Star Trek: Do temnoty (2013)

Star Trek Into Darkness (USA)
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi

Obsah

:
Protože kapitán James T. Kirk (Chris Pine) je stále horkokrevný a nedisciplinovaný rebel, způsobil drobnější galaktický incident, který by za normálních více »« méně

Režie

:
J.J. Abrams

Scénář

:
Roberto Orci Alex Kurtzman Damon Lindelof Gene Roddenberry

Herci

:
Chris Pine Jack Laufer Zachary Quinto Zoë Saldana Karl Urban ...
Premiéra: 6. 6. 2013
Distributor: CinemArt
DVD: 9. 10. 2013

Komentáře

znaků
 • (6539 bodů)
  20. 12. 2015 19:17
  90%
  0
  0
  Sheldon

  Nadupaná akce, která je na plátně IMAX naprosto jedinečná. J. J. Abrams na rozdíl od kolegů u Marvelu chápe, jak se tento druh filmů má točit. Je to zábavné a přitom ne banální a herci jsou také fajn.

 • (5459 bodů)
  17. 9. 2013 18:47
  85%
  0
  0
  Standa.

  Pro mě jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, který mě ani v nejmenším nezklamal. Po skvělé jedničce nám J. J. Abrams vytřel zrak ještě lepším pokračováním. Benedict Cumberbatch byl naprosto vynikající, hodně dlouho jsem neviděl lepšího záporáka.

 • (3711 bodů)
  20. 12. 2012 08:50
  70%
  0
  0
  bidlobox

  Stačí jedna osudová věda o rodině a šikovně sestříhané záběry z filmu, některé módně katastrofické, a najednou tu máme "trejler roku". Nezlobte se, tak pro mě teda ne. Všechen ten humbuk kolem chystaného Star Treku mi připomíná podobné šílenství kolem Scottova Promethea. Uměle nafukovanou bublinu, která nakonec splaskla a nezbylo nic než solidní triky a slušné herecké výkony kolem stupidního příběhu. Možná, že to tak bude i s novým Star Trekem, ale nikdo si to nechce přiznat. Minule nám dal Abrams na vybranou, jestli fandit staré dobré posádce nebo staré posádce s novými tvářemi. U nového filmu už na vybranou nedává, na původní časovou osu je zapomenuto a my najednou máme prožívat osudy alternativní posádky. Scénáristické kotrmalce Orciho a Kurtzmana prostě nežeru a pohled na devítiminutovou upoutávku k filmu z Imaxu, který visel na YouTube, mi pobavil podobně jako onu řehtající se divačku v tomhle kinoripu.

 • (3519 bodů)
  25. 12. 2013 20:42
  85%
  0
  0
  saboter

  Film je skrátka celkově bomba ale zase jen způlky nicméně J.J. Abrams se skvěle znovu ukázal že to umí herrci a nový záporák jsou skvělý pokud jde o efekty a 3D tak to se také skvěle povedlo například i zvuky jsou super(pokud překousnete základy fyziky ve vesmíru)no pokud ste fanoušek tak už jste film viděl.

  • herci
  • efekty(3D)
  • ozvučení
  • příběh je podivně zamotán ale nakonec vás přeci chytne
 • (2993 bodů)
  23. 6. 2013 16:16
  65%
  0
  0
  Petrson

  Už se mi ten model plný akcí, válek, řežeb nějak přežil. Dobře natočené a vlastně ti absolutní hrdinové už jsou všude, každý je pořád nějak výjimečný, maxi schopnosti, maxi problémy, maxi řežby, maxi katastrofy, a v jiném sále pak zase maxi Marvel versus maxi DC. Pro mne je řešení zajít do jiného sálu a zajít na zejímavý scénář.

 • (2921 bodů)
  10. 7. 2013 18:33
  100%
  0
  0
  výfuk

  Sérii Star Trek jsem se hodně dlouho vyhýbal, ať už film, nebo seriál. Novější start mi dodal sebevědomí a myslím, že jsem nakonec udělal dobře. První film na mě udělal silný dojem, nicméně extrémní oslnění to nebylo. Zrod přichází až zde. Dech beroucí trailer mi naznačil, že se bude na co koukat a myslím, že to bylo ono. Trailer byl proti těm 132 minutám jen Země v nekonečném vesmíru. Nevím proč, ale i když jsem měl film možnost vidět již dávno, tak jsem se na něj koukl nyní - až po jednom dlouhém měsíci. Udělal jsem chybu. Film mě držel celé dvě hodiny a ani jednou jsem nezaváhal ho dokoukat. Cumberbatchova přítomnost ve filmu byl obrovský zážitek a myslím, že nikdo by nedokázal tak dobře onoho Khana zahrát lépe. Dvojka mě držela víc a mnohem lépe jsem ji vstřebával a všímal si každého detailu. J. J. je úžasný a myslím, že ať už trojka Star Treku nebo nové Star Wars vše bude v jeho režii určitě dokonalé.

 • (2465 bodů)
  17. 8. 2016 11:00
  75%
  0
  0
  evismaior

  Po prvním dílu, který nám představil nové tváře původní kirkovské posádky a skvěle rozehrál nový příběh, mi tohle připadalo poněkud vlažnější. Jistě byl dobrý nápad oživit opět postavu zlotřilého Khana (a že je tedy s tváří Cumberbatche opravdu démonický), ovšem vzhledem k tomu, že druhý celovečerní Star Trek - Khanův hněv osobně považuji za zřejmě nejlepší film s původními herci, mám dojem, že tady se k tomu kromě výborných efektů a spousty nových, dosud jen fantazií fanoušků tušených pohledů na vesmírnou loď Enterprise, zas tolik nepřidalo. Děj by klidně slušel dvěm či třem navazujícím seriálovým epizodám a vykreslení vztahů Spock-Kirk a Spock-Uhura působilo spíš jak vystřižené z nějaké průměrné fanfiction (místy jsem už fakt musela doufat, že se z toho nestane Spock-Kirk slash). Ostatně pořád ještě nemám jasno v tom, jestli se mi ten lidštější Spock zamlouvá anebo ne. Každopádně jsem ale moc ráda, že se v točení Star trek filmů pokračuje, a doufám, že se ještě dlouho pokračovat bude.

 • (2424 bodů)
  18. 6. 2013 19:35
  90%
  0
  0
  harry456

  Druhý díl s názvem Star Trek: Do temnoty vtrhnul do našich kin přímou čarou. J.J. Abrams má film plně pod kontrolou a nebojí se riskovat, vše mu perfektně vychází a nic nepřehání. Vše bude působit opravdově. V některých částech filmu jsem si myslel, že jsem součástí nějaké videohry, bylo to úžasné (díky Imaxu). Děj je epický a je fantastické sledovat jeho průběh. Budoucnost je skvěle udělaná, nepůsobí trapně nebo neotesaně. Hlavní záporák je Khan (Benedict Cumberbatch), který se chce pomstít a vzít si zpátky, co mu patří. Tento herec je pravý typ pro záporáka a už z ukázek jste si mohli všimnout, že záporák Khan bude velice osobitý a lstivý člověk (stejně jako Spock). Přišlo mi, že se Khan na place moc neobjevoval a více důrazu se kladlo na posádku lodě Enterprise, když se objevil bylo to skvělé a fakt, že svou roli zvládnul, mluví sama za sebe. Jeho vášeň a lehkomyslnost pro roli se odrážela všemi směry. Je téměř neporazitelný a má zázračnou krev. Ale moc prostoru se mu nedostalo. Akční scény se povedli a postavy se zlepšili a přibyli.

 • (1974 bodů)
  29. 5. 2016 15:44
  85%
  0
  0
  rkotvald

  Jo, tak se nám Abramsův Star Trek konečně svou natvrdlou naivitou přiblížil tomu klasickému seriálovému. Snad to jen nemuselo být vyplněno těma velkolepejma akčníma scénama za 190 mega, ty totiž do toho hloupoučkého příběhu z Enterprise můstku o morálních hodnotách, rodině=posádce a přátelství vůbec nezapadaj. Minule to bylo o kousek výživnější...Je mi upřímně líto všech těch trailerových konspiračních spekulátorů, kteří po vymýšlení nejrůznějších vychytaných superkomplikovaných teorií dostali nakonec takovou dějou banalitu.

 • (1920 bodů)
  2. 12. 2014 14:44
  80%
  0
  0
  karlik4801

  Neskutečná, poctivá sci-fi jízda, která ani chvilku nenudí, protože na to ani nemá čas. Neustále se něco dělo. Ať už byl na scéně vynikající záporák, nebo jela jedna hláška za druhou. Abrams odvedl kus poctivé práce a jde to hodně znát. Dřel se vším. Nějak dokázal, že mě Chris Pine přestal tolik srát, asi proto, že ho konečně nějak donutil něco zahrát. Benedict Cumberbatch je pro mě ode dneška frajer číslo jedna, protože už jsem dlouho neviděl tak ikonického parchanta. Měl snad všechny správné prvky, zabiják, zabijáckej hlas, chytrej kulišák a pořádnej parchant. Všechny postavy jsou tak nějak příjemné, že se Spock stal mojí nejoblíbenější postavou z týmu.

 • (1831 bodů)
  27. 11. 2014 14:32
  95%
  0
  0
  Larrysbride

  Čtyři roky je dlouhá doba... V tomto případě hodně dlouhá doba. Tak dlouhá, že jsem si nenechala ujít ani půlnoční premiéru; ale stálo to za to. Into Darkness splnilo všechna má očekávání a ještě dodalo něco navíc. Into Darkness je akčnější, temnější a ještě více sexy než jeho předchůdce. A přestože doufám, že se dočkám i režisérské verze s o něco rozvinutějším příběhem Johna Harrisona, nemohu hodnotit jinak jak 5* (a bludišťáka navíc Michaelu Giacchinovi, který opět vyprodukoval zcela brilantní soundtrack)! (Půlnoční premiéra CineStar Olomouc; Viděno: 2D, RealD 3D)

 • (1650 bodů)
  18. 9. 2013 16:35
  85%
  0
  0
  psico

  Fanoušek původního seriálu nejsem ale tahle serie mně zajímá čím dál více. Pokračovaní si myslím ještě předčilo díl. Ve dvojce nechybí akce které se v roli záporáka ujal Benedict Cumberbatch na jedničku. Už teď se těším na další díl a na to, co se bude dít během jejich 5-tiletí mise ve vesmíru.

 • wop
  (1524 bodů)
  18. 6. 2013 10:44
  90%
  0
  0
  wop

  Až na pár (opravdu jen pár) zbytečně melodramatických ukecaných scén dokonale zvládnutá látka. Scénáři se podařilo navázat jak na předchozí díl, tak na odkaz kultovní, přes 30 let staré předlohy a zároveň si zachovat hlavu a patu.
  Obsazení se osvědčilo už posledně a ani tentokrát mu není co vytknout, naopak je příjemné, že některé vedlejší postavy (Scotty) dostaly víc prostoru.
  Řekl bych, že i 3D se tentokrát povedlo. Není to sice horská dráha typu Avatar, ale už dlouho se mi nestalo abych se v kině krčil před přilétajícími předměty.

 • (1031 bodů)
  19. 6. 2013 14:31
  95%
  0
  0
  michaela159

  Skvěle natočený film, který nepostrádá humor a akčnost.
  Jisté sympatie mám ke Spockovi, jenž ve filmu přímo zazáří.
  Na filmu jsem byla v Imaxu a musím říct, těch 30 natočených speciálními Imax kamerami jsou boží.
  Konec je výborně zakončen.
  Jediné co se mi nelíbilo bylo, že režisér nedal příliš prostoru Khanovi (Benedict Cumberbatch).
  Doporučuji Imax, titulky tu splynou báječně.

 • (986 bodů)
  18. 12. 2014 00:10
  75%
  0
  0
  Melody Harkness

  Tenhle film je pro mě opravdu těžké hodnotit. Na ST jsem vyrůstala, ale Abramsovi verze se člověk musí odprostit od původních verzí, pak se na to opravdu dá dobře koukat. Co se odpouští špatně je naše drahá Enterprise zaparkovaná pod vodou a Spock, který je ukňouranější než by bylo zdrávo. Co ale na druhou stranu musím vypíchnout je Khan, takhle role Cumberbatchovi sedla naprosto dokonale.

 • (881 bodů)
  20. 5. 2014 16:09
  65%
  0
  0
  Innuendo

  Takové naděje vyvolávající trailery a nakonec z toho taková ubulená limonáda. Nebýt Sherlocka, tak by mě skoro mrzelo, že sem vyhodil prachy za Cinestar.

 • (825 bodů)
  3. 11. 2014 09:58
  85%
  0
  0
  salisbury

  Mezigalaktická pompéznost vizuální ekvilibristiky s makabrózním koncertním doprovodem. Jsem velmi nadšen z těchto počinů, které podtrhují stále vzrůstající kvality filmových triků. Mám poslední dobou výraznou oblibu v díla oprášená a znovu nablýskaná v krásně vyrýsovaný skvost. Trošku mě zamrzel závěr, který si myslím, že by mohl býti trošku lépe zpitvořen, ale i tak věřím v to, že příště se opět velmi rád proletím vesmírem s hvězdným korábem nosíc označení Enterprise.

 • (747 bodů)
  19. 5. 2014 20:44
  90%
  0
  0
  Pajmen

  Star Trek je snad jediná série, u které mi restart nevadí. Plní totiž svůj účel. Akční scény vypadají realisticky, mají tempo, slušné napětí - ano, bojíme se tu i o životy našich hrdinů. Zároveň mají úctu ke klasice a humorné a sarkastické narážky mezi Spockem a Kirkem tu jsou pořád, navíc akurátně dávkované. Film je dlouhý, ale bude vás po celou dobu bavit.

 • (353 bodů)
  20. 11. 2013 17:33
  90%
  0
  0
  Annie555

  Bohužel jak bývá poslední dobou běžné, je druhý díl horší než první příkladem je Iron man nebo Transformers. Star Trek je naštěstí opačný případ. Přestože v prvním díle se role záporáka skvěle zhostil Eric Bana tak Khan Benedicta Cumberbatcha je naprosto skvělý. Není to Joker, ale toho už asi nikdo nikdy nepřekoná.

 • (340 bodů)
  20. 8. 2016 14:52
  85%
  0
  0
  jirka-knobloch

  Prakticky stejný případ, jako u jedničky. Na film jsem se opravdu těšil, trailery slibovaly neskutečnou podívanou a výsledek mě zklamal. Po skončení filmu jsem uvažoval o mírnějším hodnocení, a že bych to na těch 70 % nějak vytáhl, ale když jsem o filmu přemýšlel, tak jsem si uvědomil, jak je vše nevýrazné. Příběh je prakticky totožný s jedničkou (jeden příklad za všechny, pamatujete, jak v jedničce se Kirk náhodou dostane na palubu Enterprise i když tam nemá co dělat? Tak tady se asi na 10 minut musí vyrovnat s tím, že už není kapitánem, ale prakticky okamžitě se jím zase stane. Zkrátka tvoří se zde falešné napětí, které nefunguje i proto, že víme, že on tam prostě musí být) vše je opravdu předvídatelné (co která postava udělá) a jediný zvrat pro mě bylo odhalení identity Benedictovy postavy. Mimochodem Benedict podal skvělý výkon, ale myslím, že mu mohli dát více prostoru, přišlo mi, jako by se nevyužil plný potenciál jeho postavy. Vše ostatní na mě působilo moc genericky, a právě proto se začínám bát, že právě J. J. má na starosti nové Star Wars. Možná jsem jen nebyl v dobré náladě, možná na mě působilo i zklamání z toho, že 3D stálo za nic, každopádně dám tomuto filmu ještě jednu šanci, až vyjde na Blu-rayi, tak si jej seženu a mrknu na něj znovu. Přeci jen i ta jednička se mi líbila více napodruhé…

1 2 dalsi posledni
81 81 ?
 • premysl-fiala 100%
 • jirka-knobloch 85%
 • evismaior 75%
 • Květka 90%
 • Aya.chan 80%
 • ErizChan 75%
 • jeromes 100%
 • JanTung 80%
 • Riverdon 55%
 • divid.jh 85%
všechna hodnocení (207)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 7 v žebříčku uživatele roxet
13. místo z 145 v žebříčku uživatele vladimir-lada-but
52. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
80. místo z 122 v žebříčku uživatele Crreed
3. místo z 12 v žebříčku uživatele výfuk
3. místo z 10 v žebříčku uživatele Ľubinka
Sdílet tuto stránku:

Partneři: