují a působí tak nějak kontrastně a zanedbatelně. Přijde mi líto, že projekt tak mistrně vypiplaný i zahraný, působivě odrážející hrůzu a fyzickou bezvýchodnost svého prostředí, končí patetickým závěrečným potleskem a polopaticky znázorněným happyendem...... Ale to nic nemění na tom, že KRVAVÝ DIAMANT je opravdu, ale opravdu neskutečně oslovujícím, poctivým a neutuchajícím filmovým dobrodružstvím, s trochu sofistikovanějším scénářem jediným svého druhu.

 • (1364 bodů)
  6. 1. 2016 20:07
  100%
  0
  0
  czech-movie

  Leo si prostě umí vybrat film. Opět jeden fipm, kde není co kritizovat. Je to prostq dokonalost sama

 • (1031 bodů)
  8. 5. 2013 14:52
  70%
  0
  0
  michaela159

  Skvělé obsazení.

 • (1031 bodů)
  8. 5. 2013 14:52
  70%
  0
  0
  michaela159

  Skvělé obsazení.

 • (443 bodů)
  9. 8. 2016 22:31
  90%
  0
  0
  Dubínka

  Povedený dobrodružný snímek, který je zasazený do drsného života v Africe, kde probíhají samé krvavé revoluce. Začátek je dost brutální a realistický ovšem po chvíli jde spíš o putování pěknou Africkou přírodou za diamantem a za ztraceným synem. Prostředek by se sice dal možná trochu zkrátit, protože máte občas trochu pocit nudy, ovšem to netrvá moc dlouho a většinu času se dobře bavíte a film vám nakonec uteče rychle. Výborně zvolení herci, hlavně DiCaprio, který v poslední době hraje všude výborně a hlavně má čuch na výborné filmy. Také pěkná hudba, která dobře zapadá do filmu a dobrá režie dělají z tohohle příjemné dobrodružné překvapení. 90%

 • (310 bodů)
  16. 8. 2010 15:23
  90%
  0
  0
  DHDV

  Nezáleží jak se člověk rozhodne na začátku, záleží jak se rozhodne na konci. Jeden z hodně dobrých snímků. Dobrodružný, dramatický a drsný. Jeden z těch filmů, o kterém budete delší dobu vědět, a jen tak na něj nezapomenete. Tohle není ani citový film, je to prostě něco, co už tu dlouho nebylo. Nehledejte v tom Slzy slunce a hotel Rwanda. Je to příběh dvou mužů, kteří jdou každý za svým a každý si myslí, že dělá správnou věc. Moc pěkný film…....

 • (203 bodů)
  30. 1. 2015 13:20
  85%
  0
  0
  kominice

  Zajímavý film. Rozhodně se k němu ráda vracím.

 • (182 bodů)
  20. 2. 2015 10:55
  85%
  0
  0
  daisyna

  Akční dokumentární drama, které se opravdu povedlo. Film se může pyšnit hlavně hlavním hrdinou, kterého ztvárnil a výborně zahrál Leonardo DiCaprio, který není jako ostatní v podobných filmech, v nichž jsou většinou 2 typy hlavních postav a to: Hodný... a zlý co se po čase změní na hodného. U tohohle se to nádherně střídalo.

82 ? ?
 • Dubínka 90%
 • divid.jh 85%
 • RoCo 80%
 • Elizabett 60%
 • rkotvald 90%
 • lamps 80%
 • ko33 85%
 • karlos-slovan-janovec 70%
 • Petr Kocfelda 65%
 • Zuzica 90%
všechna hodnocení (145)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 10 v žebříčku uživatele DHDV
8. místo z 9 v žebříčku uživatele guestka
13. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
21. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
27. místo z 34 v žebříčku uživatele Anni
70. místo z 164 v žebříčku uživatele VitvarJane
94. místo z 175 v žebříčku uživatele Thurzo
15. místo z 17 v žebříčku uživatele daisyna
Sdílet tuto stránku:

Partneři: